
Handbalsters winnen in doelpuntrijk duel van Zuid-Korea: 43-36
TOKIO (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook hun tweede groepswedstrijd op de Olympische Spelen in winst omgezet. In een zeer doelpuntrijk duel rekende de ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade af met Zuid-Korea. Oranje maakte in het Yoyogi National Stadium liefst 43 doelpunten, de verliezende ploeg noteerde 36 treffers.
Oranje won ook al met ruime cijfers van Japan (32-21) en staat na twee zeges al met één been in de kwartfinales. De eerste vier uit de groep van zes plaatsen zich bij de laatste acht.
De aanvalslust was groot bij Nederland en de ploeg swingde ouderwets. Alle speelsters wisten een of meer keer te scoren. Lois Abbingh was weer de topschutter met 6 treffers, Angela Malestein was goed voor 5 goals. Danick Snelder, Kelly Dulfer, Inger Smits en Martine Smeets scoorden ook nog eens ieder vier keer.
Het Nederlands team speelt ook nog tegen Angola, wereldkampioen Noorwegen en Montenegro in de poulefase. Oranje eindigde bij zijn olympische debuut op Spelen van Rio in 2016 als vierde.
Meer uit Sport
PIANEZZE (ANP) - De Australische Sarah Gigante heeft de vierde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit van Castello Tesino naar Pianezze met een aankomst bergop. De 24-jarige renster van AG Insurance - Soudal verraste haar medevluchtsters met een aanval enkele kilometers onder de top. De Italiaanse Elisa Longo Borghini versloeg de Zwitserse Marlen Reusser in de strijd om de tweede plaats.
35 minuten geledenCAEN (ANP) - De Kazach Jevgeni Fedorov is woensdag kort na 13.00 uur als eerste renner van start gegaan in de vijfde etappe van de Tour de France. Het is een individuele tijdrit over 33 kilometer met start en finish in Caen. Om 17.00 uur is Mathieu van der Poel als laatste aan de beurt. De Nederlander is de leider van het algemeen klassement en draagt de gele trui.
1 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull heeft Christian Horner per direct weggestuurd. Laurent Mekies, die teambaas was bij zusterteam Racing Bulls, volgt Horner op, zo maakte zijn oude team bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.
18 uur geledenZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.
21 uur geleden