Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters met Polman, maar zonder Smits naar Spelen in Parijs

Handbalsters met Polman, maar zonder Smits naar Spelen in Parijs

ARNHEM (ANP) - Estavana Polman behoort tot de selectie van de Nederlandse handbalsters voor de Olympische Spelen in Parijs. De 31-jarige Polman, al jarenlang een van de boegbeelden van Oranje, sukkelde de afgelopen maanden met blessures. Ze is nu echter fit genoeg om bij de selectie van veertien speelsters van bondscoach Per Johansson te zitten.

Inger Smits gaat niet mee naar Parijs. De 29-jarige Smits ontbrak door persoonlijke omstandigheden de afgelopen weken tijdens de voorbereiding op de Spelen. Johansson heeft daarom besloten haar niet mee te nemen. De 22-jarige Kim Molenaar kreeg wel een plek in de selectie, waarin verder bekende namen zitten als Lois Abbingh, Laura van der Heijden, Kelly Dulfer en Angela Malestein. Die routiniers deden ook al mee aan de Spelen van Rio (2016) en Tokio (in 2021). Polman ontbrak in Tokio door blessureleed.

Johansson, de Zweedse bondscoach van de handbalsters, heeft drie reserves aangewezen: Judith van der Helm, Nathalie Hendrikse en keepster Bianca Schanssema. Oranje speelt op 18 juli in Rotterdam een oefeninterland tegen Zuid-Korea en reist drie dagen later naar Parijs. Het olympisch toernooi begint voor de handbalsters al op 25 juli, een dag voor de openingsceremonie van de Spelen, tegen Angola. De andere tegenstanders in de groep zijn gastland Frankrijk, Spanje, Brazilië en Hongarije. De top 4 van beide poules gaat door naar de kwartfinales.

Op de Spelen van Rio eindigde Oranje net naast het podium (vierde). In Tokio werden de handbalsters in de kwartfinales uitgeschakeld door Frankrijk, dat vervolgens het goud pakte.

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

2 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

2 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

6 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

19 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

23 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden