Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters openen met ruime zege op Japan

Handbalsters openen met ruime zege op Japan

TOKIO (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn hun olympisch toernooi begonnen met een ruime zege op gastland Japan. Mede door zeven treffers van Lois Abbingh werd het 32-21 voor de regerend wereldkampioen. Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade al met 18-10.

Nederland speelt dinsdag tegen Zuid-Korea. Angola, het sterke Noorwegen en Montenegro zijn de andere tegenstanders in de groepsfase. De beste vier in de groep plaatsen zich voor de kwartfinales.

Oranje startte sterk en liep snel weg (11-3) bij de Japanse vrouwen. Hun coach, de Deen Ulrik Kirkely, zal zijn ploeg ongetwijfeld gewaarschuwd hebben voor de schotkracht van Abbingh, die hij het afgelopen seizoen net als keepster Tess Wester en Nycke Groot onder zijn hoede had bij Odense. Abbingh had er binnen 13 minuten al zes gemaakt.

Rentree Nycke Groot

Nederland werd vijf jaar geleden vierde op de Spelen van Rio. In 2019 kroonde de ploeg zich tot wereldkampioen onder leiding van Estavana Polman. De beste speelster van dat toernooi ontbreekt vanwege een knieblessure. Coach Mayonnade slaagde er wel in Groot te bewegen tot een rentree bij Oranje. De fysiek kwetsbare spelverdeelster, kort voor de Spelen nog geblesseerd geraakt aan haar schouder, begon op de bank.

Dat ze gespaard wordt voor zwaardere wedstrijden die nog komen, wilde ze niet bevestigen. "Inger (Smits) en ik verdelen de rol als middenopbouwer ontzettend goed en dat zullen we blijven doen", vertelde Groot na het duel dat al om 9 uur 's ochtends plaatsvond. "Het is vroeg, maar we hebben de laatste dagen vaak al om 8.00 uur al getraind om in het ritme te komen. Het is fijn dat we goed zijn begonnen en een makkelijke start hebben gehad. Het is voor mij heel speciaal. Ook omdat het mijn laatste toernooi is. Ik had zoiets van: ik moet eerst maar eens de eerste wedstrijd halen. De eerste stap is gezet."

Uitkomen tegen de coach die haar het afgelopen seizoen trainde was ook speciaal. "Het is altijd lastig als je gaat spelen tegen speelsters of een trainer die je kent. Het blijft toch een mentaal spelletje. Hij weet wat wij kunnen, maar we kunnen best veel. Dus het is moeilijk voor hem al die informatie door te spelen aan zijn speelsters."

Meer uit Sport

Zwitserse Reusser wint tijdrit in de Tour en grijpt gele trui

DIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.

1 uur geleden
'Onbevangen' Broeders-Bol gaat bij EK-debuut op 800 voor finale

ARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.

2 uur geleden
Italiaanse sprinter Milan boekt tweede ritzege op rij in Polen

SZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.

3 uur geleden
Eerste wielrenster vertrokken in tijdrit Tour de France Femmes

GÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.

4 uur geleden
Turners Faverus, De Munck en Grünberg in ploeg voor EK in Zagreb

ROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.

6 uur geleden
Schoonspringster Praasterink pakt opnieuw EK-brons

PARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.

18 uur geleden
Tenniszussen Williams met wildcard naar dubbelspel Cincinnati

CINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.

23 uur geleden