
Handbalsters werken op WK aan doelsaldo tegen Kazachstan
CASTELLÓ (ANP) - De Nederlandse handbalvrouwen hebben op het wereldkampioenschap in Spanje ook de tweede wedstrijd in de hoofdronde gewonnen. Het team van bondscoach Monique Tijsterman ondervond in Castelló geen enkele weerstand van Kazachstan. Oranje won met 61-15 en werkte daarmee flink aan het doelsaldo. Halverwege was de stand 27-9.
Titelverdediger Nederland ontsnapte twee dagen eerder tegen Roemenië, tijdens het eerste duel in de hoofdronde, aan puntenverlies (31-30). In de tussenronde hadden de handbalsters al twee keer een enorme overwinning gehaald op Oezbekistan (58-17) en Puerto Rico (55-15), net als Kazachstan 'kleine' handballanden. Maandag volgt de eerste topper voor Oranje op het WK, tegen regerend Europees kampioen Noorwegen.
Nog nooit maakte Nederland zoveel doelpunten in een interland. Bo van Wetering nam liefst achttien treffers voor haar rekening en Dione Housheer dertien. De overige doelpunten in het eenzijdige duel kwamen op naam van Kelly Dulfer (vijf), Larissa Nusser (vier), Lois Abbingh (vier), Angela Malestein (vier), Zoë Sprengers (drie), Kelly Vollebregt (drie), Danick Snelder (drie), Debbie Bont (twee) en Inger Smits (twee).
Freriks
Merel Freriks ontbrak zaterdag in de selectie. De cirkelspeelster bekeek het duel vanaf de tribune omdat een familielid van haar is overleden. Vollebregt nam de plek van Freriks over. Het is nog niet duidelijk of Freriks er maandag tegen Noorwegen wel weer bij is. "Per dag wordt bekeken wat in het belang van Merel de beste/gewenste situatie is", liet de handbalbond weten.
Oranje heeft in groep II van de hoofdronde 7 punten na vier wedstrijden. Noorwegen kan de eerste plek later op zaterdag bij winst op Zweden weer overnemen. Nederland moet bij de eerste twee landen in de groep eindigen om de kwartfinales te bereiken.
Meer uit Sport
GUÉRET (ANP) - Kimberley Le Court heeft de vijfde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige op Mauritius geboren renster van AG Insurance - Soudal was de beste in de sprint van een kleine groep met de meeste klassementsfavorieten, voor Demi Vollering en Anna van der Breggen.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/DPA) - De Franse zwemmer Léon Marchand heeft bij de WK in Singapore het wereldrecord op de 200 meter wisselslag verbeterd. Dat deed de winnaar van vier gouden medailles op de Olympische Spelen van Parijs in de halve finales.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Australische Mollie O'Callaghan heeft in Singapore de wereldtitel op de 200 meter vrije slag veroverd. Met een tijd van 1.53,48 hield de olympisch kampioene de Chinese Li Bingjie en de Amerikaanse Claire Weinstein, de snelste in de halve finales, achter zich.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na Wilco Kelderman heeft ook Steven Kruijswijk zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Kelderman tekende onlangs voor twee jaar bij, de 38-jarige Kruijswijk komt in ieder geval ook volgend jaar uit voor het team waarvoor hij sinds 2010 rijdt.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de derde ronde bereikt van het hoogaangeschreven toernooi van Montreal. De nummer 64 van de wereld won in Canada in drie sets van de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die 53 plaatsen hoger staat. De setstanden waren 6-2 1-6 6-3.
11 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de tweede tijd geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wissel. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk kwamen tot een gezamenlijke tijd van 3.42,56. Alleen de Italiaanse estafetteploeg was sneller: 3.42,19.
12 uur geledenCHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.
22 uur geleden