Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters stonden vrijdagochtend op met nieuws over uitstel

Handbalsters stonden vrijdagochtend op met nieuws over uitstel

KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters vernamen het nieuws over het uitgestelde EK-duel ook pas op vrijdagochtend. Volgens algemeen directeur Sjors Röttger van het Nederlands Handbal Verbond zit er niets anders op "te schakelen en te zorgen voor zo min mogelijk afleiding".

Door een positieve coronatest bij tegenstander Servië werd de wedstrijd uitgesteld van vrijdagavond 20.30 uur naar zaterdagavond 20.30 uur.

"Wij vernamen het nieuws vrijdagochtend vroeg, want vannacht werd het pas openbaar gemaakt", aldus Röttger vanuit Kolding. "Regels zijn regels en die hebben we te accepteren. We wisten dat dit kon gebeuren. We zijn erg benieuwd naar de tests van vrijdag en zaterdag en hopen uiteraard dat het hierbij blijft."

Nuchter

Volgens Röttger, in Denemarken aanwezig als technisch directeur, hebben de speelsters "nuchter" op het nieuws gereageerd. "Als topsporter doe je er alles aan om je zo min mogelijk te laten afleiden. Terwijl er bij mij nu van alles op mijn bordje komt", aldus Röttger.

Het programma van de handbalsters is aangepast. "Vrijdagochtend hebben ze fysiek getraind en in de avond hopen we dat er nog een zaaltraining kan plaatsvinden. We moeten gewoon heel praktisch zijn en het belangrijkste is dat iedereen gezond blijft."

Door het uitstel komt Oranje nu op zaterdag en zondag in actie. "We hadden dat liever anders gewild, maar we hebben dat eerder meegemaakt. Het is een gegeven. Maar deze tijd draait om uitdagingen."

Meer uit Sport

Sawe prijst 'superschoen' van amper 100 gram na marathonrecord

LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.

16 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.

16 uur geleden
AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

1 dag geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

1 dag geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

1 dag geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

1 dag geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

1 dag geleden