Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters na zege op Brazilië zeker van kwartfinales

Handbalsters na zege op Brazilië zeker van kwartfinales

PARIJS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op de Olympische Spelen in Parijs hun derde zege in de groepsfase geboekt. De ploeg van bondscoach Per Johansson won de vierde groepswedstrijd met 31-24 van Brazilië. Oranje is al zeker van de kwartfinales en speelt in de groep nog tegen Hongarije.

De handbalsters hadden zich na de nederlaag tegen Frankrijk hersteld met de overwinning op Spanje. Tegen Brazilië kwam de zege niet in gevaar. Oranje liep in de eerste helft uit naar 10-7 en ging de rust in met een voorsprong van 17-13. Aan het begin van de eerste helft moest wel Estavana Polman naar de kant. De 31-jarige handbalster raakte, toen een aanval gestuit werd, geblesseerd aan een hand en had verzorging nodig.

In de tweede helft hield Oranje stand, maar werd het aanvalsspel bij vlagen ook slordig. Lois Abbingh, nog niet trefzeker in de eerste helft, vond nu wel meerdere keren het doel. Johansson gaf ook speeltijd aan Kim Molenaar, Laura van der Heijden en Judith van der Helm en hield Polman voor de rest van de wedstrijd op de bank.

Topscorer Van Wetering

Bo van Wetering was topscorer bij Oranje met zes treffers. Dione Housheer, Angela Malestein en Abbingh waren vijf keer trefzeker. Larissa Nusser maakte vier doelpunten, Nikita van der Vliet drie en Kelly Dulfer twee. Polman zorgde, voordat ze uitviel, voor de openingstreffer. Gabriela Bitolo was topscorer bij Brazilië met zeven doelpunten.

Polman liet in een interview bij Eurosport weten dat het weer ging. "Het is uiteindelijk maar een pink, ik hoop dat het niet zo erg is", zei ze. "We gaan het even checken. Als ik fit ben wil ik ook spelen tegen Hongarije."

Hongarije

Oranje sluit de groepsfase zaterdag af met een wedstrijd tegen Hongarije. Daarna gaat het handbaltoernooi verder met de kwartfinales die plaatsvinden in Lille.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

57 minuten geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

3 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

5 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

6 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

16 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

23 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden