Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters ondanks zege op Duitsland niet naar laatste vier EK

Handbalsters ondanks zege op Duitsland niet naar laatste vier EK

KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben geen kans meer op een plek in de halve finales van het EK in Denemarken. De nipte zege van 28-27 op Duitsland leverde weliswaar 2 punten op, maar de overwinning met maar één doelpunt verschil was te weinig om nog zicht te houden op het bereiken van de laatste vier.

Oranje speelt dinsdag nog de resterende wedstrijd uit de hoofdronde tegen Roemenië, maar de uitkomst van dat duel kan de ploeg niet meer redden. Noorwegen is al zeker van een plek bij de laatste vier, Duitsland en Kroatië vechten om het tweede plaatsbewijs in de halve finales uit groep II.

Het Nederlands team zal zo voor het eerst na vijf grote titeltoernooien niet in de halve finales staan. De ploeg miste de vorm en was geen schim van de ploeg die een jaar geleden nog de wereldtitel veroverde in Japan. Oranje ging in de groepsfase al onderuit tegen Servië en Kroatië en verloor in de hoofdronde van Noorwegen.

Laatste vier

Een ruime overwinning op Duitsland was nodig om nog in de race voor een ticket bij de laatste vier te blijven. Met een zege op Roemenië erbij was Oranje dan op 6 punten gekomen. Als Duitsland dan van Kroatië zou winnen, zouden die ploegen ook op 6 punten komen en kon het onderlinge doelsaldo Nederland verder brengen. Maar nu met slechts één goal verschil is gewonnen, komt de Nederlandse ploeg in het onderlinge doelsaldo op min 1 en daar gaat Duitsland of Kroatië in ieder geval overheen.

Lois Abbingh kwam dit toernooi door de matige vorm van Oranje minder vaak in de positie om te scoren, maar ze nam tegen Duitsland haar verantwoordelijkheid met acht treffers. Ook Angela Malestein maakte een gretige indruk en met zes goals had zijn ook een belangrijk aandeel in de overwinning.

Aanvoerster Danick Snelder zorgde kost na rust voor de gelijkmaker (16-16). Vanaf dat moment golfde het spel op en neer en bleef de stand lang in evenwicht. De Nederlandse ploeg liet echter veel mogelijkheden onbenut om afstand te nemen van de tegenstander. Met nog 5 minuten op de klok zetten Bo van Wetering en Angela Malestein Oranje eindelijk weer op voorsprong en met dank aan reddingen van keepster Tess Wester bleef die nipte voorsprong tot het eindsignaal intact.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

45 minuten geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

3 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

7 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

7 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

9 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

10 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

11 uur geleden