Handbalsters verliezen laatste oefenduel voor EK van Denemarken
VIBORG (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben in Viborg hun laatste duel voor het EK verloren van Denemarken, met 32-30. Bij rust stond Oranje met 17-16 achter. Dione Housheer was topschutter bij Nederland met zeven treffers. Nederland leed zaterdag ook een nederlaag tegen olympisch kampioen Noorwegen. Op donderdag was er wel winst tegen Roemenië.
De drie wedstrijden maakten deel uit van de Golden League, een oefentoernooi waarin Denemarken, Noorwegen en Nederland samenwerken.
Bondscoach Henrik Signell speelde de wedstrijden met zijn selectie voor het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland, dat voor Oranje op 29 november begint met een wedstrijd tegen IJsland. In de ploeg zijn veel jonge talenten opgenomen. Opvallende afwezigen zijn de gepasseerde Estavana Polman, Laura van der Heijden en Nikita van der Vliet. Kelly Dulfer heeft uit eigen beweging afgezegd.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
31 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
8 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
11 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
14 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
14 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
15 uur geleden