Handbalsters ondanks zege op Duitsland niet naar laatste vier EK
KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben geen kans meer op een plek in de halve finales van het EK in Denemarken. De nipte zege van 28-27 op Duitsland leverde weliswaar 2 punten op, maar de overwinning met maar één doelpunt verschil was te weinig om nog zicht te houden op het bereiken van de laatste vier.
Oranje speelt dinsdag nog de resterende wedstrijd uit de hoofdronde tegen Roemenië, maar de uitkomst van dat duel kan de ploeg niet meer redden. Noorwegen is al zeker van een plek bij de laatste vier, Duitsland en Kroatië vechten om het tweede plaatsbewijs in de halve finales uit groep II.
Het Nederlands team zal zo voor het eerst na vijf grote titeltoernooien niet in de halve finales staan. De ploeg miste de vorm en was geen schim van de ploeg die een jaar geleden nog de wereldtitel veroverde in Japan. Oranje ging in de groepsfase al onderuit tegen Servië en Kroatië en verloor in de hoofdronde van Noorwegen.
Laatste vier
Een ruime overwinning op Duitsland was nodig om nog in de race voor een ticket bij de laatste vier te blijven. Met een zege op Roemenië erbij was Oranje dan op 6 punten gekomen. Als Duitsland dan van Kroatië zou winnen, zouden die ploegen ook op 6 punten komen en kon het onderlinge doelsaldo Nederland verder brengen. Maar nu met slechts één goal verschil is gewonnen, komt de Nederlandse ploeg in het onderlinge doelsaldo op min 1 en daar gaat Duitsland of Kroatië in ieder geval overheen.
Lois Abbingh kwam dit toernooi door de matige vorm van Oranje minder vaak in de positie om te scoren, maar ze nam tegen Duitsland haar verantwoordelijkheid met acht treffers. Ook Angela Malestein maakte een gretige indruk en met zes goals had zijn ook een belangrijk aandeel in de overwinning.
Aanvoerster Danick Snelder zorgde kost na rust voor de gelijkmaker (16-16). Vanaf dat moment golfde het spel op en neer en bleef de stand lang in evenwicht. De Nederlandse ploeg liet echter veel mogelijkheden onbenut om afstand te nemen van de tegenstander. Met nog 5 minuten op de klok zetten Bo van Wetering en Angela Malestein Oranje eindelijk weer op voorsprong en met dank aan reddingen van keepster Tess Wester bleef die nipte voorsprong tot het eindsignaal intact.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
5 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
8 uur geleden