Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters ondanks zege op Duitsland niet naar laatste vier EK

Handbalsters ondanks zege op Duitsland niet naar laatste vier EK

KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben geen kans meer op een plek in de halve finales van het EK in Denemarken. De nipte zege van 28-27 op Duitsland leverde weliswaar 2 punten op, maar de overwinning met maar één doelpunt verschil was te weinig om nog zicht te houden op het bereiken van de laatste vier.

Oranje speelt dinsdag nog de resterende wedstrijd uit de hoofdronde tegen Roemenië, maar de uitkomst van dat duel kan de ploeg niet meer redden. Noorwegen is al zeker van een plek bij de laatste vier, Duitsland en Kroatië vechten om het tweede plaatsbewijs in de halve finales uit groep II.

Het Nederlands team zal zo voor het eerst na vijf grote titeltoernooien niet in de halve finales staan. De ploeg miste de vorm en was geen schim van de ploeg die een jaar geleden nog de wereldtitel veroverde in Japan. Oranje ging in de groepsfase al onderuit tegen Servië en Kroatië en verloor in de hoofdronde van Noorwegen.

Laatste vier

Een ruime overwinning op Duitsland was nodig om nog in de race voor een ticket bij de laatste vier te blijven. Met een zege op Roemenië erbij was Oranje dan op 6 punten gekomen. Als Duitsland dan van Kroatië zou winnen, zouden die ploegen ook op 6 punten komen en kon het onderlinge doelsaldo Nederland verder brengen. Maar nu met slechts één goal verschil is gewonnen, komt de Nederlandse ploeg in het onderlinge doelsaldo op min 1 en daar gaat Duitsland of Kroatië in ieder geval overheen.

Lois Abbingh kwam dit toernooi door de matige vorm van Oranje minder vaak in de positie om te scoren, maar ze nam tegen Duitsland haar verantwoordelijkheid met acht treffers. Ook Angela Malestein maakte een gretige indruk en met zes goals had zijn ook een belangrijk aandeel in de overwinning.

Aanvoerster Danick Snelder zorgde kost na rust voor de gelijkmaker (16-16). Vanaf dat moment golfde het spel op en neer en bleef de stand lang in evenwicht. De Nederlandse ploeg liet echter veel mogelijkheden onbenut om afstand te nemen van de tegenstander. Met nog 5 minuten op de klok zetten Bo van Wetering en Angela Malestein Oranje eindelijk weer op voorsprong en met dank aan reddingen van keepster Tess Wester bleef die nipte voorsprong tot het eindsignaal intact.

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

3 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

3 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

5 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

7 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

7 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

8 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

23 uur geleden