Handbalsters verliezen ruim van wereldkampioen Noorwegen
AARHUS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben hun tweede wedstrijd in het oefentoernooi uit de Golden League met ruim verschil verloren van Noorwegen. De regerend wereldkampioen won in Aarhus met 27-19. Laura van der Heijden was topschutter aan Nederlandse zijde. In haar 250e interland maakte ze zes doelpunten.
Bondscoach Per Johansson van Oranje koos tegen de Noren voor veel jonge speelsters zonder al te veel ervaring. Hij zette de routiniers Estavana Polman en Angela Malestein niet op het wedstrijdformulier.
Noorwegen leidde bij rust met 13-9. De eerste 8 minuten van de tweede helft werd aan beide zijden niet gescoord. Van der Heijden bracht vervolgens de achterstand terug naar twee doelpunten verschil (12-14), maar daarna liep de Noorse ploeg geleidelijk aan steeds verder uit.
Afwezigen
De handbalsters hadden vrijdag wel gewonnen van Denemarken, met 30-22. Zwitserland is zondag de derde en laatste tegenstander in het toernooi, dat vooral dient als voorbereiding op het EK, dat in november in Noord-Macedonië, Slovenië en Montenegro wordt gehouden.
Yara ten Holte was op doel weer de eerste keus. Zij neemt de plek in van Tess Wester, die ontbreekt vanwege zwangerschap. Kim Molenaar mocht ook opdraven in de wedstrijd. De talentvolle opbouwspeelster is een aanwinst op de positie die Lois Abbingh doorgaans inneemt. Abbingh is ook afwezig, zij is kortgeleden bevallen. Pipy Wolfs maakte haar debuut in Oranje.
De Golden League is een samenwerking die Nederland, Noorwegen en Denemarken zijn aangegaan. De landen spelen onderling oefenwedstrijden in het jaar dat er geen EK-kwalificatiewedstrijden zijn. De Golden League wordt gespeeld in drie rondes. Elke ronde is een van de drie organiserende landen het gastland en wordt een vierde land uitgenodigd om mee te doen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
2 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 dag geleden