Handbalsters met overtuigende zege op Brazilië op koers op WK
FREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben met een overtuigende zege op Brazilië een grote stap gezet naar de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Denemarken, Zweden en Noorwegen. Oranje won in het Deense Frederikshavn met 35-27 van de Zuid-Amerikaanse ploeg.
Het was de eerste wedstrijd voor de ploeg van bondscoach Per Johansson in de hoofdronde. Dankzij de verdiende 2 punten komt Nederland al op 6 punten te staan, de 4 meegerekend die zijn meegenomen uit de groepsfase. Spanje is door winst op Argentinië ook op 6 punten gekomen.
Topscorer aan Nederlandse zijde was Dione Housheer met zes treffers. Angela Malestein maakte er vijf. Bo van Wetering, Larissa Nusser, Nikita van der Vliet en Estavana Polman scoorden vier keer. Yara ten Holte, die evenals in de eerdere wedstrijden op dit WK uitblonk op doel, werd uitgeroepen tot beste speelster van de wedstrijd.
Geduchte concurrent
Brazilië gold vooraf als een geduchte concurrent. De ploeg werd in 2013 nog wereldkampioen en sterspeelster Bruna de Paula werd gevreesd. Maar Oranje, de wereldkampioen van 2019, begon flitsend aan de wedstrijd en stond na een paar minuten al met 5-0 voor. Van Wetering en Van der Vliet wierpen de ballen er met speels gemak in. Larissa Nusser ontpopte zich als de aanjager in de opbouw.
Brazilië kwam geleidelijk een beetje in het ritme en hield tot aan de rust gelijke tred qua scoren. De ruststand was niettemin met 18-13 ruim in het voordeel van Nederland.
Plezier
Eenzelfde versnelling als in de openingsfase volgde in het begin van de tweede helft. Oranje liep al vrij snel uit naar een voorsprong van 23-15, mede door treffers van Kelly Dulfer en de aanhoudend goed spelende Nusser. Brazilië probeerde nog wel aan te haken en vooral Giulia Guarieiro en Kelly De Abreu Rosa scoorden geregeld, maar meestal stond keepster Ten Holte in de weg. De nieuwe eerste doelvrouw in het Nederlands team kreeg telkens weer een hand of een been tegen de bal.
In de slotfase bleef de voordelige marge schommelen tussen acht en negen treffers. Het plezier spatte eraf bij de Nederlandse ploeg, die op alle posities in evenwicht lijkt en zo veel speelsters in vorm heeft, dat er moeiteloos kan worden doorgewisseld. Vrijdag kan Oranje een plek in de kwartfinales zo goed als zeker veiligstellen. Het veel zwakker geachte Oekraïne is dan de tegenstander.
Meer uit Sport
ZAGREB (ANP) - De Nederlandse turners zijn er bij de EK in Zagreb niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finales. Elijah Faverus, Jordi Hagenaar, Amine Abaidi, Jermain Grünberg en Loran de Munck kwamen tot een totaal van 238,928 punten en de negende plek in het landenklassement. De beste acht teams plaatsten zich voor de finale. De negende plek van Nederland levert de ploeg wel een teamticket op voor de WK in Rotterdam, in oktober dit jaar. Daarvoor was een plek bij de beste dertien landenteams vereist.
10 uur geledenAKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn goed begonnen aan de WK in Aken. Harrie Smolders bezet met Mr. Tac na het eerste onderdeel de tweede plaats in het klassement. Hij was een fractie langzamer dan de Fransman Julien Épaillard.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de eerste groepsfase van het WK in eigen land afgesloten met een ruime zege op Japan. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren versloeg de Japanse hockeysters in het Wagener Stadion in Amstelveen met 9-0.
12 uur geledenDIEST (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de eerste etappe van de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was na een rit over ruim 191 kilometer met start en finish in het Belgische Diest de snelste van een uitgedund peloton. Milan klopte op de streep de Nederlander Olav Kooij. De Belg Tim Merlier werd derde.
14 uur geledenDEN HAAG/FONT-ROMEU (ANP) - Sifan Hassan loopt op zondag 1 november opnieuw de marathon van New York. Dat meldde de olympisch kampioene in een digitaal persmoment vanuit haar trainingskamp in het Franse Font-Romeu. Vorig jaar eindigde Hassan als zesde in New York en sprak ze na afloop van haar "slechtste marathon ooit".
14 uur geledenCOCKERMOUTH (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de achtste keer in haar carrière een rit in de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime won in start- en finishplaats Cockermouth na 159 kilometer overtuigend de sprint. Wiebes was al recordhoudster in de WorldTour-koers qua ritzeges.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Sainz en Alexander Albon rijden ook in 2027 voor het Formule 1-team Williams. Een dag na het bekendmaken van de contractverlenging van Albon en vlak voor de Dutch Grand Prix in Zandvoort, meldt de renstal dat Sainz een nieuw contract voor meerdere jaren heeft getekend.
16 uur geleden