Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters openen WK tegen Slovenië

Handbalsters openen WK tegen Slovenië

KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalsters openen het WK handbal in Japan met een groepswedstrijd tegen Slovenië. Dat is een tegenstander waar Oranje van moet kunnen winnen en belangrijke punten binnenhalen. Het duel in Kumamoto begint zaterdag om 10.00 uur Nederlandse tijd.

De ploeg staat op de mondiale eindronde onder leiding van de Fransman Emmanuel Mayonnade. De bondscoach heeft als opdracht het Nederlands team bij de eerste zes te laten eindigen. In dat geval is er reëel uitzicht op deelname aan de Olympische Spelen van 2020 in Tokio en dat is een belangrijk doel.

De handbalsters hebben op vier van de laatste vijf grote toernooien een medaille gewonnen: zilver op het WK 2015, zilver op het EK 2016, brons op het WK 2017 en brons op het EK 2018. Op de Spelen van Rio in 2016 eindigde de ploeg als vierde.

Na Slovenië treft Nederland nog Angola, Cuba, Servië en Noorwegen in de groep. De eerste drie gaan door naar de hoofdronde. Oranje speelde dinsdag in Japan een oefenwedstrijd tegen Roemenië en won die met 32-23.

Meer uit Sport

Montgomery wint in Rosmalen eerste WTA-titel, Krejčíková ziek

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Robin Montgomery heeft in Rosmalen voor het eerst een WTA-toernooi op haar naam geschreven. De 21-jarige Amerikaanse won het Libéma Open nog voordat de finale was begonnen, na een ziekmelding van haar opponente Barbora Krejčíková (30) uit Tsjechië.

1 uur geleden
Basketballers New York Knicks voor derde keer kampioen in NBA

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben zich voor de derde keer verzekerd van de titel in de NBA. Het team van coach Mike Brown knokte zich in de vijfde ontmoeting in de finale bij de San Antonio Spurs terug van een achterstand en won nipt: 90-94. In de best-of-seven-serie namen de Knicks daarmee een beslissende voorsprong van 4-1.

7 uur geleden
Darters Van Veen en Van Gerwen naar kwartfinales World Cup

FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de kwartfinales bereikt. Het Nederlandse duo won bij de laatste zestien met 8-6 van Zweden. Duitsland is zondag de volgende tegenstander.

14 uur geleden
Atlete Van Es verovert eerste Nederlandse titel op 10.000 meter

LEIDEN (ANP) - Diane van Es heeft voor het eerst de Nederlandse titel veroverd op de 10.000 meter. De Rotterdamse atlete deed dat op de atletiekbaan in Leiden, waar het NK deel uitmaakte van de internationale wedstrijden om de Gouden Spike. Van Es won de wedstrijd in 31.39,28. Ze liep in de slotfase van de race weg bij de Ethiopische Almaz Baraki, die als tweede finishte in 31.44,29. De Italiaanse Federica Del Buono werd derde in 31.46,35.

15 uur geleden
Pool Majchrzak verslaat Medvedev en bereikt finale in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is er niet in geslaagd om de finale van het Libéma Open te bereiken. De 30-jarige Rus moest in de halve finale zijn meerdere erkennen in Kamil Majchrzak. De Pool won in twee sets (7-6 (4) 6-1) en neemt het in de finale op tegen de Australiër Alex de Minaur.

18 uur geleden
Del Toro wint rit op Grand Colombier in Tour Auvergne-Rhône-Alpes

GRAND COLOMBIER (ANP) - Isaac del Toro heeft de zevende etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates maakte in de slotklim van de buitencategorie op de Grand Colombier het verschil en kwam solo aan. De Spanjaard Juan Ayuso volgde op 24 seconden, voor de Noor Tobias Halland Johannessen, die op 38 seconden van de winnaar binnenkwam. Luke Tuckwell uit Australië behoudt de leiding in het algemeen klassement.

22 uur geleden
Tennisster Montgomery bereikt in Rosmalen eerste WTA-finale

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Robin Montgomery heeft in Rosmalen voor het eerst in haar carrière de finale van een WTA-toernooi bereikt. De 21-jarige Amerikaanse versloeg op het Libéma Open in twee sets Ajla Tomljanović uit Australië: 6-4 6-2. In de finale treft ze Barbora Krejčíková uit Tsjechië.

22 uur geleden