Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters mogen 'geen enkele tegenstander onderschatten' op OKT

Handbalsters mogen 'geen enkele tegenstander onderschatten' op OKT

ARNHEM (ANP) - Het olympisch kwalificatietoernooi wordt "geen makkie" voor de Nederlandse handbalsters, vindt bondscoach Per Johansson. "We gaan geen enkele ploeg onderschatten", zegt hij in aanloop naar het toernooi volgende week in het Spaanse Torrevieja.

Oranje treft op het OKT Argentinië, Tsjechië en Spanje. Drie landen waarvan met grote cijfers werd gewonnen op het afgelopen WK in Denemarken. "We waren toen superieur, maar dit keer gaat het om een ticket voor de Olympische Spelen en voor elke handbalster is het een droom om daar te spelen. Er zal ook enorme motivatie zijn bij de tegenstanders", aldus de Zweedse coach.

"Als we ons topniveau halen, dan winnen we dat toernooi", weet Johansson. "Maar topniveau krijg je helaas niet op bestelling. We waren vorige maand blij dat we überhaupt van Tsjechië wonnen in de EK-kwalificatie, dus die ploeg kan ons verrassen."

'Echte leider'

Aan motivatie in het Nederlands team zal het niet ontbreken, verzekert de bondscoach. "Ik heb op de eerste training meteen de juiste inzet en energie gezien. Het zou ook raar zijn als ik mijn speelsters moet oppeppen voor zo'n belangrijk doel als de Olympische Spelen. We gaan in de voorbereiding ook geen speciale dingen doen, gewoon blijven werken aan onze sterke punten en doen wat nodig is om de Spelen te halen."

De handbalsters spelen donderdag nog een EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Portugal. "Daarin kunnen we als dat nodig nog van alles uitproberen, want voor ons gaat die wedstrijd nergens meer om. We zijn al zeker van het EK."

Johansson neemt vijftien speelsters mee naar het OKT. Estavana Polman is er als laatste bijgekomen. "Ze is een beetje aan het sukkelen geweest met blessures, maar we hopen haar op tijd fit te krijgen. Ze is nog altijd van grote waarde voor het team", meent de coach. "Evenals onze aanvoerder Lois Abbingh. Ze is op dit moment een van de beste speelsters van de wereld; neemt de verantwoordelijkheid van een echte leider. Ze uit zich in het veld, controleert en scoort. Die Lois hebben we nodig als we op de Spelen in Parijs een medaille willen winnen."

Meer uit Sport

Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

27 minuten geleden
Tennisser Zverev begint ATP Finals met zege op Shelton

TURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).

1 uur geleden
Norris kan in Las Vegas grote stap naar eerste wereldtitel zetten

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.

1 uur geleden
Meerkampster Vetter beëindigt atletiekloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.

3 uur geleden
Verstappen had derde plaats na start vanuit de pits niet verwacht

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.

3 uur geleden
Verstappen beperkt schade in São Paulo met plek 3 achter Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo als derde geëindigd. De regerend wereldkampioen moest de zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren, maar beperkte de schade na een start vanuit de pitsstraat. Mercedes-coureur Kimi Antonelli werd tweede.

4 uur geleden
Ronhaar naast het podium op EK veldrijden, tweede titel Aerts

MIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.

7 uur geleden