Handbalsters klaar voor fysiek sterk Servië
KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalvrouwen staan donderdag bij het wereldkampioenschap voor de cruciale ontmoeting met Servië. "Verder hoeven we nu nog niet vooruit te kijken. Alles draait om deze wedstrijd", zegt Estavana Polman vanuit Japan.
Het duel met Servië is belangrijk omdat Oranje het toernooi slecht begon. Slovenië was in het openingsduel met 32-26 te sterk. Nederland herstelde zich daarna met zeges op Angola (35-28) en Cuba (51-23).
"Natuurlijk hoop je dat het helemaal niet gebeurt, maar als je verliest is het niet erg dat dat in de openingswedstrijd is. Iedereen is dan gelijk even wakker geschud", aldus Polman. "Het was voor ons even een 'offday'. Zowel qua dekking als aanval was het niet goed. Misschien hadden we voor de verkeerde tactiek gekozen. Het is moeilijk te zeggen."
Noorwegen koploper
Servië won ook van Angola en Cuba. Dinsdag volgde tegen Noorwegen, finalist bij het vorige WK, de eerste nederlaag (28-25). "Ze hebben het Noorwegen moeilijk gemaakt. Servië heeft een goed team, vooral fysiek zijn ze erg sterk", weet Polman. "Het kan alle kanten op, er is niet echt een favoriet. De vorm van de dag zal heel bepalend zijn."
Noorwegen is met zes punten uit drie wedstrijden koploper in groep A. Nederland en Servië volgen met allebei vier punten. Drie van de zes landen gaan door naar de tweede ronde.
Eerste toernooi onder Mayonnade
De 27-jarige Polman maakte bij Oranje meerdere bondscoaches mee. Onder leiding van Henk Groener eindigden de Nederlandse vrouwen bij de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 als vierde. Met Helle Thomsen op de bank werden de handbalsters bij het vorige WK, in 2017, derde.
Nu staat Oranje bij een eindtoernooi voor het eerst onder leiding van Emmanuel Mayonnade. Die samenwerking bevalt Polman goed. "Elke coach is anders en heeft zijn eigen kijk en stijl. Hij houdt van snelheid en creativiteit", zegt ze over de Fransman. "De sfeer in het team is goed, dat is misschien wel onze belangrijkste kwaliteit. De nieuwe, jonge speelsters haken ook makkelijk aan. Ze hebben het tot dusverre super gedaan. Of zij ook al klaar zijn voor een zware pot tegen Servië? Dat denk ik wel, al is dat aan de bondscoach."
Meer uit Sport
NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
11 uur geleden