Handbalsters voor tweede keer naar finale WK
KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben voor de tweede keer de finale van het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade versloeg olympisch kampioen Rusland in de Japanse stad Kumamoto met 33-32. Laura van der Heijden schoot enkele seconden voor tijd de winnende treffer binnen. In de eindstrijd wacht zondag (12.30 uur Nederlandse tijd) de winnaar van het duel tussen Noorwegen en Spanje.
Rusland was op dit WK nog ongeslagen, terwijl Oranje al drie keer had verloren. De Nederlandse handbalsters bereikten met wat hulp van andere landen toch de halve finales en daarin toonden ze weer hun klasse. De vrouwen mogen daarom net als vier jaar geleden gaan strijden om de wereldtitel én een rechtstreeks ticket voor de Olympische Spelen van Tokio.
Op het WK van 2015 verloor Oranje in de finale van Noorwegen. Twee jaar later pakte Nederland brons op de mondiale eindronde in Duitsland.
Kleine verschillen
De handbalsters begonnen goed aan hun zesde halve finale op rij op een groot toernooi. Rusland opende weliswaar de score, maar Oranje nam onder aanvoering van Lois Abbingh en Estavana Polman het initiatief al snel over. De ploeg van Mayonnade speelde in een hoog tempo en gaf de Russinnen daardoor vaak amper de tijd om de verdediging op orde te hebben.
De Nederlandse vrouwen namen steeds weer een kleine voorsprong in het eerste halfuur, maar bij rust was de stand toch in evenwicht: 16-16. Ook in de tweede helft gaven beide ploegen elkaar nauwelijks iets toe. Het verschil werd nooit meer dan twee doelpunten. Oranje liep even weg bij Rusland, maar de ongeslagen ploeg van bondscoach Ambros Martin kwam onder aanvoering van uitblinkster Anna Vjachireva (elf goals) snel weer terug en nam voor het eerst een voorsprong van twee goals.
Even leek Nederland wat in te zakken, maar de handbalsters herpakten zich snel en namen tien minuten voor tijd weer de leiding via Debbie Bont (27-26). Het leidde een zenuwslopende slotfase in, waarin Oranje steeds met één doelpunt voor kwam te staan. Tot 32-32 ging het gelijk op, maar nadat Van der Heijden de 33e goal binnen had gegooid, miste Rusland in de laatste aanval de kans op de gelijkmaker. Het leidde tot een groot Oranjefeest in de sporthal van Kumamoto.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.
41 minuten geledenBAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.
3 uur geledenBOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
17 uur geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
19 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
21 uur geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
22 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.
23 uur geleden