Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters in nood: we blijven hechte groep

Handbalsters in nood: we blijven hechte groep

KOLDING (ANP) - Opgeven doen de handbalsters niet, ondanks twee nederlagen tegen op papier mindere tegenstanders op het EK. "Zo’n ploeg zijn we niet. We vechten elkaar na teleurstellingen niet de tent uit, maar blijven een hechte groep", zegt international Martine Smeets. "We houden de moed erin en zullen niet opgeven zolang we een kans hebben."

De kans om na de zeperds tegen Servië (25-29) en Kroatië (25-27) in het toernooi te blijven in Denemarken is er nog. Bij winst op Hongarije dinsdagavond plaatst de regerend wereldkampioen zich alsnog voor de hoofdronde en blijft een pijnlijke aftocht uit. "We moeten die laatste kans absoluut grijpen. We zijn de wereldkampioen", vindt boegbeeld Lois Abbingh. "Het beste is die twee nederlagen te vergeten en tegen Hongarije spelen zoals we kunnen en weer van het handbal te genieten. Ik zal niet ontkennen dat de druk van de wereldtitel invloed heeft, maar ik heb niet het gevoel dat wij zijn veranderd. Hooguit stellen de tegenstanders zich anders in op ons."

Bondscoach Emmanuel Mayonnade zag de nederlagen in de eerste twee groepswedstrijden in ieder geval niet aankomen. Mayonnade was juist heel tevreden over de voorbereiding, ook al mist hij de geblesseerde sterspeelster Estavana Polman en kon zijn team vanwege de coronapandemie geen fatsoenlijke oefenwedstrijd spelen. "We hebben nu twee keer verloren, dus is het makkelijk om te zeggen dat we Estavana missen, maar in de voorbereiding was mijn gevoel goed. Er zijn ook genoeg speelsters in dit team die het spel kunnen maken. Ik had deze slechte optredens niet verwacht.’’

Foute keuzes

Aanvoerster Danick Snelder wil het niet erger maken dan het is. "De stemming is wel eens beter geweest en we hebben het laten liggen tegen Servië en Kroatië; we maakten de foute keuzes op beslissende momenten. Veel stomme fouten. Maar het gaat mij te ver om te zeggen dat we verschrikkelijk slecht hebben gespeeld", aldus Snelder. "We kunnen ons vastklampen aan de goede periodes. Daarom moeten we nu niet te veel blijven hangen in de teleurstelling, maar elkaar opzwepen en gereedmaken voor Hongarije."

Mayonnade kan dat alleen maar beamen. "Op alle vlakken is het verkeerd gegaan: mentaal, tactisch en technisch. Er is niet één oorzaak aan te wijzen. Alles zal beter moeten, zowel aanvallend als defensief. Ik weet dat we het kunnen. Hongarije is een taaie tegenstander, maar we kennen de ploeg goed. Danick heeft in Hongarije gespeeld, Laura van der Heijden ook en Angela Malestein speelt er nog. Ik ga zeker nog met deze meiden ons strijdplan bespreken."

Het Nederlands team behaalde op het vorige EK in Frankrijk brons en veroverde op het EK van 2016 in Zweden zilver. Het hoogtepunt was vorig jaar de wereldtitel in Japan.

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

11 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

12 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

13 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

14 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

15 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

16 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden