Handbalsters openen met ruime zege op Japan
TOKIO (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn hun olympisch toernooi begonnen met een ruime zege op gastland Japan. Mede door zeven treffers van Lois Abbingh werd het 32-21 voor de regerend wereldkampioen. Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade al met 18-10.
Nederland speelt dinsdag tegen Zuid-Korea. Angola, het sterke Noorwegen en Montenegro zijn de andere tegenstanders in de groepsfase. De beste vier in de groep plaatsen zich voor de kwartfinales.
Oranje startte sterk en liep snel weg (11-3) bij de Japanse vrouwen. Hun coach, de Deen Ulrik Kirkely, zal zijn ploeg ongetwijfeld gewaarschuwd hebben voor de schotkracht van Abbingh, die hij het afgelopen seizoen net als keepster Tess Wester en Nycke Groot onder zijn hoede had bij Odense. Abbingh had er binnen 13 minuten al zes gemaakt.
Rentree Nycke Groot
Nederland werd vijf jaar geleden vierde op de Spelen van Rio. In 2019 kroonde de ploeg zich tot wereldkampioen onder leiding van Estavana Polman. De beste speelster van dat toernooi ontbreekt vanwege een knieblessure. Coach Mayonnade slaagde er wel in Groot te bewegen tot een rentree bij Oranje. De fysiek kwetsbare spelverdeelster, kort voor de Spelen nog geblesseerd geraakt aan haar schouder, begon op de bank.
Dat ze gespaard wordt voor zwaardere wedstrijden die nog komen, wilde ze niet bevestigen. "Inger (Smits) en ik verdelen de rol als middenopbouwer ontzettend goed en dat zullen we blijven doen", vertelde Groot na het duel dat al om 9 uur 's ochtends plaatsvond. "Het is vroeg, maar we hebben de laatste dagen vaak al om 8.00 uur al getraind om in het ritme te komen. Het is fijn dat we goed zijn begonnen en een makkelijke start hebben gehad. Het is voor mij heel speciaal. Ook omdat het mijn laatste toernooi is. Ik had zoiets van: ik moet eerst maar eens de eerste wedstrijd halen. De eerste stap is gezet."
Uitkomen tegen de coach die haar het afgelopen seizoen trainde was ook speciaal. "Het is altijd lastig als je gaat spelen tegen speelsters of een trainer die je kent. Het blijft toch een mentaal spelletje. Hij weet wat wij kunnen, maar we kunnen best veel. Dus het is moeilijk voor hem al die informatie door te spelen aan zijn speelsters."
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het tennistoernooi van Brussel op zijn naam geschreven. De 30-jarige tennisser versloeg de Duitser Jan-Lennard Struff (36) zondag in de finale van het European Open in drie sets: 4-6 6-3 6-4.
3 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - De Dakar Rally vindt in 2027 niet plaats in Saudi-Arabië. Dat hebben de Franse organisator Amaury Sport Organisation (ASO) en de lokale Saudi Motorsport Company (SMC) zondag bekendgemaakt in een verklaring op de site van de auto- en motorrally. Die beslissing hebben de organisatoren genomen wegens "recente ontwikkelingen in de regio". Het evenement zou van 1 tot en met 15 januari 2027 in Saudi-Arabië plaatsvinden. De ASO zegt in de komende dagen de nieuwe locatie bekend te zullen maken.
6 uur geledenNINGBO (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft haar topseizoen nog meer glans gegeven door het Ningbo Open te winnen. De nummer 1 van de wereld versloeg in de finale met overtuigende cijfers de Canadese Leylah Fernandez: 6-2 6-2. De Kazachse boekte in de Chinese stad al haar vierde toernooizege van het jaar.
9 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Max Verstappen gunt Kimi Antonelli de wereldtitel in de Formule 1. De Nederlandse coureur van Red Bull, viervoudig wereldkampioen, maakt zelf geen aanspraak meer op de titel, maar de Italiaan van Mercedes kan deze zondag als jongste coureur ooit al het kampioenschap binnenhalen. Dat is dan op vijf races voor het einde van het seizoen.
10 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud gewonnen op de 500 meter. Hij bleef de Canadees Maxime Laoun en de Turk Furkan Akar voor.
19 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen is er in Austin niet in geslaagd voor de derde keer op rij poleposition te veroveren in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten alleen zijn meerdere erkennen in WK-leider Kimi Antonelli en veroverde de tweede startpositie. Verstappens teamgenoot Isack Hadjar en de Monegask Charles Leclerc van Ferrari vormen de tweede startrij.
19 uur geleden