Handbalsters vieren met twee drankjes plaatsing voor Parijs
TORREVIEJA (ANP) - Met de instructie dat er maximaal twee drankjes waren toegestaan vierden de Nederlandse handbalsters vrijdagavond de plaatsing voor de Olympische Spelen. Nadat de ploeg zelf Tsjechië had verslagen betekende de overwinning van gastland Spanje op Argentinië een gegarandeerde plek bij de eerste twee landen waarvoor in Torrevieja een ticket voor Parijs 2024 klaarlag. "We waren het aan onze stand verplicht om ons te plaatsen, maar je moet het nog wel doen", keek Angela Malestein een dag later terug.
Argentinië en Tsjechië waren tegenstanders op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) waar Oranje het normaal gesproken niet lastig mee heeft. "Maar een OKT is altijd een heel bijzonder toernooi, dat speel je niet elk jaar."
Terwijl Spanje en Argentinië hun duel uitvochten, was het team van bondscoach Per Johansson al teruggekeerd naar het hotel. De meeste speelsters zochten na het diner hun kamer op. Nadat de zege van de Spaanse vrouwen een feit was volgde in de groepsapp het goede nieuws. "Dat was het sein voor een klein drankje beneden. De instructie was dat je niet meer dan twee wijntjes mocht drinken. Daar houdt iedereen zich wel aan", vertelde Malestein, zowel donderdag tegen Argentinië (34-22) als een dag later tegen Tsjechië (32-18) de topschutter van Oranje. "We moeten nog tegen Spanje en je wilt fit blijven."
Sfeer
Met het Nederlandse team werd Malestein vierde op de Spelen van Rio 2016 en volgde in Tokio (2021) uitschakeling in de kwartfinales door Frankrijk. "Vierde worden is het ergste wat er is voor een topsporter. Het was een knappe prestatie, maar je grijpt wel naast de medailles." Tokio beviel de 31-jarige Malestein sowieso niet. "Spelen in een lege hal vanwege corona. Dat was niks. Ik ben een publieksspeelster, geniet juist als er sfeer is op de tribunes."
Die was er in Torrevieja, waar Malestein tot haar vreugde veel Nederlandse fans op de tribunes zag. "En dat gaan we straks in Frankrijk natuurlijk ook meemaken. Ik kan niet wachten tot het zover is." De handbalsters beginnen hun toernooi in Parijs, vanaf de kwartfinales gaat het verder in Lille.
Eerst maakt ze het seizoen nog af in Hongarije bij Ferencváros, waarmee de geboren Spakenburgse strijdt om de landstitel en in de kwartfinales van de Champions League staat. En zondag wacht Spanje nog, een veredeld oefenpotje nu. Malestein: "Maar we willen graag winnen, een signaal afgeven dat bij ons niks te halen valt."
Meer uit Sport
FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
4 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
8 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.
11 uur geleden