Handbalsters op WK ook ruim langs Oezbekistan
TORREVIEJA (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook hun tweede wedstrijd op het wereldkampioenschap in Spanje overtuigend gewonnen. Bondscoach Monique Tijsterman zag haar team Oezbekistan in Torrevieja met 58-17 verslaan. Halverwege was de stand 28-10. Nederland, dat nog niet eerder met zo'n groot verschil een interland won, is nu zeker van een plaats in de hoofdronde.
Oranje was het WK vrijdag begonnen met een ruime zege (55-15) op Puerto Rico. Dinsdag volgt het afsluitende groepsduel met Zweden, dat ook geen moeite kende met Oezbekistan (46-15) en Puerto Rico (48-10). Nederland leidt in groep D met een wat beter doelsaldo.
Estavana Polman speelde tegen Oezbekistan haar 150e interland. Angela Malestein was nog niet van de partij. De ervaren hoekspeelster is weliswaar hersteld van corona en sloot zaterdag aan bij de ploeg in Torrevieja, maar Tijsterman had haar zondag nog niet nodig en daarom zat Malestein nog niet in de selectie.
Wereldtitel
Oranje verdedigt in Spanje de wereldtitel die het twee jaar geleden in Japan veroverde.
Debbie Bont en Larissa Nusser scoorden beiden zeven keer voor Oranje. Merel Freriks en Kelly Vollebregt waren zes keer trefzeker. De overige doelpunten kwamen op naam van Bo van Wetering, Kelly Dulfer (beiden vijf), Danick Snelder, Zoë Sprengers, Polman (allen vier), Laura van der Heijden, Lynn Knippenborg (beiden drie), Dione Housheer (twee), Loïs Abbingh en Inger Smits (beiden één).
"We moeten het goede er maar van inzien. Iedereen heeft kunnen spelen", aldus Snelder bij Ziggo Sport. "Het is heel moeilijk om te zeggen waar we nu staan. Deze twee wedstrijden helpen niet echt in de voorbereiding naar Zweden. Maar hetzelfde geldt gelukkig voor Zweden. We wilden een beter doelsaldo hebben dan Zweden, dat is in ieder geval gelukt."
Meer uit Sport
FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de finale bereikt. Het Nederlandse duo was in de halve finales oppermachtig tegen Noord-Ierland en schakelde de titelverdediger uit met 8-2 in legs. Van Gerwen was de man in vorm; hij gooide veelal de beslissende dubbels.
8 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro heeft zondag de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates klom zondag van plek 3 naar plek 1 in het algemeen klassement met een overtuigende etappezege op het Plateau de Solaison, een klim van de buitencategorie. De Spanjaard Juan Ayuso werd tweede op 1 minuut van Del Toro, net voor Tobias Johannessen uit Noorwegen.
11 uur geledenROSMALEN (ANP) - Kamil Majchrzak heeft op het Libéma Open zijn eerste ATP-zege geboekt. In een boeiende tennisfinale op het gras van Rosmalen versloeg de 30-jarige Pool Alex de Minaur, de nummer 6 van de wereld, in drie sets na een tiebreak: 6-3 2-6 7-6 (5).
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton heeft zijn eerste zege voor Ferrari in de Formule 1 geboekt. De Britse zevenvoudig wereldkampioen won de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië dankzij een gewiekste pitstopstrategie.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.
12 uur geledenLE MANS (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries heeft de 24 Uur van Le Mans gewonnen. De 31-jarige Fries bestuurde een Toyota- hypercar en vormde een team met de Japanner Kamui Kobayashi en de Brit Mike Conway. De Vries is na Gijs van Lennep (1971 en 1976) en Jan Lammers (1988) de derde Nederlandse autocoureur die de overall-zege weet te behalen in de Franse langeafstandsklassieker, waar ook dit jaar weer 300.000 bezoekers waren.
12 uur geledenLEOGANG (ANP) - Mountainbikester Puck Pieterse is bij de wereldbekerwedstrijd in het Oostenrijkse Leogang als tweede geëindigd. De Zweedse wereldkampioene Jenny Rissveds was de sterkste. Pieterse moest een kleine minuut op haar toegeven. De Zwitserse Alessandra Keller werd derde op bijna twintig seconden van de Nederlandse wereldkampioene van 2024.
14 uur geleden