Handbalsters verzekeren zich na zege op Duitsland van ticket EK
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalvrouwen hebben zich geplaatst voor het Europees kampioenschap van later dit jaar. In het Topsportcentrum van Rotterdam won het team van bondscoach Per Johansson met 30-29 van Duitsland.
Na een achterstand van 17-15 bij rust en 27-23 in de tweede helft, leek Oranje het ticket zaterdag nog niet veilig te stellen. In de slotfase maakte Nederland echter alsnog het verschil. Lois Abbingh nam in de slotfase twee belangrijke doelpunten voor haar rekening, waaronder het winnende.
Angela Malestein was met zes treffers topscorer bij de ploeg van Johansson, gevolgd door Zoë Sprengers met vijf doelpunten en Abbingh en Danick Snelder met ieder vier.
De handbalsters hadden donderdag ook al gewonnen van Duitsland. Eerder was Nederland te sterk voor Griekenland en Belarus. Belarus is vanwege de oorlog in Oekraïne uitgesloten van verdere deelname. De beste twee landen van de poule mogen naar het EK, dat van 4 tot en met 20 november in Slovenië, Noord-Macedonië en Montenegro is. Duitsland heeft de beste kans op dat tweede startbewijs. Nederland sluit de kwalificatiereeks zondag 24 april af met een ontmoeting met Griekenland.
Bij het vorige EK, in 2020 in Denemarken, kwam Nederland niet verder dan de zesde plaats.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
1 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
4 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
6 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
6 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
12 uur geleden