Handbalsters op WK zonder Ten Holte en Van Vliet tegen Congo
FREDERIKSHAVN (ANP) - De handbalsters spelen de tweede groepswedstrijd tegen Congo zonder keepster Yara ten Holte en Loïs van Vliet. Bondscoach Per Johansson heeft beide handbalsters op de tribune gezet voor de tweede groepswedstrijd.
In de eerste groepswedstrijd had Johansson geen plek in de selectie voor keepster Rinka Duijndam en Zoë Sprengers.
Ten Holte begon in de eerste groepswedstrijd tegen Argentinië in het doel. Ook de 18-jarige Van Vliet kreeg speelminuten in die wedstrijd en maakte zo haar WK-debuut. Oranje won die wedstrijd met 41-26. Duijndam en Tess Lieder, de andere keepster, zitten tegen Congo wel bij de selectie.
De wedstrijd van de handbalsters tegen Congo in het Deense Frederikshavn begint om 18.00 uur.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.
19 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - De gemengde estafetteploeg heeft op de EK zwemmen op de 4x100 meter vrije slag het zilver veroverd. Marrit Steenbergen maakte als laatste zwemster een grote achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hielp de ploeg, die verder bestond uit Sean Niewold, Merlin Belmon en Milou van Wijk, aan een nieuw nationaal record van 3.20,09.
56 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Polsstokhoogspringer Menno Vloon komt dit seizoen niet meer in actie. De Europees indoorkampioen heeft tijdens de kwalificaties bij de EK atletiek in Birmingham een scheurtje in zijn hamstring opgelopen. Dat meldt hij op Instagram.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich teruggetrokken voor het tennistoernooi van Cincinnati. De 30-jarige Nederlander zou daar in de eerste ronde tegen Botic van de Zandschulp spelen. Volgens Ziggo Sport heeft Griekspoor te veel last van een buikspierblessure.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Koen de Groot heeft de EK-finale bereikt van de 50 meter schoolslag. De 22-jarige Limburger tikte in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,71. Daarmee werd hij in de halve finale tweede achter de Italiaan Nicolò Martinenghi (26,62). Simone Cerasuolo uit Italië was in de andere halve finale met 26,23 de snelste. De Groot zwom uiteindelijk de derde tijd.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich op de EK gekwalificeerd voor de finale van de 100 meter rugslag. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 59,70.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft bij de EK net naast een medaille gegrepen op de 200 meter schoolslag. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs zwom de 25-jarige Bodegraafse met 2.22,67 de vierde tijd. De Europese titel ging in 2.19,32 naar de Russin Evgeniia Chikunova, die de Britse Angharad Evans voorbleef.
2 uur geleden