
Handbalsters Wester en Dulfer doen niet mee tegen Griekenland
ALMERE (ANP) - Interim-bondscoach Monique Tijsterman van de Nederlandse handbalsters neemt keepster Tess Wester en de opbouwspeelsters Kelly Dulfer en Inger Smits niet mee naar Kreta voor de tweede EK-kwalificatiewedstrijd komende zondag tegen Griekenland. Ze ruilt de drie ervaren internationals in voor drie jongelingen. Tamara Haggerty, Kelly Vollebregt en keepster Yara ten Holte zullen tegen de Griekse ploeg speelminuten krijgen.
Oranje begon woensdag de kwalificatiereeks voor het EK van 2022 in Almere tegen Belarus en won met ruime cijfers: 38-27. Ook Duitsland zit in de poule van Nederland. De twee beste landen in de groep plaatsen zich voor de eindronde. In december van dit jaar verdedigt Nederland eerst nog in Spanje de wereldtitel.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Atlete Femke Bol begint haar outdoorseizoen op 25 mei met de Diamond League-wedstrijd op de 400 meter horden in het Marokkaanse Rabat. "Nog drie weken", schreef de regerend Europees- en wereldkampioene bij de aankondiging op Instagram. De 25-jarige Amersfoortse beëindigde haar indoorseizoen in maart na de EK in Apeldoorn.
12 minuten geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.
18 uur geledenTIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.
22 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.
22 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.
22 uur geleden