Handbalsters negen maanden na behalen wereldtitel weer herenigd
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben dinsdagmiddag hun eerste groepstraining afgewerkt sinds het behalen van de wereldtitel, negen maanden geleden in Japan. Door het coronavirus was er niet eerder gelegenheid bij elkaar te komen. "Het was heel fijn elkaar weer te zien", zei bondscoach Emmanuel Mayonnade. "Ik beschouw het samenzijn ook als het belangrijkste in de komende oefenstage."
De Franse coach heeft op Papendal slechts zeventien speelsters tot zijn beschikking. Vedette Estavana Polman ontbreekt vanwege een zware knieblessure en vlak voor aanvang van de stage kreeg Mayonnade het slechte nieuws dat ook rijzende ster Delaila Amega met ernstig knieletsel voor lange tijd is uitgeschakeld. Voorts zag hij nieuwkomers Nikita van der Vliet en Harma van Kreij wegvallen in verband met maatregelen rond het coronavirus.
"Het is een lastige tijd en ik heb besloten de groep klein te houden. We kunnen niet te veel risico’s nemen", aldus Mayonnade, die voor deze week maar drie handbaltrainingen en drie fitnesstrainingen heeft ingepland. Twee oefenwedstrijden (donderdag en zaterdag) tegen Duitsland vormen de hoofdmoot. "Ik heb de speelsters gezegd: wees er klaar voor en doe wat je kunt. Ik kan geen topprestatie verlangen. Natuurlijk willen we winnen, maar als het niet zo is moeten we ervan leren."
Voorzichtig zijn
De oefenstage is ook de eerste voorbereiding op het EK in december in Denemarken en Noorwegen. "De organisatie houdt vol dat het toernooi doorgaat, maar we moeten dat nog maar zien met die tweede besmettingsgolf die er nu is. Het team ondervindt daarvan deze week ook de gevolgen. Angela Malestein (die in Hongarije speelt) en Dione Housheer (Denemarken) hebben de afgelopen dagen niet kunnen trainen, omdat ze in quarantaine moesten."
De bondscoach moet sowieso voorzichtig zijn met de belasting van zijn speelsters. "Vergeet niet dat veel speelsters maandenlang niet konden trainen vanwege het virus. Sommigen zijn nog niet zo gek lang in training, maar anderen spelen nu alweer twee wedstrijden per week: in de competitie en de Champions League. We moeten het verstandig aanpakken."
Mayonnade was vooral ook blij dat hij na negen maanden de Sportploeg van het Jaar eindelijk kon toespreken. "Van een 'debriefing' was het door die toestanden met het coronavirus nog niet gekomen. Toch vond ik het belangrijk, ook al ligt het al negen maanden achter ons, nog even met zijn allen stil te staan bij het WK. Ik herinner me nog alles: elk doelpunt en elke wissel. Maar dat is mijn werk; ik doe niet anders dan wedstrijden terugkijken en situaties analyseren. Ik heb ik nu dus de meiden kunnen toespreken, omdat ik het een eer vind dit team te coachen en het als mijn plicht zie dit team nog beter te maken."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
5 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
18 uur geleden