Handbalsters spoelen EK-domper weg met ruime zege op Roemenië
KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de teleurstelling van het missen van de halve finales op het EK in Denemarken weggespoeld met een ruime overwinning op Roemenië: 35-24. Bo van Wetering was de uitblinker bij Oranje met acht treffers.
De zege is een stap naar mogelijk de vijfde plaats in de eindrangschikking. Oranje is wel afhankelijk van de uitkomst tussen de wedstrijd tussen Kroatië en Duitsland. Die wedstrijd begint om 18.15 uur.
De wereldkampioen won maandag de tweede wedstrijd uit de hoofdronde met 28-27 van Duitsland, maar de winst met slechts één doelpunt verschil was niet toereikend om kans te maken op een plek in de halve finales. Het is de eerste keer na zes grote kampioenschappen dat het Nederlands vrouwenteam niet de laatste vier haalt.
Goede voorbeeld
Van Wetering gaf het goede voorbeeld tegen Roemenië, dat nergens meer voor speelde en vedette Cristina Neagu niet eens opstelde. De jonge hoekspeelster scoorde in de openingsfase drie keer en hielp mee aan de voorsprong van 6-2 na een kleine 10 minuten spelen. De ervaren krachten Laura van der Heijden, Kelly Dulfer, Lois Abbingh en Angela Malestein hielden de productie gaande, waardoor Oranje bij rust met 16-12 leidde.
Het spel van de wereldkampioen vertoonde maar weinig slordigheden, het team van bondscoach Manu Mayonnade nam de wedstrijd serieus en bouwde in de tweede helft de voorsprong gretig verder uit. Opnieuw liet linkerhoekspeelster Van Wetering zich gelden, ze scoorde aan de lopende band. Debbie Bont en Inger Smits onderscheidden zich ook met de nodige treffers. Harma van Kreij mocht in de slotfase haar eerste minuten maken als international, ze scoorde ook nog bij haar debuut.
Het wachten is nu op de uitkomst van Duitsland tegen Kroatië. Die uitslag bepaalt of Oranje als derde eindigt in de groep en tegen de nummer drie uit de andere groep uit de hoofdronde mag spelen om de vijfde plaats.
Meer uit Sport
TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
41 minuten geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
7 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
20 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geleden