Handbalsters ondanks zege op Duitsland niet naar laatste vier EK
KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben geen kans meer op een plek in de halve finales van het EK in Denemarken. De nipte zege van 28-27 op Duitsland leverde weliswaar 2 punten op, maar de overwinning met maar één doelpunt verschil was te weinig om nog zicht te houden op het bereiken van de laatste vier.
Oranje speelt dinsdag nog de resterende wedstrijd uit de hoofdronde tegen Roemenië, maar de uitkomst van dat duel kan de ploeg niet meer redden. Noorwegen is al zeker van een plek bij de laatste vier, Duitsland en Kroatië vechten om het tweede plaatsbewijs in de halve finales uit groep II.
Het Nederlands team zal zo voor het eerst na vijf grote titeltoernooien niet in de halve finales staan. De ploeg miste de vorm en was geen schim van de ploeg die een jaar geleden nog de wereldtitel veroverde in Japan. Oranje ging in de groepsfase al onderuit tegen Servië en Kroatië en verloor in de hoofdronde van Noorwegen.
Laatste vier
Een ruime overwinning op Duitsland was nodig om nog in de race voor een ticket bij de laatste vier te blijven. Met een zege op Roemenië erbij was Oranje dan op 6 punten gekomen. Als Duitsland dan van Kroatië zou winnen, zouden die ploegen ook op 6 punten komen en kon het onderlinge doelsaldo Nederland verder brengen. Maar nu met slechts één goal verschil is gewonnen, komt de Nederlandse ploeg in het onderlinge doelsaldo op min 1 en daar gaat Duitsland of Kroatië in ieder geval overheen.
Lois Abbingh kwam dit toernooi door de matige vorm van Oranje minder vaak in de positie om te scoren, maar ze nam tegen Duitsland haar verantwoordelijkheid met acht treffers. Ook Angela Malestein maakte een gretige indruk en met zes goals had zijn ook een belangrijk aandeel in de overwinning.
Aanvoerster Danick Snelder zorgde kost na rust voor de gelijkmaker (16-16). Vanaf dat moment golfde het spel op en neer en bleef de stand lang in evenwicht. De Nederlandse ploeg liet echter veel mogelijkheden onbenut om afstand te nemen van de tegenstander. Met nog 5 minuten op de klok zetten Bo van Wetering en Angela Malestein Oranje eindelijk weer op voorsprong en met dank aan reddingen van keepster Tess Wester bleef die nipte voorsprong tot het eindsignaal intact.
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
9 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
10 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
16 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
21 uur geleden