Handbalsters op WK ook ruim langs Oezbekistan
TORREVIEJA (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook hun tweede wedstrijd op het wereldkampioenschap in Spanje overtuigend gewonnen. Bondscoach Monique Tijsterman zag haar team Oezbekistan in Torrevieja met 58-17 verslaan. Halverwege was de stand 28-10. Nederland, dat nog niet eerder met zo'n groot verschil een interland won, is nu zeker van een plaats in de hoofdronde.
Oranje was het WK vrijdag begonnen met een ruime zege (55-15) op Puerto Rico. Dinsdag volgt het afsluitende groepsduel met Zweden, dat ook geen moeite kende met Oezbekistan (46-15) en Puerto Rico (48-10). Nederland leidt in groep D met een wat beter doelsaldo.
Estavana Polman speelde tegen Oezbekistan haar 150e interland. Angela Malestein was nog niet van de partij. De ervaren hoekspeelster is weliswaar hersteld van corona en sloot zaterdag aan bij de ploeg in Torrevieja, maar Tijsterman had haar zondag nog niet nodig en daarom zat Malestein nog niet in de selectie.
Wereldtitel
Oranje verdedigt in Spanje de wereldtitel die het twee jaar geleden in Japan veroverde.
Debbie Bont en Larissa Nusser scoorden beiden zeven keer voor Oranje. Merel Freriks en Kelly Vollebregt waren zes keer trefzeker. De overige doelpunten kwamen op naam van Bo van Wetering, Kelly Dulfer (beiden vijf), Danick Snelder, Zoë Sprengers, Polman (allen vier), Laura van der Heijden, Lynn Knippenborg (beiden drie), Dione Housheer (twee), Loïs Abbingh en Inger Smits (beiden één).
"We moeten het goede er maar van inzien. Iedereen heeft kunnen spelen", aldus Snelder bij Ziggo Sport. "Het is heel moeilijk om te zeggen waar we nu staan. Deze twee wedstrijden helpen niet echt in de voorbereiding naar Zweden. Maar hetzelfde geldt gelukkig voor Zweden. We wilden een beter doelsaldo hebben dan Zweden, dat is in ieder geval gelukt."
Meer uit Sport
ST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
57 minuten geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
17 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
21 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
1 dag geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
1 dag geleden