Handbalsters overklassen ook Oekraïne op WK: 40-21
FREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn na opnieuw een riante zege zo goed als zeker van een plek in de kwartfinales van het WK in Denemarken, Zweden en Noorwegen. Het team van bondscoach Per Johansson versloeg in het Deense Frederikshavn het zwakke Oekraïne met 40-21 en klom met de behaalde punten naar de eerste plaats in poule uit de hoofdronde met 8 punten. Spanje en Tsjechië staan op 6 punten.
Lois Abbingh was tegen Oekraïne de topschutter van de ploeg met acht treffers; de aanvoerster werd ook uitgeroepen tot beste speelster van de wedstrijd. Kelly Vollebregt was ook op dreef met zes goals en routinier Laura van der Heijden scoorde vijf keer.
Johansson voerde enkele wijzigingen door in zijn selectie. Estavana Polman, die door haar zwakke knie toch minder weerbaar is, kreeg rust. Rinka Duijndam mocht de rol van eerste keepster op zich nemen. Yara ten Holte en Tess Lieder, die haar 150e interland speelde, begonnen als wissel. Lieder mocht de laatste twintig minuten keepen.
Slordigheden
Oekraïne gaf de eerste zes minuten van de wedstrijd goed partij. De ploeg uit het land in oorlog kwam zelfs met 3-1 voor. Oranje hoefde maar even aan te zetten om op gelijke hoogte te komen en daarna ruim afstand te nemen. Er werd vooral gescoord vanuit de hoeken door Bo van Wetering en Angela Malestein. Bij rust leidde Nederland met 19-8 en was er al een gapend gat geslagen.
Die voorsprong kwam in de tweede helft niet meer in gevaar, ook al slopen er af en toe slordigheden in het spel van Nederland, dat nu al vijf grote overwinningen heeft geboekt op het WK. Oekraïne mocht zo nu en dan een doelpunt maken, maar zodra Oranje het tempo verhoogde, liep de score verder op. Mede dankzij aanvoerster Abbingh, die ouderwets scoorde met haar harde afstandsworpen.
Kwartfinale
Op papier is de kwartfinale nog niet helemaal zeker, maar het moet wel heel gek lopen. Alleen als Tsjechië zondag in de laatste wedstrijd uit de hoofdronde wint van Brazilië, moet er worden gerekend. Spanje moet in dat geval met meer dan zeventien doelpunten verschil winnen om Nederland uit de kwartfinales te houden.
Het is nu al wel zeker dat in de kwartfinale een zware tegenstander wacht. Olympisch kampioen Frankrijk of regerend wereldkampioen Noorwegen wordt de tegenstander.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
5 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
9 uur geleden