Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters lijden tegen Noorwegen eerste nederlaag op EK

Handbalsters lijden tegen Noorwegen eerste nederlaag op EK

WENEN (ANP) - De handbalsters hebben op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland na vier overwinningen hun eerste nederlaag geleden. Het team van bondscoach Henrik Signell verloor in Wenen met grote cijfers van Noorwegen: 21-31. Noorwegen is de regerend olympisch kampioen en veroverde al negen keer de Europese titel.

Noorwegen nam door de zege de leiding van groep II in de hoofdronde met 6 punten. Oranje bleef op 4 punten staan en deelt daarmee de tweede plaats met Denemarken. De eerste twee plaatsen zich voor de halve finales. Het Nederlands team speelt komende week nog tegen Zwitserland en Denemarken.

De eerste verliesbeurt van Oranje volgde na winst op IJsland, Duitsland, Oekraïne en Slovenië. Vooraf gold Noorwegen al als de zwaarst denkbare tegenstander, want Nederland weet zelden te winnen van de Scandinavische grootmacht. Noorwegen schakelde Oranje vorig jaar op het WK uit in de kwartfinales.

Wissel

Tweede keus Rinka Duijndam kreeg van Signell de voorkeur boven Yara ten Holte op doel. Die wissel bracht niet het gewenste effect, want Noorwegen liep in de eerste helft meteen uit naar een voorsprong van 8-4. Het duurde negen minuten eer Inger Smits weer een doelpunt voor Nederland maakte en heel even was er een opleving. Door treffers van Dione Housheer en Larissa Nüsser kwam Nederland terug tot 9-7, maar de ervaren Noorse keepster Katrine Lunde wist een schot van Zoë Sprengers te keren, waardoor de aansluitingsgoal niet viel.

Vrijwel direct daarna moest Housheer na een overtreding twee minuten naar de kant en keerde de wedstrijd weer in Noors voordeel. Bij rust leidde de olympisch kampioen met 15-9. In de tweede helft liep de achterstand al snel op naar een kloof van tien doelpunten (12-22). Nederland leed te makkelijk balverlies en Noorwegen had met Henny Ella Reistad en Camilla Herrem twee makkelijk scorende speelsters. Dat grote verschil bleef tot aan het einde. Nüsser was de topschutter bij Nederland met vijf treffers, Smits scoorde vier keer.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

5 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

19 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

21 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

22 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

22 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

23 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

23 uur geleden