Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters klaar voor fysiek sterk Servië

Handbalsters klaar voor fysiek sterk Servië

KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalvrouwen staan donderdag bij het wereldkampioenschap voor de cruciale ontmoeting met Servië. "Verder hoeven we nu nog niet vooruit te kijken. Alles draait om deze wedstrijd", zegt Estavana Polman vanuit Japan.

Het duel met Servië is belangrijk omdat Oranje het toernooi slecht begon. Slovenië was in het openingsduel met 32-26 te sterk. Nederland herstelde zich daarna met zeges op Angola (35-28) en Cuba (51-23).

"Natuurlijk hoop je dat het helemaal niet gebeurt, maar als je verliest is het niet erg dat dat in de openingswedstrijd is. Iedereen is dan gelijk even wakker geschud", aldus Polman. "Het was voor ons even een 'offday'. Zowel qua dekking als aanval was het niet goed. Misschien hadden we voor de verkeerde tactiek gekozen. Het is moeilijk te zeggen."

Noorwegen koploper

Servië won ook van Angola en Cuba. Dinsdag volgde tegen Noorwegen, finalist bij het vorige WK, de eerste nederlaag (28-25). "Ze hebben het Noorwegen moeilijk gemaakt. Servië heeft een goed team, vooral fysiek zijn ze erg sterk", weet Polman. "Het kan alle kanten op, er is niet echt een favoriet. De vorm van de dag zal heel bepalend zijn."

Noorwegen is met zes punten uit drie wedstrijden koploper in groep A. Nederland en Servië volgen met allebei vier punten. Drie van de zes landen gaan door naar de tweede ronde.

Eerste toernooi onder Mayonnade

De 27-jarige Polman maakte bij Oranje meerdere bondscoaches mee. Onder leiding van Henk Groener eindigden de Nederlandse vrouwen bij de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 als vierde. Met Helle Thomsen op de bank werden de handbalsters bij het vorige WK, in 2017, derde.

Nu staat Oranje bij een eindtoernooi voor het eerst onder leiding van Emmanuel Mayonnade. Die samenwerking bevalt Polman goed. "Elke coach is anders en heeft zijn eigen kijk en stijl. Hij houdt van snelheid en creativiteit", zegt ze over de Fransman. "De sfeer in het team is goed, dat is misschien wel onze belangrijkste kwaliteit. De nieuwe, jonge speelsters haken ook makkelijk aan. Ze hebben het tot dusverre super gedaan. Of zij ook al klaar zijn voor een zware pot tegen Servië? Dat denk ik wel, al is dat aan de bondscoach."

Meer uit Sport

Keniaan Polo nieuwe directeur tennisbond ATP

LONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.

6 uur geleden
Verstappen wil vorm van Monza meenemen naar GP van Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.

7 uur geleden
Laros mist op WK atletiek in Tokio medaille op 1500 meter

TOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.

11 uur geleden
Bol raast naar finale 400 meter horden op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.

12 uur geleden
Mo-Ajok sprint resoluut naar halve finales 200 meter op WK

TOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.

12 uur geleden
Van Hunenstijn uitgeschakeld in series 200 meter

TOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.

13 uur geleden
Topsprinters present in nieuwe Tour of Holland

DEN HAAG (ANP) - Met de woensdag aangekondigde komst van Olav Kooij en de Belg Tim Merlier rekent de organisatie van de nieuwe Nederlandse rittenkoers NIBC Tour of Holland (14-19 oktober) op een aantal aantrekkelijke sprints. Op het hoofdkantoor van sponsor en naamgever NIBC in Den Haag werd het deelnemersveld toegelicht door koersdirecteur Roxane Knetemann.

15 uur geleden