Handbalsters lijden tegen Noorwegen eerste nederlaag op EK
WENEN (ANP) - De handbalsters hebben op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland na vier overwinningen hun eerste nederlaag geleden. Het team van bondscoach Henrik Signell verloor in Wenen met grote cijfers van Noorwegen: 21-31. Noorwegen is de regerend olympisch kampioen en veroverde al negen keer de Europese titel.
Noorwegen nam door de zege de leiding van groep II in de hoofdronde met 6 punten. Oranje bleef op 4 punten staan en deelt daarmee de tweede plaats met Denemarken. De eerste twee plaatsen zich voor de halve finales. Het Nederlands team speelt komende week nog tegen Zwitserland en Denemarken.
De eerste verliesbeurt van Oranje volgde na winst op IJsland, Duitsland, Oekraïne en Slovenië. Vooraf gold Noorwegen al als de zwaarst denkbare tegenstander, want Nederland weet zelden te winnen van de Scandinavische grootmacht. Noorwegen schakelde Oranje vorig jaar op het WK uit in de kwartfinales.
Wissel
Tweede keus Rinka Duijndam kreeg van Signell de voorkeur boven Yara ten Holte op doel. Die wissel bracht niet het gewenste effect, want Noorwegen liep in de eerste helft meteen uit naar een voorsprong van 8-4. Het duurde negen minuten eer Inger Smits weer een doelpunt voor Nederland maakte en heel even was er een opleving. Door treffers van Dione Housheer en Larissa Nüsser kwam Nederland terug tot 9-7, maar de ervaren Noorse keepster Katrine Lunde wist een schot van Zoë Sprengers te keren, waardoor de aansluitingsgoal niet viel.
Vrijwel direct daarna moest Housheer na een overtreding twee minuten naar de kant en keerde de wedstrijd weer in Noors voordeel. Bij rust leidde de olympisch kampioen met 15-9. In de tweede helft liep de achterstand al snel op naar een kloof van tien doelpunten (12-22). Nederland leed te makkelijk balverlies en Noorwegen had met Henny Ella Reistad en Camilla Herrem twee makkelijk scorende speelsters. Dat grote verschil bleef tot aan het einde. Nüsser was de topschutter bij Nederland met vijf treffers, Smits scoorde vier keer.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
21 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.
39 minuten geledenPREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
13 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
21 uur geleden