Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters na zege op Brazilië zeker van kwartfinales

Handbalsters na zege op Brazilië zeker van kwartfinales

PARIJS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op de Olympische Spelen in Parijs hun derde zege in de groepsfase geboekt. De ploeg van bondscoach Per Johansson won de vierde groepswedstrijd met 31-24 van Brazilië. Oranje is al zeker van de kwartfinales en speelt in de groep nog tegen Hongarije.

De handbalsters hadden zich na de nederlaag tegen Frankrijk hersteld met de overwinning op Spanje. Tegen Brazilië kwam de zege niet in gevaar. Oranje liep in de eerste helft uit naar 10-7 en ging de rust in met een voorsprong van 17-13. Aan het begin van de eerste helft moest wel Estavana Polman naar de kant. De 31-jarige handbalster raakte, toen een aanval gestuit werd, geblesseerd aan een hand en had verzorging nodig.

In de tweede helft hield Oranje stand, maar werd het aanvalsspel bij vlagen ook slordig. Lois Abbingh, nog niet trefzeker in de eerste helft, vond nu wel meerdere keren het doel. Johansson gaf ook speeltijd aan Kim Molenaar, Laura van der Heijden en Judith van der Helm en hield Polman voor de rest van de wedstrijd op de bank.

Topscorer Van Wetering

Bo van Wetering was topscorer bij Oranje met zes treffers. Dione Housheer, Angela Malestein en Abbingh waren vijf keer trefzeker. Larissa Nusser maakte vier doelpunten, Nikita van der Vliet drie en Kelly Dulfer twee. Polman zorgde, voordat ze uitviel, voor de openingstreffer. Gabriela Bitolo was topscorer bij Brazilië met zeven doelpunten.

Polman liet in een interview bij Eurosport weten dat het weer ging. "Het is uiteindelijk maar een pink, ik hoop dat het niet zo erg is", zei ze. "We gaan het even checken. Als ik fit ben wil ik ook spelen tegen Hongarije."

Hongarije

Oranje sluit de groepsfase zaterdag af met een wedstrijd tegen Hongarije. Daarna gaat het handbaltoernooi verder met de kwartfinales die plaatsvinden in Lille.

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

8 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

9 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

11 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

11 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

11 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

12 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

13 uur geleden