Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters vieren met twee drankjes plaatsing voor Parijs

Handbalsters vieren met twee drankjes plaatsing voor Parijs

TORREVIEJA (ANP) - Met de instructie dat er maximaal twee drankjes waren toegestaan vierden de Nederlandse handbalsters vrijdagavond de plaatsing voor de Olympische Spelen. Nadat de ploeg zelf Tsjechië had verslagen betekende de overwinning van gastland Spanje op Argentinië een gegarandeerde plek bij de eerste twee landen waarvoor in Torrevieja een ticket voor Parijs 2024 klaarlag. "We waren het aan onze stand verplicht om ons te plaatsen, maar je moet het nog wel doen", keek Angela Malestein een dag later terug.

Argentinië en Tsjechië waren tegenstanders op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) waar Oranje het normaal gesproken niet lastig mee heeft. "Maar een OKT is altijd een heel bijzonder toernooi, dat speel je niet elk jaar."

Terwijl Spanje en Argentinië hun duel uitvochten, was het team van bondscoach Per Johansson al teruggekeerd naar het hotel. De meeste speelsters zochten na het diner hun kamer op. Nadat de zege van de Spaanse vrouwen een feit was volgde in de groepsapp het goede nieuws. "Dat was het sein voor een klein drankje beneden. De instructie was dat je niet meer dan twee wijntjes mocht drinken. Daar houdt iedereen zich wel aan", vertelde Malestein, zowel donderdag tegen Argentinië (34-22) als een dag later tegen Tsjechië (32-18) de topschutter van Oranje. "We moeten nog tegen Spanje en je wilt fit blijven."

Sfeer

Met het Nederlandse team werd Malestein vierde op de Spelen van Rio 2016 en volgde in Tokio (2021) uitschakeling in de kwartfinales door Frankrijk. "Vierde worden is het ergste wat er is voor een topsporter. Het was een knappe prestatie, maar je grijpt wel naast de medailles." Tokio beviel de 31-jarige Malestein sowieso niet. "Spelen in een lege hal vanwege corona. Dat was niks. Ik ben een publieksspeelster, geniet juist als er sfeer is op de tribunes."

Die was er in Torrevieja, waar Malestein tot haar vreugde veel Nederlandse fans op de tribunes zag. "En dat gaan we straks in Frankrijk natuurlijk ook meemaken. Ik kan niet wachten tot het zover is." De handbalsters beginnen hun toernooi in Parijs, vanaf de kwartfinales gaat het verder in Lille.

Eerst maakt ze het seizoen nog af in Hongarije bij Ferencváros, waarmee de geboren Spakenburgse strijdt om de landstitel en in de kwartfinales van de Champions League staat. En zondag wacht Spanje nog, een veredeld oefenpotje nu. Malestein: "Maar we willen graag winnen, een signaal afgeven dat bij ons niks te halen valt."

Meer uit Sport

Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

1 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

1 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

3 uur geleden
Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

5 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

7 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

8 uur geleden
New York Knicks na nieuwe zege op Cleveland dicht bij finale NBA

CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.

10 uur geleden