Handbalsters verliezen ruim van wereldkampioen Noorwegen
AARHUS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben hun tweede wedstrijd in het oefentoernooi uit de Golden League met ruim verschil verloren van Noorwegen. De regerend wereldkampioen won in Aarhus met 27-19. Laura van der Heijden was topschutter aan Nederlandse zijde. In haar 250e interland maakte ze zes doelpunten.
Bondscoach Per Johansson van Oranje koos tegen de Noren voor veel jonge speelsters zonder al te veel ervaring. Hij zette de routiniers Estavana Polman en Angela Malestein niet op het wedstrijdformulier.
Noorwegen leidde bij rust met 13-9. De eerste 8 minuten van de tweede helft werd aan beide zijden niet gescoord. Van der Heijden bracht vervolgens de achterstand terug naar twee doelpunten verschil (12-14), maar daarna liep de Noorse ploeg geleidelijk aan steeds verder uit.
Afwezigen
De handbalsters hadden vrijdag wel gewonnen van Denemarken, met 30-22. Zwitserland is zondag de derde en laatste tegenstander in het toernooi, dat vooral dient als voorbereiding op het EK, dat in november in Noord-Macedonië, Slovenië en Montenegro wordt gehouden.
Yara ten Holte was op doel weer de eerste keus. Zij neemt de plek in van Tess Wester, die ontbreekt vanwege zwangerschap. Kim Molenaar mocht ook opdraven in de wedstrijd. De talentvolle opbouwspeelster is een aanwinst op de positie die Lois Abbingh doorgaans inneemt. Abbingh is ook afwezig, zij is kortgeleden bevallen. Pipy Wolfs maakte haar debuut in Oranje.
De Golden League is een samenwerking die Nederland, Noorwegen en Denemarken zijn aangegaan. De landen spelen onderling oefenwedstrijden in het jaar dat er geen EK-kwalificatiewedstrijden zijn. De Golden League wordt gespeeld in drie rondes. Elke ronde is een van de drie organiserende landen het gastland en wordt een vierde land uitgenodigd om mee te doen.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
38 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
6 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
8 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
9 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
11 uur geleden