Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters openen OKT met duidelijke zege op Argentinië: 34-22

Handbalsters openen OKT met duidelijke zege op Argentinië: 34-22

TORREVIEJA (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de eerste horde richting deelname aan de Olympische Spelen van Parijs foutloos genomen. De ploeg van bondscoach Per Johansson won met 34-22 van Argentinië op het olympisch kwalificatietoernooi in Spanje. Bij rust leidde de ploeg met 19-16. Angela Malestein was topscorer met zes treffers.

Tsjechië is vrijdag de tegenstander in Torrevieja en zondag volgt een treffen met gastland Spanje. De eerste twee in het toernooi plaatsen zich voor het olympisch toernooi. Oranje deed twee keer mee aan de Spelen. In Rio 2016 verloor de ploeg de strijd om het brons, in Tokio 2021 waren de kwartfinales het eindstation.

De handbalsters speelden eind vorig jaar ook tegen de Argentinië op het WK. Toen was er een ruime overwinning van 41-26. Bondscoach Johansson had zijn speelsters vooraf nog gewaarschuwd voor onderschatting, maar dat leek niet echt aangekomen. De ploeg verkeek zich in de eerste helft behoorlijk op de gretigheid van de Argentijnse ploeg. Na vijf minuten stond Oranje al met 5-0 achter. Keepster Yara ten Holte zag de ballen langs haar heen vliegen en aanvallend was de ploeg niet scherp.

Doelpunten

Geleidelijk kwam Nederland beter in zijn spel, mede dankzij doelpunten van ervaren krachten als Lois Abbingh, Angela Malestein, Laura van der Heijden en Kelly Dulfer. Het duurde echter tot de 27e minuut voordat Oranje voor het eerst in de wedstrijd op gelijke hoogte kwam (15-15). Door goals van Malestein, Abbingh en Zoë Sprengers ging de ploeg met een voorsprong van 19-16 de rust in.

In de tweede helft stribbelde de Zuid-Amerikaanse ploeg nog even tegen, maar na een minuut of tien begon de score aan Nederlandse zijde op te lopen. Alle speelsters maakten wel een of meer doelpunten. Ook Nathalie Hendrikse liet zich gelden met treffers vanuit de rechterhoek. Ze speelt als 29-jarige haar eerste grote toernooi als international. Estavana Polman bleef de hele wedstrijd op de bank. De vedette sloot ook later aan bij de ploeg, omdat ze wat sukkelde met blessures.

Meer uit Sport

Verstappen blijft in de race om de titel na 69e zege in Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.

26 minuten geleden
Schaatser Nuis eindigt als derde op 1500 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).

8 uur geleden
Schaatsster Beune klopt Takagi in Calgary

CALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.

8 uur geleden
Koreaan Kim Jun-ho klopt De Boo en Stolz in Calgary op 500 meter

CALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.

8 uur geleden
Schaatsster Kok wint opnieuw 500 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.

10 uur geleden
Spaanse tennissers na zege op Duitsers naar finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.

11 uur geleden
Shorttracksters pakken goud op aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.

13 uur geleden