Handbalsters overklassen ook Oekraïne op WK: 40-21
FREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn na opnieuw een riante zege zo goed als zeker van een plek in de kwartfinales van het WK in Denemarken, Zweden en Noorwegen. Het team van bondscoach Per Johansson versloeg in het Deense Frederikshavn het zwakke Oekraïne met 40-21 en klom met de behaalde punten naar de eerste plaats in poule uit de hoofdronde met 8 punten. Spanje en Tsjechië staan op 6 punten.
Lois Abbingh was tegen Oekraïne de topschutter van de ploeg met acht treffers; de aanvoerster werd ook uitgeroepen tot beste speelster van de wedstrijd. Kelly Vollebregt was ook op dreef met zes goals en routinier Laura van der Heijden scoorde vijf keer.
Johansson voerde enkele wijzigingen door in zijn selectie. Estavana Polman, die door haar zwakke knie toch minder weerbaar is, kreeg rust. Rinka Duijndam mocht de rol van eerste keepster op zich nemen. Yara ten Holte en Tess Lieder, die haar 150e interland speelde, begonnen als wissel. Lieder mocht de laatste twintig minuten keepen.
Slordigheden
Oekraïne gaf de eerste zes minuten van de wedstrijd goed partij. De ploeg uit het land in oorlog kwam zelfs met 3-1 voor. Oranje hoefde maar even aan te zetten om op gelijke hoogte te komen en daarna ruim afstand te nemen. Er werd vooral gescoord vanuit de hoeken door Bo van Wetering en Angela Malestein. Bij rust leidde Nederland met 19-8 en was er al een gapend gat geslagen.
Die voorsprong kwam in de tweede helft niet meer in gevaar, ook al slopen er af en toe slordigheden in het spel van Nederland, dat nu al vijf grote overwinningen heeft geboekt op het WK. Oekraïne mocht zo nu en dan een doelpunt maken, maar zodra Oranje het tempo verhoogde, liep de score verder op. Mede dankzij aanvoerster Abbingh, die ouderwets scoorde met haar harde afstandsworpen.
Kwartfinale
Op papier is de kwartfinale nog niet helemaal zeker, maar het moet wel heel gek lopen. Alleen als Tsjechië zondag in de laatste wedstrijd uit de hoofdronde wint van Brazilië, moet er worden gerekend. Spanje moet in dat geval met meer dan zeventien doelpunten verschil winnen om Nederland uit de kwartfinales te houden.
Het is nu al wel zeker dat in de kwartfinale een zware tegenstander wacht. Olympisch kampioen Frankrijk of regerend wereldkampioen Noorwegen wordt de tegenstander.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
10 uur geleden