Handbalsters lijden tegen Noorwegen eerste nederlaag op EK
WENEN (ANP) - De handbalsters hebben op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland na vier overwinningen hun eerste nederlaag geleden. Het team van bondscoach Henrik Signell verloor in Wenen met grote cijfers van Noorwegen: 21-31. Noorwegen is de regerend olympisch kampioen en veroverde al negen keer de Europese titel.
Noorwegen nam door de zege de leiding van groep II in de hoofdronde met 6 punten. Oranje bleef op 4 punten staan en deelt daarmee de tweede plaats met Denemarken. De eerste twee plaatsen zich voor de halve finales. Het Nederlands team speelt komende week nog tegen Zwitserland en Denemarken.
De eerste verliesbeurt van Oranje volgde na winst op IJsland, Duitsland, Oekraïne en Slovenië. Vooraf gold Noorwegen al als de zwaarst denkbare tegenstander, want Nederland weet zelden te winnen van de Scandinavische grootmacht. Noorwegen schakelde Oranje vorig jaar op het WK uit in de kwartfinales.
Wissel
Tweede keus Rinka Duijndam kreeg van Signell de voorkeur boven Yara ten Holte op doel. Die wissel bracht niet het gewenste effect, want Noorwegen liep in de eerste helft meteen uit naar een voorsprong van 8-4. Het duurde negen minuten eer Inger Smits weer een doelpunt voor Nederland maakte en heel even was er een opleving. Door treffers van Dione Housheer en Larissa Nüsser kwam Nederland terug tot 9-7, maar de ervaren Noorse keepster Katrine Lunde wist een schot van Zoë Sprengers te keren, waardoor de aansluitingsgoal niet viel.
Vrijwel direct daarna moest Housheer na een overtreding twee minuten naar de kant en keerde de wedstrijd weer in Noors voordeel. Bij rust leidde de olympisch kampioen met 15-9. In de tweede helft liep de achterstand al snel op naar een kloof van tien doelpunten (12-22). Nederland leed te makkelijk balverlies en Noorwegen had met Henny Ella Reistad en Camilla Herrem twee makkelijk scorende speelsters. Dat grote verschil bleef tot aan het einde. Nüsser was de topschutter bij Nederland met vijf treffers, Smits scoorde vier keer.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
8 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
8 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
9 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
11 uur geleden