
Handbalsters sluiten Golden League af met zege op Zwitserland
AARHUS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de eerste editie van de Golden League afgesloten met een riante overwinning op Zwitserland. Oranje won in de Deense stad Aarhus met 38-25. Angela Malestein viel op met dertien treffers.
De ploeg van de Zweedse bondscoach Per Johansson verloor zaterdag nog ruim van Noorwegen (19-27). Op donderdag was er een zege van 30-22 op gastland Denemarken.
De Golden League is een samenwerking die Nederland, Noorwegen en Denemarken zijn aangegaan. De landen spelen onderling oefenwedstrijden in het jaar dat er geen EK-kwalificatiewedstrijden zijn. De eerste editie stond voor het Nederlands team vooral in het teken van de voorbereiding op het EK, dat in november in Noord-Macedonië, Slovenië en Montenegro wordt gehouden.
Johansson kon tegen het zwakke Zwitserland geen beroep doen op Inger Smits. De opbouwspeelster was door haar rug gegaan. Hij stelde wel weer de routiniers Estavana Polman en Malestein op, die ontbraken tegen Noorwegen. Op doel kreeg Rinka Duijndam de kans zich te onderscheiden.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
3 uur geledenQUEZON CITY (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het WK op de Filipijnen. Het team van bondscoach Joel Banks won in Quezon City de tweede groepswedstrijd in drie sets van Roemenië: 25-23 26-24 26-24.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio doorgedrongen tot de halve finales van de 110 meter horden. De 23-jarige Amsterdammer eindigde in de vierde van de vijf series als zesde in een tijd van 13,51. De eerste vier plaatsten zich rechtstreeks voor de halve finales op woensdag, aangevuld met de vier tijdsnelsten. Daar hoorde Geerds precies bij.
4 uur geleden