Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters uitgeschakeld op WK na nederlaag tegen Noorwegen

Handbalsters uitgeschakeld op WK na nederlaag tegen Noorwegen

CASTELLON (ANP) - De Nederlandse handbalsters, die hun wereldtitel verdedigden, zijn er op het WK niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken. Oranje verloor in Spanje na een voortvarende start met 37-34 van Noorwegen en is daardoor uitgeschakeld. Door de nederlaag in Castellón werd Nederland derde in de groep, achter Noorwegen en Zweden.

Nederland nam in de eerste minuut meteen een 2-0-voorsprong na goede acties van Larissa Nusser. Het bleek de opmaat voor een sterk eerste kwartier, waarin Oranje continu een ruime voorsprong had. Nederland liep zelfs uit naar 12-6, tot ongenoegen van de Noorse bondscoach.

Noorwegen kwam na een time-out steeds beter in de wedstrijd en bij rust was de achterstand al ongedaan gemaakt: 17-17. De Noorse speelsters hadden in de eerste helft geen enkel moment de leiding.

Achtervolgen

In de tweede helft was Noorwegen duidelijk sterker en kon Nederland alleen maar achtervolgen. In de slotfase wist Oranje een aantal maal tot op één punt te komen, maar de gelijkmaker zat er niet in. In de slotfase raakte Inger Smits de lat en bij een uitbraak in de laatste minuut kwam ze ook niet tot scoren.

Dione Housheer nam negen doelpunten voor haar rekening, Danick Snelder tekende voor zes goals.

Beter doelsaldo

Op de Olympische Spelen in Tokio waren de Noorse speelsters ook al te sterk voor Nederland (29-27), net als op een voorbereidingstoernooi op het WK (36-21).

Oranje had aan een gelijkspel voldoende voor een plek bij de laatste acht. De ploeg van bondscoach Monique Tijsterman had een aanzienlijk beter doelsaldo dan Noorwegen, dat in de hoofdronde van het WK ook drie keer had gewonnen en een keer had gelijkgespeeld.

Japan

Twee jaar geleden werd Nederland in Japan wereldkampioen door Spanje in de finale te verslaan.

Noorwegen pakte de wereldtitel in 2015 voor het laatst. In 2019 werden de Scandinavische vrouwen vierde.

Meer uit Sport

Littler houdt Noppert uit finale Grand Slam of Darts

WOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.

1 uur geleden
Brand geeft met zege in veldrit Hamme mijlpaal extra glans

HAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.

1 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en De Groot winnen ook tweede WK-duel

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.

7 uur geleden
Beune wint ook 1500 meter bij wereldbeker in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.

18 uur geleden
Tennisser Alcaraz voor het eerst naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4

18 uur geleden
Kok wint 500 meter in Salt Lake City in Nederlands record

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.

18 uur geleden
Tennisser Sinner voor eigen publiek naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.

1 dag geleden