Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters met Polman, maar zonder Smits naar Spelen in Parijs

Handbalsters met Polman, maar zonder Smits naar Spelen in Parijs

ARNHEM (ANP) - Estavana Polman behoort tot de selectie van de Nederlandse handbalsters voor de Olympische Spelen in Parijs. De 31-jarige Polman, al jarenlang een van de boegbeelden van Oranje, sukkelde de afgelopen maanden met blessures. Ze is nu echter fit genoeg om bij de selectie van veertien speelsters van bondscoach Per Johansson te zitten.

Inger Smits gaat niet mee naar Parijs. De 29-jarige Smits ontbrak door persoonlijke omstandigheden de afgelopen weken tijdens de voorbereiding op de Spelen. Johansson heeft daarom besloten haar niet mee te nemen. De 22-jarige Kim Molenaar kreeg wel een plek in de selectie, waarin verder bekende namen zitten als Lois Abbingh, Laura van der Heijden, Kelly Dulfer en Angela Malestein. Die routiniers deden ook al mee aan de Spelen van Rio (2016) en Tokio (in 2021). Polman ontbrak in Tokio door blessureleed.

Johansson, de Zweedse bondscoach van de handbalsters, heeft drie reserves aangewezen: Judith van der Helm, Nathalie Hendrikse en keepster Bianca Schanssema. Oranje speelt op 18 juli in Rotterdam een oefeninterland tegen Zuid-Korea en reist drie dagen later naar Parijs. Het olympisch toernooi begint voor de handbalsters al op 25 juli, een dag voor de openingsceremonie van de Spelen, tegen Angola. De andere tegenstanders in de groep zijn gastland Frankrijk, Spanje, Braziliƫ en Hongarije. De top 4 van beide poules gaat door naar de kwartfinales.

Op de Spelen van Rio eindigde Oranje net naast het podium (vierde). In Tokio werden de handbalsters in de kwartfinales uitgeschakeld door Frankrijk, dat vervolgens het goud pakte.

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italiƫ is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

38 minuten geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

2 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

7 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

8 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

10 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

10 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

10 uur geleden