Handbalsters tegen Noorwegen en Montenegro op Olympische Spelen
BASEL (ANP) - De Nederlandse handbalsters nemen het op de Olympische Spelen op tegen Noorwegen en Montenegro. Donderdagochtend werd in Basel, op het hoofdkantoor van de International Handball Federation, de loting verricht.
Naast Noorwegen en Montenegro zijn Zuid-Korea, Japan en Angola de tegenstanders van Nederland in groep A. Japan mocht als gastland kiezen in welke poule het wil uitkomen.
"De kwartfinale wordt cruciaal gezien de sterke tegenstanders in groep B", aldus bondscoach Emmanuel Mayonnade. "Tegen Noorwegen hebben we de afgelopen twee toernooien gespeeld, Korea en Angola kwamen wij tegen op het WK in 2019. Dat had voor ons een goede afloop. Tegen Japan en Montenegro heb ik nog niet gespeeld."
Twee groepen
De twaalf geplaatste landen zijn verdeeld over twee groepen. De vier beste landen per poule dringen door tot de kwartfinales. Alle wedstrijden worden gespeeld in het Yoyogi National Stadium. De poulefase begint op 25 juli, de finale is op 8 augustus. Spanje, Rusland (dat onder de naam Russisch Olympisch Comité deelneemt), Hongarije, Zweden, Frankrijk en Brazilië zitten in groep B.
De handbalsters, die in 2019 wereldkampioen werden, doen voor de tweede keer mee aan de Olympische Spelen. Op de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro eindigde Oranje als vierde. In de strijd om een bronzen plak verloor Nederland van Noorwegen. Rusland is regerend olympisch kampioen.
In voorbereiding op de Spelen speelt het team van Mayonnade twee keer een drielandentoernooi. De eerste oefenwedstrijden worden gespeeld in Kroatië, waar Oranje op 14 april tegen het thuisland speelt en op 15 april tegen Brazilië. Begin juli wordt er een drielandentoernooi georganiseerd in eigen land. De tegenstanders zijn dan Rusland en Zweden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft zich op de Spelen in Milaan geplaatst voor de finale van de massastart. De 40-jarige schaatser eindigde als zevende in zijn halve finale, waar een plek bij de beste acht noodzakelijk was. De rit over zestien ronden werd gewonnen door Antoine Gélinas-Beaulieu uit Canada. Ook de Amerikaan Jordan Stolz haalde de finale.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.
2 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.
2 uur geledenJEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink staat na de eerste dag van het olympische bobsleetoernooi in de viermansbob op de dertiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster zette de piloot in de tweede run in het Cortina Sliding Centre de tiende tijd neer met 55,00. Na twee runs staat hij met 1.50,09 op 1,48 seconde van de Duitser Johannes Lochner. Die leidt met 1.48,61 voor zijn landgenoten Francesco Friedrich en Adam Ammour.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
7 uur geleden