Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters lijden zware nederlaag tegen Duitsland op EK

Handbalsters lijden zware nederlaag tegen Duitsland op EK

SKOPJE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het EK hun tweede nederlaag op rij geleden. De ploeg van de Zweedse bondscoach Per Johansson speelde een zwakke wedstrijd tegen Duitsland in Skopje en ging hard onderuit: 28-36.

Oranje verloor woensdag ook al van Frankrijk (24-26), na overwinningen op Roemenië (29-28) en het gastland Noord-Macedonië (30-15). Nederland sluit de hoofdronde af met wedstrijden tegen Spanje (zondag) en Montenegro (woensdag). De beste twee ploegen van de poule plaatsen zich voor de halve finales.

Oranje begon voortvarend tegen Duitsland en leidde al snel met 8-5. Vanaf dat moment begonnen de aanvallende fouten zich echter op te stapelen en kwam Duitsland vaak heel makkelijk tot scoren. De Duitse handbalsters scoorden viermaal op rij en leidden bij rust met 17-13. Die voorsprong kwam in de tweede helft niet echt meer in gevaar. Duitsland liep alleen maar verder uit en zegevierde uiteindelijk met acht treffers verschil. Angela Malestein maakte acht doelpunten voor Nederland. Laura van der Heijden, Nikita van der Vliet en Bo van Wetering troffen vijfmaal doel.

Keepster Yara ten Holte baalde van de 36 treffers die Nederland moest incasseren. "We wisten echt wat Duitsland ging doen", zei ze bij Ziggo Sport. "Maar het ligt ook niet aan de tegenstander. Het ligt echt aan onszelf. We spelen niet met overtuiging. We moeten naar onszelf kijken. Het is nog niet voorbij, maar tegen Spanje moet het zondag wel veel beter. We moeten kijken wat we beter moeten doen en snel schakelen nu."

Meer uit Sport

Wielrenner Kelderman verlengt contract bij Visma met twee jaar

LA PLAGNE (ANP) - Wilco Kelderman verlengt zijn aflopende contract bij het team van Visma - Lease a Bike met twee jaar. Dat vertelde de 34-jarige Nederlandse wielrenner vrijdag in het programma De Avondetappe van de NOS. Visma - Lease a Bike bevestigde de contractverlenging even later in een persbericht.

7 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp loopt finale Kitzbühel mis

KITZBÜHEL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd zich voor de derde keer te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De 29-jarige Nederlander ging in Kitzbühel in Oostenrijk in twee sets onderuit tegen de als eerste geplaatste Kazach Aleksandr Boeblik: 6-3 6-4. Boeblik kan, na eerder succes in Halle en Gstaad, voor de derde keer in korte tijd een ATP-toernooi winnen. De Fransman Arthur Cazaux is in de finale zijn tegenstander.

12 uur geleden
Verstappen start als tweede in sprintrace Spa achter Piastri

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen start zaterdag vanaf de tweede positie in de sprintrace bij de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie alleen Oscar Piastri voor zich dulden. De Australiër van McLaren, de huidige leider in het kampioenschap van de Formule 1, was bijna een halve seconde sneller dan Verstappen. Lando Norris, de tweede coureur van McLaren, zette de derde tijd neer. De Brit gaf behoorlijk veel tijd toe op zijn teamgenoot, ruim zes tienden.

16 uur geleden
Vollering bij Tour de France Femmes uit op revanche

VANNES (ANP) - Demi Vollering is bij de Tour de France Femmes, die zaterdag begint in het Franse Vannes, uit op revanche. De 28-jarige Nederlandse eindigde vorig jaar als tweede achter de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Vollering kwam vier seconden tekort voor het geel. Dat kwam mede door een valpartij in de vijfde etappe. "Ik heb honger naar succes", tekende AFP in Bretagne op uit de mond van de winnares van 2023.

16 uur geleden
Arensman wint in La Plagne zijn tweede etappe in Tour de France

LA PLAGNE (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn tweede ritzege in de Tour de France geboekt. De 25-jarige wielrenner van Ineos-Grenadiers kwam na 93,1 kilometer solo aan op La Plagne. De Deen Jonas Vingegaard eindigde vlak achter hem als tweede en geletruidrager Tadej Pogacar werd derde.

16 uur geleden
Verstappen zet tweede tijd neer in enige training GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de vrije training voor de Grote Prijs van België de tweede tijd gereden in zijn Red Bull. De viervoudig wereldkampioen was op de zachte band in zijn snelste ronde 0,404 seconde langzamer dan kampioenschapsleider Oscar Piastri, die in zijn McLaren de beste tijd noteerde op het circuit van Spa-Francorchamps. Lando Norris klokte de derde tijd in zijn McLaren. De Brit gaf 0,504 seconde toe op zijn Australische teamgenoot.

20 uur geleden
Tourorganisatie verhoogt tijdslimiet in ingekorte etappe

ALBERTVILLE (ANP/Belga) - De Tourorganisatie en de jury hebben de tijdslimiet voor de ingekorte negentiende etappe van de Ronde van Frankrijk opgehoogd. De limiet is verhoogd naar 21 procent van de tijd van de winnaar, bevestigt de persdienst van de Tour.

20 uur geleden