
Handbalsters moeten winnen van Kroatië op EK
KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten de pijnlijke nederlaag tegen Servië op het EK handbal nog geen dag later al zien weg te poetsen met een goed resultaat tegen Kroatië. Winst op die ploeg is noodzakelijk om zicht te houden op de hoofdronde van de titelstrijd in Denemarken.
De wereldkampioen ging zaterdag in het Deense Kolding verrassend onderuit met 29-25 in de eerste groepswedstrijd. Op zich hoeft dat geen ramp te zijn, want een jaar geleden begon Oranje het WK in Japan ook met een nederlaag, toen tegen Slovenië. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade heeft de gave zich terug te vechten na een tegenslag. Wat op het WK gebeurde, kan ook op het EK.
Het duel met Kroatië begint om 18.15 uur. Servië en Hongarije treffen elkaar zondag ook in groep C. Hongarije verloor de eerste groepswedstrijd van Kroatië met 24-22.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Tallon Griekspoor en Arantxa Rus zijn door de KNLTB verkozen tot beste tennissers van 2023. Griekspoor won afgelopen tennisseizoen twee ATP-titels, terwijl Rus voor het eerst de beste was op een WTA-toernooi.
55 minuten geledenMONACO (ANP) - Femke Bol is niet gekozen tot beste atlete van de wereld in 2023. De Nederlandse atlete viel buiten de prijzen bij de uitreiking van de World Athletic Awards.
58 minuten geledenTRONDHEIM (ANP) - Yvette Broch heeft niets met het verleden. De handbalster van het Nederlands team weet dat dinsdag Noorwegen zo'n beetje de zwaarst denkbare tegenstander is in de kwartfinales van het WK, maar ze heeft geen boodschap aan de statistieken. Die zeggen dat Nederland bijna nooit wint van de grootmacht uit Scandinavië. Van de 66 onderlinge duels die sinds 1962 zijn gespeeld, won Noorwegen er vijftig.
1 uur geledenLIMOGES (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi van Limoges. De 32-jarige Nederlandse versloeg in Frankrijk de Tsjechische Gabriela Knutson met 6-3 6-2.
3 uur geledenMALELANE (ANP) - Golfer Darius van Driel is als vierde geëindigd bij het Alfred Dunhill Championship in het Zuid-Afrikaanse Malelane.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioen veldrijden Fem van Empel keert komende zondag in Namen terug in de wereldbeker. De 21-jarige Brabantse renster van Jumbo-Visma won de eerste twee wedstrijden van de cyclus. Ze koos daarna voor andere wedstrijden en laste na de Europese titelstrijd een rustpauze in. Afgelopen weekend gaf ze de voorkeur aan een trainingskamp met haar ploeg in plaats van de veldrit in het Italiaanse Val di Sole.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Jonge, geïnspireerde spelers zijn een motivatie voor Novak Djokovic. Dit zegt de 36-jarige tennisser in het programma 60 Minutes van CBS News. "Ik denk dat ze het beest in mij wakker maken."
12 uur geleden