Handbalsters openen OKT met duidelijke zege op Argentinië: 34-22
TORREVIEJA (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de eerste horde richting deelname aan de Olympische Spelen van Parijs foutloos genomen. De ploeg van bondscoach Per Johansson won met 34-22 van Argentinië op het olympisch kwalificatietoernooi in Spanje. Bij rust leidde de ploeg met 19-16. Angela Malestein was topscorer met zes treffers.
Tsjechië is vrijdag de tegenstander in Torrevieja en zondag volgt een treffen met gastland Spanje. De eerste twee in het toernooi plaatsen zich voor het olympisch toernooi. Oranje deed twee keer mee aan de Spelen. In Rio 2016 verloor de ploeg de strijd om het brons, in Tokio 2021 waren de kwartfinales het eindstation.
De handbalsters speelden eind vorig jaar ook tegen de Argentinië op het WK. Toen was er een ruime overwinning van 41-26. Bondscoach Johansson had zijn speelsters vooraf nog gewaarschuwd voor onderschatting, maar dat leek niet echt aangekomen. De ploeg verkeek zich in de eerste helft behoorlijk op de gretigheid van de Argentijnse ploeg. Na vijf minuten stond Oranje al met 5-0 achter. Keepster Yara ten Holte zag de ballen langs haar heen vliegen en aanvallend was de ploeg niet scherp.
Doelpunten
Geleidelijk kwam Nederland beter in zijn spel, mede dankzij doelpunten van ervaren krachten als Lois Abbingh, Angela Malestein, Laura van der Heijden en Kelly Dulfer. Het duurde echter tot de 27e minuut voordat Oranje voor het eerst in de wedstrijd op gelijke hoogte kwam (15-15). Door goals van Malestein, Abbingh en Zoë Sprengers ging de ploeg met een voorsprong van 19-16 de rust in.
In de tweede helft stribbelde de Zuid-Amerikaanse ploeg nog even tegen, maar na een minuut of tien begon de score aan Nederlandse zijde op te lopen. Alle speelsters maakten wel een of meer doelpunten. Ook Nathalie Hendrikse liet zich gelden met treffers vanuit de rechterhoek. Ze speelt als 29-jarige haar eerste grote toernooi als international. Estavana Polman bleef de hele wedstrijd op de bank. De vedette sloot ook later aan bij de ploeg, omdat ze wat sukkelde met blessures.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden