Handbalsters stonden vrijdagochtend op met nieuws over uitstel
KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters vernamen het nieuws over het uitgestelde EK-duel ook pas op vrijdagochtend. Volgens algemeen directeur Sjors Röttger van het Nederlands Handbal Verbond zit er niets anders op "te schakelen en te zorgen voor zo min mogelijk afleiding".
Door een positieve coronatest bij tegenstander Servië werd de wedstrijd uitgesteld van vrijdagavond 20.30 uur naar zaterdagavond 20.30 uur.
"Wij vernamen het nieuws vrijdagochtend vroeg, want vannacht werd het pas openbaar gemaakt", aldus Röttger vanuit Kolding. "Regels zijn regels en die hebben we te accepteren. We wisten dat dit kon gebeuren. We zijn erg benieuwd naar de tests van vrijdag en zaterdag en hopen uiteraard dat het hierbij blijft."
Nuchter
Volgens Röttger, in Denemarken aanwezig als technisch directeur, hebben de speelsters "nuchter" op het nieuws gereageerd. "Als topsporter doe je er alles aan om je zo min mogelijk te laten afleiden. Terwijl er bij mij nu van alles op mijn bordje komt", aldus Röttger.
Het programma van de handbalsters is aangepast. "Vrijdagochtend hebben ze fysiek getraind en in de avond hopen we dat er nog een zaaltraining kan plaatsvinden. We moeten gewoon heel praktisch zijn en het belangrijkste is dat iedereen gezond blijft."
Door het uitstel komt Oranje nu op zaterdag en zondag in actie. "We hadden dat liever anders gewild, maar we hebben dat eerder meegemaakt. Het is een gegeven. Maar deze tijd draait om uitdagingen."
Meer uit Sport
MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
53 minuten geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
19 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
20 uur geleden