Handbalsters voor tweede keer naar finale WK
KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben voor de tweede keer de finale van het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade versloeg olympisch kampioen Rusland in de Japanse stad Kumamoto met 33-32. Laura van der Heijden schoot enkele seconden voor tijd de winnende treffer binnen. In de eindstrijd wacht zondag (12.30 uur Nederlandse tijd) de winnaar van het duel tussen Noorwegen en Spanje.
Rusland was op dit WK nog ongeslagen, terwijl Oranje al drie keer had verloren. De Nederlandse handbalsters bereikten met wat hulp van andere landen toch de halve finales en daarin toonden ze weer hun klasse. De vrouwen mogen daarom net als vier jaar geleden gaan strijden om de wereldtitel én een rechtstreeks ticket voor de Olympische Spelen van Tokio.
Op het WK van 2015 verloor Oranje in de finale van Noorwegen. Twee jaar later pakte Nederland brons op de mondiale eindronde in Duitsland.
Kleine verschillen
De handbalsters begonnen goed aan hun zesde halve finale op rij op een groot toernooi. Rusland opende weliswaar de score, maar Oranje nam onder aanvoering van Lois Abbingh en Estavana Polman het initiatief al snel over. De ploeg van Mayonnade speelde in een hoog tempo en gaf de Russinnen daardoor vaak amper de tijd om de verdediging op orde te hebben.
De Nederlandse vrouwen namen steeds weer een kleine voorsprong in het eerste halfuur, maar bij rust was de stand toch in evenwicht: 16-16. Ook in de tweede helft gaven beide ploegen elkaar nauwelijks iets toe. Het verschil werd nooit meer dan twee doelpunten. Oranje liep even weg bij Rusland, maar de ongeslagen ploeg van bondscoach Ambros Martin kwam onder aanvoering van uitblinkster Anna Vjachireva (elf goals) snel weer terug en nam voor het eerst een voorsprong van twee goals.
Even leek Nederland wat in te zakken, maar de handbalsters herpakten zich snel en namen tien minuten voor tijd weer de leiding via Debbie Bont (27-26). Het leidde een zenuwslopende slotfase in, waarin Oranje steeds met één doelpunt voor kwam te staan. Tot 32-32 ging het gelijk op, maar nadat Van der Heijden de 33e goal binnen had gegooid, miste Rusland in de laatste aanval de kans op de gelijkmaker. Het leidde tot een groot Oranjefeest in de sporthal van Kumamoto.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
5 minuten geledenBERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) uitgeschakeld in de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest verloor in Bakoe van de Spaanse Ai Tsunoda Roustant.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben hun deelname toegezegd aan het demonstratietoernooi tussen amateurs en profs, voorafgaand aan de Australian Open. De winnaar van het zogeheten 'One Point Slam' ontvangt 1 miljoen Australische dollar (omgerekend 621.000 euro).
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) doorgedrongen tot de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest won in Bakoe haar eerste twee partijen. Nadat ze in de eerste ronde afrekende met Celinda Corozo uit Ecuador, volgde daarna een zege op de Kroatische Lara Cvjetko, de huidige aanvoerster van de wereldranglijst in de klasse tot 70 kilogram.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De Amerikaanse skibond heeft verrassend genoeg Lindsey Vonn opgenomen in de hoofdselectie voor het komende seizoen in de wereldbeker. De 41-jarige Vonn maakt deel uit van het A-team van in totaal zeventien skiërs (vrouwen en mannen).
5 uur geleden