Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters spoelen EK-domper weg met ruime zege op Roemenië

Handbalsters spoelen EK-domper weg met ruime zege op Roemenië

KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de teleurstelling van het missen van de halve finales op het EK in Denemarken weggespoeld met een ruime overwinning op Roemenië: 35-24. Bo van Wetering was de uitblinker bij Oranje met acht treffers.

De zege is een stap naar mogelijk de vijfde plaats in de eindrangschikking. Oranje is wel afhankelijk van de uitkomst tussen de wedstrijd tussen Kroatië en Duitsland. Die wedstrijd begint om 18.15 uur.

De wereldkampioen won maandag de tweede wedstrijd uit de hoofdronde met 28-27 van Duitsland, maar de winst met slechts één doelpunt verschil was niet toereikend om kans te maken op een plek in de halve finales. Het is de eerste keer na zes grote kampioenschappen dat het Nederlands vrouwenteam niet de laatste vier haalt.

Goede voorbeeld

Van Wetering gaf het goede voorbeeld tegen Roemenië, dat nergens meer voor speelde en vedette Cristina Neagu niet eens opstelde. De jonge hoekspeelster scoorde in de openingsfase drie keer en hielp mee aan de voorsprong van 6-2 na een kleine 10 minuten spelen. De ervaren krachten Laura van der Heijden, Kelly Dulfer, Lois Abbingh en Angela Malestein hielden de productie gaande, waardoor Oranje bij rust met 16-12 leidde.

Het spel van de wereldkampioen vertoonde maar weinig slordigheden, het team van bondscoach Manu Mayonnade nam de wedstrijd serieus en bouwde in de tweede helft de voorsprong gretig verder uit. Opnieuw liet linkerhoekspeelster Van Wetering zich gelden, ze scoorde aan de lopende band. Debbie Bont en Inger Smits onderscheidden zich ook met de nodige treffers. Harma van Kreij mocht in de slotfase haar eerste minuten maken als international, ze scoorde ook nog bij haar debuut.

Het wachten is nu op de uitkomst van Duitsland tegen Kroatië. Die uitslag bepaalt of Oranje als derde eindigt in de groep en tegen de nummer drie uit de andere groep uit de hoofdronde mag spelen om de vijfde plaats.

Meer uit Sport

Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

1 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

8 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

10 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

12 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

15 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

15 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

16 uur geleden