Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters klaar voor fysiek sterk Servië

Handbalsters klaar voor fysiek sterk Servië

KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalvrouwen staan donderdag bij het wereldkampioenschap voor de cruciale ontmoeting met Servië. "Verder hoeven we nu nog niet vooruit te kijken. Alles draait om deze wedstrijd", zegt Estavana Polman vanuit Japan.

Het duel met Servië is belangrijk omdat Oranje het toernooi slecht begon. Slovenië was in het openingsduel met 32-26 te sterk. Nederland herstelde zich daarna met zeges op Angola (35-28) en Cuba (51-23).

"Natuurlijk hoop je dat het helemaal niet gebeurt, maar als je verliest is het niet erg dat dat in de openingswedstrijd is. Iedereen is dan gelijk even wakker geschud", aldus Polman. "Het was voor ons even een 'offday'. Zowel qua dekking als aanval was het niet goed. Misschien hadden we voor de verkeerde tactiek gekozen. Het is moeilijk te zeggen."

Noorwegen koploper

Servië won ook van Angola en Cuba. Dinsdag volgde tegen Noorwegen, finalist bij het vorige WK, de eerste nederlaag (28-25). "Ze hebben het Noorwegen moeilijk gemaakt. Servië heeft een goed team, vooral fysiek zijn ze erg sterk", weet Polman. "Het kan alle kanten op, er is niet echt een favoriet. De vorm van de dag zal heel bepalend zijn."

Noorwegen is met zes punten uit drie wedstrijden koploper in groep A. Nederland en Servië volgen met allebei vier punten. Drie van de zes landen gaan door naar de tweede ronde.

Eerste toernooi onder Mayonnade

De 27-jarige Polman maakte bij Oranje meerdere bondscoaches mee. Onder leiding van Henk Groener eindigden de Nederlandse vrouwen bij de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 als vierde. Met Helle Thomsen op de bank werden de handbalsters bij het vorige WK, in 2017, derde.

Nu staat Oranje bij een eindtoernooi voor het eerst onder leiding van Emmanuel Mayonnade. Die samenwerking bevalt Polman goed. "Elke coach is anders en heeft zijn eigen kijk en stijl. Hij houdt van snelheid en creativiteit", zegt ze over de Fransman. "De sfeer in het team is goed, dat is misschien wel onze belangrijkste kwaliteit. De nieuwe, jonge speelsters haken ook makkelijk aan. Ze hebben het tot dusverre super gedaan. Of zij ook al klaar zijn voor een zware pot tegen Servië? Dat denk ik wel, al is dat aan de bondscoach."

Meer uit Sport

Albies gaat voor Nederland honkballen bij World Baseball Classic

AMSTERDAM (ANP) - Ozzie Albies gaat bij de World Baseball Classic (WBC) voor het Nederlands Koninkrijksteam spelen. Dat heeft bondscoach Andruw Jones (48) in Amsterdam aan het ANP verteld. De 28-jarige Albies is al jaren vaste kracht op het tweede honk van de Atlanta Braves. De op Curaçao geboren tophonkballer kwam niet eerder uit voor het Koninkrijksteam.

1 uur geleden
Waterpolosters beginnen WK met ruime zege op Argentinië

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.

5 uur geleden
Verbeek laat Centre Court Wimbledon zingen voor jarige vader

WIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.

14 uur geleden
Verbeek tweede Nederlandse winnaar gemengd dubbelspel Wimbledon

LONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).

15 uur geleden
Tennisster Swiatek zorgt met finaleplaats Wimbledon voor primeur

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.

18 uur geleden
Bol denkt niet aan 27e zege, maar aan 'uitvoering' race in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.

18 uur geleden
Van der Poel rijdt 'leeg' naar boven, maar pakt toch gele trui

VIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.

19 uur geleden