Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters openen WK met ruime zege op Argentinië: 41-26

Handbalsters openen WK met ruime zege op Argentinië: 41-26

FREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn het wereldkampioenschap in Denemarken, Zweden en Noorwegen begonnen met een ruime zege op Argentinië. Oranje won in het Deens Frederikshavn met 41-26. Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Per Johansson al met 20-14.

Topscorer was Estavana Polman met zeven treffers. Dione Housheer (zes goals) en Angela Malestein (vijf doelpunten) waren ook op schot. Yvette Broch maakte in de tweede helft haar rentree na tweeënhalf jaar afwezigheid. Ze scoorde meteen bij haar eerste balcontact.

Congo is zaterdag de volgende tegenstander in de groep, waarin ook nog Tsjechië zit. De beste drie van de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. Het Nederlands team won in 2019 in Japan de wereldtitel. Op het vorige WK in 2021 in Spanje eindigde de ploeg teleurstellend als negende.

Vroege hattricks

Na vroege hattricks van Housheer, Bo van Wetering en Larissa Nusser liep de score in de eerste helft snel op, al bood Argentinië af en toe aardig tegenstand. De Zuid-Amerikaanse ploeg scoorde nogal eens in overtal, als keepster Yara ten Holte naar de kant ging bij een aanval van Oranje. Ze was dan vaak te laat terug onder de lat bij de tegenaanval van Argentinië en zag de bal dan via een lange afstandsworp in een leeg doel verdwijnen.

Ten Holte kreeg de voorkeur boven de twee andere doelvrouwen, Tess Lieder en Rinka Duijndam. Duijndam, die voor het WK eigenlijk de eerste keus was, moest zelfs plaatsnemen op de tribune. Ten Holte was vorige week opgevallen in de oefenwedstrijden tegen Hongarije en deed het tegen Argentinië ook weer goed.

Broch

De teruggekeerde Broch deed zich meteen gelden. De cirkelspeelster was lang niet beschikbaar voor Oranje, maar gaf gehoor aan het verzoek van Johansson om de geblesseerde Merel Freriks te vervangen. Ze joeg samen met vedette Polman en de uitblinkende Housheer de ploeg in de tweede helft aan. Na drie kwartier stond Nederland 36-22 voor en was er een gat van veertien goals verschil geslagen. Heel soms stelde Argentinië de Nederlandse dekking op de proef, maar veel gevaar leverde het niet op.

Loïs van Vliet, als 18-jarige nieuw bij het Nederlands team, sierde haar debuut in de slotfase op met twee goals en zij vergrootte de kloof bij het eindsignaal tot vijftien goals.

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

9 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

13 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

23 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden