Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters voorkomen vroege aftocht op EK met zege op Hongarije

Handbalsters voorkomen vroege aftocht op EK met zege op Hongarije

KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben een roemloze uitschakeling op het EK in Denemarken voorkomen door de cruciale derde groepswedstrijd te winnen van Hongarije: 28-24. De zwaarbevochten overwinning was noodzakelijk om zich na de eerdere nederlagen tegen Servië en Kroatië te plaatsen voor de hoofdronde.

Het team van bondscoach Emmanuel Mayonnade was in die eerste twee wedstrijden geen schim van de ploeg die een jaar geleden historisch goud veroverde op het WK in Japan. Op de laatste zes grote toernooien wist Nederland zelfs altijd de halve finales te bereiken. Op het EK van 2018 won de ploeg brons en op het EK van 2016 zilver.

Ook tegen Hongarije begon de ploeg onzeker en leek het vaak besluiteloos. Er zat zelfs wanhoop in het spel, geïllustreerd door gemiste schoten van onder anderen topschutter Lois Abbingh. De Hongaarsen scoorden wel en makkelijk. Het was dat Angela Malestein op dreef was op de rechterhoek en wel haar kansen benutte, anders was de situatie na een kwartier al uitzichtloos.

Knop om

Bij een achterstand van 14-10 ging eindelijk de knop om. Het vooruitzicht van een pijnlijke uitschakeling maakte agressie los. Oranje schroefde het tempo op en krabbelde overeind, mede dankzij een ontketende Kelly Dulfer.

Bij rust stond Hongarije nog met 15-13 voor, maar Oranje kwam getergd uit de kleedkamer en vond meteen het net van Hongarije. Malestein bracht de ploeg na 10 minuten op gelijke hoogte (19-19), vervolgens nam Dione Housheer drie goals op rij voor haar rekening en stond Nederland zelfs voor.

Ijzersterke dekking

De laatste 10 minuten stond de wereldkampioen weer als vanouds te handballen: vanuit een ijzersterke dekking snel en meedogenloos toeslaan. De ploeg liep uit naar 26-23 en had de zaak volledig onder controle. Uitblinkster Dulfer mocht de slottreffers voor haar rekening nemen. Ze maakte er acht in totaal.

Dankzij de zege neemt de ploeg van Mayonnade 2 punten mee de hoofdronde in. Duitsland is donderdag de volgende tegenstander. Daarna volgen duels met meervoudig Europees kampioen Noorwegen en Roemenië.

Meer uit Sport

Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

2 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

5 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

5 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

5 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

5 uur geleden
Schaatsers als vierde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.

6 uur geleden
Van Es en Verbaandert winnen in Monaco met wegrecords 5 kilometer

MONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.

6 uur geleden