Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters vieren met twee drankjes plaatsing voor Parijs

Handbalsters vieren met twee drankjes plaatsing voor Parijs

TORREVIEJA (ANP) - Met de instructie dat er maximaal twee drankjes waren toegestaan vierden de Nederlandse handbalsters vrijdagavond de plaatsing voor de Olympische Spelen. Nadat de ploeg zelf Tsjechië had verslagen betekende de overwinning van gastland Spanje op Argentinië een gegarandeerde plek bij de eerste twee landen waarvoor in Torrevieja een ticket voor Parijs 2024 klaarlag. "We waren het aan onze stand verplicht om ons te plaatsen, maar je moet het nog wel doen", keek Angela Malestein een dag later terug.

Argentinië en Tsjechië waren tegenstanders op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) waar Oranje het normaal gesproken niet lastig mee heeft. "Maar een OKT is altijd een heel bijzonder toernooi, dat speel je niet elk jaar."

Terwijl Spanje en Argentinië hun duel uitvochten, was het team van bondscoach Per Johansson al teruggekeerd naar het hotel. De meeste speelsters zochten na het diner hun kamer op. Nadat de zege van de Spaanse vrouwen een feit was volgde in de groepsapp het goede nieuws. "Dat was het sein voor een klein drankje beneden. De instructie was dat je niet meer dan twee wijntjes mocht drinken. Daar houdt iedereen zich wel aan", vertelde Malestein, zowel donderdag tegen Argentinië (34-22) als een dag later tegen Tsjechië (32-18) de topschutter van Oranje. "We moeten nog tegen Spanje en je wilt fit blijven."

Sfeer

Met het Nederlandse team werd Malestein vierde op de Spelen van Rio 2016 en volgde in Tokio (2021) uitschakeling in de kwartfinales door Frankrijk. "Vierde worden is het ergste wat er is voor een topsporter. Het was een knappe prestatie, maar je grijpt wel naast de medailles." Tokio beviel de 31-jarige Malestein sowieso niet. "Spelen in een lege hal vanwege corona. Dat was niks. Ik ben een publieksspeelster, geniet juist als er sfeer is op de tribunes."

Die was er in Torrevieja, waar Malestein tot haar vreugde veel Nederlandse fans op de tribunes zag. "En dat gaan we straks in Frankrijk natuurlijk ook meemaken. Ik kan niet wachten tot het zover is." De handbalsters beginnen hun toernooi in Parijs, vanaf de kwartfinales gaat het verder in Lille.

Eerst maakt ze het seizoen nog af in Hongarije bij Ferencváros, waarmee de geboren Spakenburgse strijdt om de landstitel en in de kwartfinales van de Champions League staat. En zondag wacht Spanje nog, een veredeld oefenpotje nu. Malestein: "Maar we willen graag winnen, een signaal afgeven dat bij ons niks te halen valt."

Meer uit Sport

Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

2 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

9 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

14 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

14 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden