Handbalsters wel al zeker van OKT
KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben hun kansen op een plek in de halve finales van het WK niet meer in eigen hand, maar ze zijn wel al verzekerd van deelname aan een olympisch kwalificatietoernooi (OKT). Dat komt doordat Japan zich niet meer kan plaatsen voor de halve finales. De Nederlandse bond heeft zich kandidaat gesteld voor de organisatie van een van de drie OKT's die in maart 2020 worden gehouden.
Het land dat deze week op het WK in Japan de wereldtitel verovert, plaatst zich rechtstreeks voor de Spelen. Voor de Nederlandse ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade wordt het na de nederlagen tegen Duitsland en Denemarken een lastige klus om de halve finales te halen. Oranje zal woensdag in ieder geval de laatste wedstrijd tegen Zuid-Korea moeten winnen en is dan afhankelijk van andere resultaten.
Aan de Spelen doen twaalf landen mee. Japan is als gastland al verzekerd van deelname, net als de continentale kampioenen Frankrijk, Brazilië, Zuid-Korea en Angola.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
12 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
1 dag geleden