
Handbalsters voor tweede keer naar finale WK
KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben voor de tweede keer de finale van het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade versloeg olympisch kampioen Rusland in de Japanse stad Kumamoto met 33-32. Laura van der Heijden schoot enkele seconden voor tijd de winnende treffer binnen. In de eindstrijd wacht zondag (12.30 uur Nederlandse tijd) de winnaar van het duel tussen Noorwegen en Spanje.
Rusland was op dit WK nog ongeslagen, terwijl Oranje al drie keer had verloren. De Nederlandse handbalsters bereikten met wat hulp van andere landen toch de halve finales en daarin toonden ze weer hun klasse. De vrouwen mogen daarom net als vier jaar geleden gaan strijden om de wereldtitel én een rechtstreeks ticket voor de Olympische Spelen van Tokio.
Op het WK van 2015 verloor Oranje in de finale van Noorwegen. Twee jaar later pakte Nederland brons op de mondiale eindronde in Duitsland.
Kleine verschillen
De handbalsters begonnen goed aan hun zesde halve finale op rij op een groot toernooi. Rusland opende weliswaar de score, maar Oranje nam onder aanvoering van Lois Abbingh en Estavana Polman het initiatief al snel over. De ploeg van Mayonnade speelde in een hoog tempo en gaf de Russinnen daardoor vaak amper de tijd om de verdediging op orde te hebben.
De Nederlandse vrouwen namen steeds weer een kleine voorsprong in het eerste halfuur, maar bij rust was de stand toch in evenwicht: 16-16. Ook in de tweede helft gaven beide ploegen elkaar nauwelijks iets toe. Het verschil werd nooit meer dan twee doelpunten. Oranje liep even weg bij Rusland, maar de ongeslagen ploeg van bondscoach Ambros Martin kwam onder aanvoering van uitblinkster Anna Vjachireva (elf goals) snel weer terug en nam voor het eerst een voorsprong van twee goals.
Even leek Nederland wat in te zakken, maar de handbalsters herpakten zich snel en namen tien minuten voor tijd weer de leiding via Debbie Bont (27-26). Het leidde een zenuwslopende slotfase in, waarin Oranje steeds met één doelpunt voor kwam te staan. Tot 32-32 ging het gelijk op, maar nadat Van der Heijden de 33e goal binnen had gegooid, miste Rusland in de laatste aanval de kans op de gelijkmaker. Het leidde tot een groot Oranjefeest in de sporthal van Kumamoto.
Meer uit Sport
LA GRANDE BÉROCHE (ANP) - De Italiaan Lorenzo Fortunato heeft de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. Het was een heuvelrit met start en finish in La Grande Béroche. Fortunato, die uitkomt voor Astana, was de snelste van een kopgroep van vijf.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielerploeg SD Worx-Protime heeft Lisa van Belle voor anderhalf jaar vastgelegd. De 21-jarige Zoetermeerse debuteert zondag meteen in de Ronde van Spanje, die begint in Barcelona met een ploegentijdrit. Van Belle viel afgelopen zomer op door bij de Olympische Spelen in Parijs samen met Maike van der Duin bij het baanwielrennen brons te pakken op de koppelkoers.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de finale van het WTA-tennistoernooi van Madrid bereikt. De Amerikaanse nummer 4 van de plaatsingslijst gaf haar tegenstander, de als tweede geplaatste Iga Swiatek uit Polen, een pak slaag: 6-1 6-1.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Michael Matthews heeft de Duitse WorldTour-wedstrijd Eschborn-Frankfurt gewonnen. De Australiër van Jayco AlUla was de beste in de massasprint na 198,7 kilometer tussen Eschborn en Frankfurt. Hij bleef de Deen Magnus Cort en de Spanjaard Jon Barrenetxea voor.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen verschijnt donderdag niet op de mediadag voorafgaand aan de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is nog bij zijn vriendin Kelly Piquet, die op het punt staat te bevallen. De coureur van Red Bull komt wel vrijdag naar het circuit, wanneer het raceweekeinde begint met een vrije training. Dat laat Red Bull Racing weten via een korte mededeling.
3 uur geledenCHAMBRAY-LÈS-TOURS (ANP) - Handbalster Laura van der Heijden heeft haar afscheid van de topsport aangekondigd. Op Instagram vertelt de 34-jarige Amersfoortse dat ze over een maand met handbalpensioen gaat.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf 1 juni niet meer uitkomen in het Engelse vrouwenvoetbal. Dat heeft voetbalbond FA besloten na een uitspraak van het Britse hooggerechtshof vorige maand. Die oordeelde dat voor de definitie "vrouw" het geboortegeslacht doorslaggevend is.
8 uur geleden