Handbalsters voorkomen vroege aftocht op EK met zege op Hongarije
KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben een roemloze uitschakeling op het EK in Denemarken voorkomen door de cruciale derde groepswedstrijd te winnen van Hongarije: 28-24. De zwaarbevochten overwinning was noodzakelijk om zich na de eerdere nederlagen tegen Servië en Kroatië te plaatsen voor de hoofdronde.
Het team van bondscoach Emmanuel Mayonnade was in die eerste twee wedstrijden geen schim van de ploeg die een jaar geleden historisch goud veroverde op het WK in Japan. Op de laatste zes grote toernooien wist Nederland zelfs altijd de halve finales te bereiken. Op het EK van 2018 won de ploeg brons en op het EK van 2016 zilver.
Ook tegen Hongarije begon de ploeg onzeker en leek het vaak besluiteloos. Er zat zelfs wanhoop in het spel, geïllustreerd door gemiste schoten van onder anderen topschutter Lois Abbingh. De Hongaarsen scoorden wel en makkelijk. Het was dat Angela Malestein op dreef was op de rechterhoek en wel haar kansen benutte, anders was de situatie na een kwartier al uitzichtloos.
Knop om
Bij een achterstand van 14-10 ging eindelijk de knop om. Het vooruitzicht van een pijnlijke uitschakeling maakte agressie los. Oranje schroefde het tempo op en krabbelde overeind, mede dankzij een ontketende Kelly Dulfer.
Bij rust stond Hongarije nog met 15-13 voor, maar Oranje kwam getergd uit de kleedkamer en vond meteen het net van Hongarije. Malestein bracht de ploeg na 10 minuten op gelijke hoogte (19-19), vervolgens nam Dione Housheer drie goals op rij voor haar rekening en stond Nederland zelfs voor.
Ijzersterke dekking
De laatste 10 minuten stond de wereldkampioen weer als vanouds te handballen: vanuit een ijzersterke dekking snel en meedogenloos toeslaan. De ploeg liep uit naar 26-23 en had de zaak volledig onder controle. Uitblinkster Dulfer mocht de slottreffers voor haar rekening nemen. Ze maakte er acht in totaal.
Dankzij de zege neemt de ploeg van Mayonnade 2 punten mee de hoofdronde in. Duitsland is donderdag de volgende tegenstander. Daarna volgen duels met meervoudig Europees kampioen Noorwegen en Roemenië.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
15 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
21 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
1 dag geleden