Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters na zege op Brazilië zeker van kwartfinales

Handbalsters na zege op Brazilië zeker van kwartfinales

PARIJS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op de Olympische Spelen in Parijs hun derde zege in de groepsfase geboekt. De ploeg van bondscoach Per Johansson won de vierde groepswedstrijd met 31-24 van Brazilië. Oranje is al zeker van de kwartfinales en speelt in de groep nog tegen Hongarije.

De handbalsters hadden zich na de nederlaag tegen Frankrijk hersteld met de overwinning op Spanje. Tegen Brazilië kwam de zege niet in gevaar. Oranje liep in de eerste helft uit naar 10-7 en ging de rust in met een voorsprong van 17-13. Aan het begin van de eerste helft moest wel Estavana Polman naar de kant. De 31-jarige handbalster raakte, toen een aanval gestuit werd, geblesseerd aan een hand en had verzorging nodig.

In de tweede helft hield Oranje stand, maar werd het aanvalsspel bij vlagen ook slordig. Lois Abbingh, nog niet trefzeker in de eerste helft, vond nu wel meerdere keren het doel. Johansson gaf ook speeltijd aan Kim Molenaar, Laura van der Heijden en Judith van der Helm en hield Polman voor de rest van de wedstrijd op de bank.

Topscorer Van Wetering

Bo van Wetering was topscorer bij Oranje met zes treffers. Dione Housheer, Angela Malestein en Abbingh waren vijf keer trefzeker. Larissa Nusser maakte vier doelpunten, Nikita van der Vliet drie en Kelly Dulfer twee. Polman zorgde, voordat ze uitviel, voor de openingstreffer. Gabriela Bitolo was topscorer bij Brazilië met zeven doelpunten.

Polman liet in een interview bij Eurosport weten dat het weer ging. "Het is uiteindelijk maar een pink, ik hoop dat het niet zo erg is", zei ze. "We gaan het even checken. Als ik fit ben wil ik ook spelen tegen Hongarije."

Hongarije

Oranje sluit de groepsfase zaterdag af met een wedstrijd tegen Hongarije. Daarna gaat het handbaltoernooi verder met de kwartfinales die plaatsvinden in Lille.

Meer uit Sport

Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

40 minuten geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

14 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

15 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

15 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden