Handbalsters spoelen EK-domper weg met ruime zege op Roemenië
KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de teleurstelling van het missen van de halve finales op het EK in Denemarken weggespoeld met een ruime overwinning op Roemenië: 35-24. Bo van Wetering was de uitblinker bij Oranje met acht treffers.
De zege is een stap naar mogelijk de vijfde plaats in de eindrangschikking. Oranje is wel afhankelijk van de uitkomst tussen de wedstrijd tussen Kroatië en Duitsland. Die wedstrijd begint om 18.15 uur.
De wereldkampioen won maandag de tweede wedstrijd uit de hoofdronde met 28-27 van Duitsland, maar de winst met slechts één doelpunt verschil was niet toereikend om kans te maken op een plek in de halve finales. Het is de eerste keer na zes grote kampioenschappen dat het Nederlands vrouwenteam niet de laatste vier haalt.
Goede voorbeeld
Van Wetering gaf het goede voorbeeld tegen Roemenië, dat nergens meer voor speelde en vedette Cristina Neagu niet eens opstelde. De jonge hoekspeelster scoorde in de openingsfase drie keer en hielp mee aan de voorsprong van 6-2 na een kleine 10 minuten spelen. De ervaren krachten Laura van der Heijden, Kelly Dulfer, Lois Abbingh en Angela Malestein hielden de productie gaande, waardoor Oranje bij rust met 16-12 leidde.
Het spel van de wereldkampioen vertoonde maar weinig slordigheden, het team van bondscoach Manu Mayonnade nam de wedstrijd serieus en bouwde in de tweede helft de voorsprong gretig verder uit. Opnieuw liet linkerhoekspeelster Van Wetering zich gelden, ze scoorde aan de lopende band. Debbie Bont en Inger Smits onderscheidden zich ook met de nodige treffers. Harma van Kreij mocht in de slotfase haar eerste minuten maken als international, ze scoorde ook nog bij haar debuut.
Het wachten is nu op de uitkomst van Duitsland tegen Kroatië. Die uitslag bepaalt of Oranje als derde eindigt in de groep en tegen de nummer drie uit de andere groep uit de hoofdronde mag spelen om de vijfde plaats.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden