Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters openen WK met ruime zege op Argentinië: 41-26

Handbalsters openen WK met ruime zege op Argentinië: 41-26

FREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn het wereldkampioenschap in Denemarken, Zweden en Noorwegen begonnen met een ruime zege op Argentinië. Oranje won in het Deens Frederikshavn met 41-26. Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Per Johansson al met 20-14.

Topscorer was Estavana Polman met zeven treffers. Dione Housheer (zes goals) en Angela Malestein (vijf doelpunten) waren ook op schot. Yvette Broch maakte in de tweede helft haar rentree na tweeënhalf jaar afwezigheid. Ze scoorde meteen bij haar eerste balcontact.

Congo is zaterdag de volgende tegenstander in de groep, waarin ook nog Tsjechië zit. De beste drie van de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. Het Nederlands team won in 2019 in Japan de wereldtitel. Op het vorige WK in 2021 in Spanje eindigde de ploeg teleurstellend als negende.

Vroege hattricks

Na vroege hattricks van Housheer, Bo van Wetering en Larissa Nusser liep de score in de eerste helft snel op, al bood Argentinië af en toe aardig tegenstand. De Zuid-Amerikaanse ploeg scoorde nogal eens in overtal, als keepster Yara ten Holte naar de kant ging bij een aanval van Oranje. Ze was dan vaak te laat terug onder de lat bij de tegenaanval van Argentinië en zag de bal dan via een lange afstandsworp in een leeg doel verdwijnen.

Ten Holte kreeg de voorkeur boven de twee andere doelvrouwen, Tess Lieder en Rinka Duijndam. Duijndam, die voor het WK eigenlijk de eerste keus was, moest zelfs plaatsnemen op de tribune. Ten Holte was vorige week opgevallen in de oefenwedstrijden tegen Hongarije en deed het tegen Argentinië ook weer goed.

Broch

De teruggekeerde Broch deed zich meteen gelden. De cirkelspeelster was lang niet beschikbaar voor Oranje, maar gaf gehoor aan het verzoek van Johansson om de geblesseerde Merel Freriks te vervangen. Ze joeg samen met vedette Polman en de uitblinkende Housheer de ploeg in de tweede helft aan. Na drie kwartier stond Nederland 36-22 voor en was er een gat van veertien goals verschil geslagen. Heel soms stelde Argentinië de Nederlandse dekking op de proef, maar veel gevaar leverde het niet op.

Loïs van Vliet, als 18-jarige nieuw bij het Nederlands team, sierde haar debuut in de slotfase op met twee goals en zij vergrootte de kloof bij het eindsignaal tot vijftien goals.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

6 minuten geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

3 uur geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

4 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.

5 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

9 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

22 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden