Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters klaar voor fysiek sterk Servië

Handbalsters klaar voor fysiek sterk Servië

KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalvrouwen staan donderdag bij het wereldkampioenschap voor de cruciale ontmoeting met Servië. "Verder hoeven we nu nog niet vooruit te kijken. Alles draait om deze wedstrijd", zegt Estavana Polman vanuit Japan.

Het duel met Servië is belangrijk omdat Oranje het toernooi slecht begon. Slovenië was in het openingsduel met 32-26 te sterk. Nederland herstelde zich daarna met zeges op Angola (35-28) en Cuba (51-23).

"Natuurlijk hoop je dat het helemaal niet gebeurt, maar als je verliest is het niet erg dat dat in de openingswedstrijd is. Iedereen is dan gelijk even wakker geschud", aldus Polman. "Het was voor ons even een 'offday'. Zowel qua dekking als aanval was het niet goed. Misschien hadden we voor de verkeerde tactiek gekozen. Het is moeilijk te zeggen."

Noorwegen koploper

Servië won ook van Angola en Cuba. Dinsdag volgde tegen Noorwegen, finalist bij het vorige WK, de eerste nederlaag (28-25). "Ze hebben het Noorwegen moeilijk gemaakt. Servië heeft een goed team, vooral fysiek zijn ze erg sterk", weet Polman. "Het kan alle kanten op, er is niet echt een favoriet. De vorm van de dag zal heel bepalend zijn."

Noorwegen is met zes punten uit drie wedstrijden koploper in groep A. Nederland en Servië volgen met allebei vier punten. Drie van de zes landen gaan door naar de tweede ronde.

Eerste toernooi onder Mayonnade

De 27-jarige Polman maakte bij Oranje meerdere bondscoaches mee. Onder leiding van Henk Groener eindigden de Nederlandse vrouwen bij de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 als vierde. Met Helle Thomsen op de bank werden de handbalsters bij het vorige WK, in 2017, derde.

Nu staat Oranje bij een eindtoernooi voor het eerst onder leiding van Emmanuel Mayonnade. Die samenwerking bevalt Polman goed. "Elke coach is anders en heeft zijn eigen kijk en stijl. Hij houdt van snelheid en creativiteit", zegt ze over de Fransman. "De sfeer in het team is goed, dat is misschien wel onze belangrijkste kwaliteit. De nieuwe, jonge speelsters haken ook makkelijk aan. Ze hebben het tot dusverre super gedaan. Of zij ook al klaar zijn voor een zware pot tegen Servië? Dat denk ik wel, al is dat aan de bondscoach."

Meer uit Sport

PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

23 minuten geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

46 minuten geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

1 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

3 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

5 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

7 uur geleden