Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters verzekeren zich na zege op Duitsland van ticket EK

Handbalsters verzekeren zich na zege op Duitsland van ticket EK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalvrouwen hebben zich geplaatst voor het Europees kampioenschap van later dit jaar. In het Topsportcentrum van Rotterdam won het team van bondscoach Per Johansson met 30-29 van Duitsland.

Na een achterstand van 17-15 bij rust en 27-23 in de tweede helft, leek Oranje het ticket zaterdag nog niet veilig te stellen. In de slotfase maakte Nederland echter alsnog het verschil. Lois Abbingh nam in de slotfase twee belangrijke doelpunten voor haar rekening, waaronder het winnende.

Angela Malestein was met zes treffers topscorer bij de ploeg van Johansson, gevolgd door Zoë Sprengers met vijf doelpunten en Abbingh en Danick Snelder met ieder vier.

De handbalsters hadden donderdag ook al gewonnen van Duitsland. Eerder was Nederland te sterk voor Griekenland en Belarus. Belarus is vanwege de oorlog in Oekraïne uitgesloten van verdere deelname. De beste twee landen van de poule mogen naar het EK, dat van 4 tot en met 20 november in Slovenië, Noord-Macedonië en Montenegro is. Duitsland heeft de beste kans op dat tweede startbewijs. Nederland sluit de kwalificatiereeks zondag 24 april af met een ontmoeting met Griekenland.

Bij het vorige EK, in 2020 in Denemarken, kwam Nederland niet verder dan de zesde plaats.

Meer uit Sport

Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

57 minuten geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

3 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

4 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

4 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

4 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

9 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

9 uur geleden