Handbalsters in nood: we blijven hechte groep
KOLDING (ANP) - Opgeven doen de handbalsters niet, ondanks twee nederlagen tegen op papier mindere tegenstanders op het EK. "Zo’n ploeg zijn we niet. We vechten elkaar na teleurstellingen niet de tent uit, maar blijven een hechte groep", zegt international Martine Smeets. "We houden de moed erin en zullen niet opgeven zolang we een kans hebben."
De kans om na de zeperds tegen Servië (25-29) en Kroatië (25-27) in het toernooi te blijven in Denemarken is er nog. Bij winst op Hongarije dinsdagavond plaatst de regerend wereldkampioen zich alsnog voor de hoofdronde en blijft een pijnlijke aftocht uit. "We moeten die laatste kans absoluut grijpen. We zijn de wereldkampioen", vindt boegbeeld Lois Abbingh. "Het beste is die twee nederlagen te vergeten en tegen Hongarije spelen zoals we kunnen en weer van het handbal te genieten. Ik zal niet ontkennen dat de druk van de wereldtitel invloed heeft, maar ik heb niet het gevoel dat wij zijn veranderd. Hooguit stellen de tegenstanders zich anders in op ons."
Bondscoach Emmanuel Mayonnade zag de nederlagen in de eerste twee groepswedstrijden in ieder geval niet aankomen. Mayonnade was juist heel tevreden over de voorbereiding, ook al mist hij de geblesseerde sterspeelster Estavana Polman en kon zijn team vanwege de coronapandemie geen fatsoenlijke oefenwedstrijd spelen. "We hebben nu twee keer verloren, dus is het makkelijk om te zeggen dat we Estavana missen, maar in de voorbereiding was mijn gevoel goed. Er zijn ook genoeg speelsters in dit team die het spel kunnen maken. Ik had deze slechte optredens niet verwacht.’’
Foute keuzes
Aanvoerster Danick Snelder wil het niet erger maken dan het is. "De stemming is wel eens beter geweest en we hebben het laten liggen tegen Servië en Kroatië; we maakten de foute keuzes op beslissende momenten. Veel stomme fouten. Maar het gaat mij te ver om te zeggen dat we verschrikkelijk slecht hebben gespeeld", aldus Snelder. "We kunnen ons vastklampen aan de goede periodes. Daarom moeten we nu niet te veel blijven hangen in de teleurstelling, maar elkaar opzwepen en gereedmaken voor Hongarije."
Mayonnade kan dat alleen maar beamen. "Op alle vlakken is het verkeerd gegaan: mentaal, tactisch en technisch. Er is niet één oorzaak aan te wijzen. Alles zal beter moeten, zowel aanvallend als defensief. Ik weet dat we het kunnen. Hongarije is een taaie tegenstander, maar we kennen de ploeg goed. Danick heeft in Hongarije gespeeld, Laura van der Heijden ook en Angela Malestein speelt er nog. Ik ga zeker nog met deze meiden ons strijdplan bespreken."
Het Nederlands team behaalde op het vorige EK in Frankrijk brons en veroverde op het EK van 2016 in Zweden zilver. Het hoogtepunt was vorig jaar de wereldtitel in Japan.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
3 uur geledenCOLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog de media te woord gestaan. De schaatsster zou na de NOS ook met schrijvende journalisten praten, maar dat gebeurde niet. Ze besloot de hal na het televisie-interview te verlaten. De reden is nog onbekend.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
5 uur geleden