Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters lijden tegen Noorwegen eerste nederlaag op EK

Handbalsters lijden tegen Noorwegen eerste nederlaag op EK

WENEN (ANP) - De handbalsters hebben op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland na vier overwinningen hun eerste nederlaag geleden. Het team van bondscoach Henrik Signell verloor in Wenen met grote cijfers van Noorwegen: 21-31. Noorwegen is de regerend olympisch kampioen en veroverde al negen keer de Europese titel.

Noorwegen nam door de zege de leiding van groep II in de hoofdronde met 6 punten. Oranje bleef op 4 punten staan en deelt daarmee de tweede plaats met Denemarken. De eerste twee plaatsen zich voor de halve finales. Het Nederlands team speelt komende week nog tegen Zwitserland en Denemarken.

De eerste verliesbeurt van Oranje volgde na winst op IJsland, Duitsland, Oekraïne en Slovenië. Vooraf gold Noorwegen al als de zwaarst denkbare tegenstander, want Nederland weet zelden te winnen van de Scandinavische grootmacht. Noorwegen schakelde Oranje vorig jaar op het WK uit in de kwartfinales.

Wissel

Tweede keus Rinka Duijndam kreeg van Signell de voorkeur boven Yara ten Holte op doel. Die wissel bracht niet het gewenste effect, want Noorwegen liep in de eerste helft meteen uit naar een voorsprong van 8-4. Het duurde negen minuten eer Inger Smits weer een doelpunt voor Nederland maakte en heel even was er een opleving. Door treffers van Dione Housheer en Larissa Nüsser kwam Nederland terug tot 9-7, maar de ervaren Noorse keepster Katrine Lunde wist een schot van Zoë Sprengers te keren, waardoor de aansluitingsgoal niet viel.

Vrijwel direct daarna moest Housheer na een overtreding twee minuten naar de kant en keerde de wedstrijd weer in Noors voordeel. Bij rust leidde de olympisch kampioen met 15-9. In de tweede helft liep de achterstand al snel op naar een kloof van tien doelpunten (12-22). Nederland leed te makkelijk balverlies en Noorwegen had met Henny Ella Reistad en Camilla Herrem twee makkelijk scorende speelsters. Dat grote verschil bleef tot aan het einde. Nüsser was de topschutter bij Nederland met vijf treffers, Smits scoorde vier keer.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

9 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

9 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

11 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

11 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

11 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

12 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden