Handbalsters in nood: we blijven hechte groep
KOLDING (ANP) - Opgeven doen de handbalsters niet, ondanks twee nederlagen tegen op papier mindere tegenstanders op het EK. "Zo’n ploeg zijn we niet. We vechten elkaar na teleurstellingen niet de tent uit, maar blijven een hechte groep", zegt international Martine Smeets. "We houden de moed erin en zullen niet opgeven zolang we een kans hebben."
De kans om na de zeperds tegen Servië (25-29) en Kroatië (25-27) in het toernooi te blijven in Denemarken is er nog. Bij winst op Hongarije dinsdagavond plaatst de regerend wereldkampioen zich alsnog voor de hoofdronde en blijft een pijnlijke aftocht uit. "We moeten die laatste kans absoluut grijpen. We zijn de wereldkampioen", vindt boegbeeld Lois Abbingh. "Het beste is die twee nederlagen te vergeten en tegen Hongarije spelen zoals we kunnen en weer van het handbal te genieten. Ik zal niet ontkennen dat de druk van de wereldtitel invloed heeft, maar ik heb niet het gevoel dat wij zijn veranderd. Hooguit stellen de tegenstanders zich anders in op ons."
Bondscoach Emmanuel Mayonnade zag de nederlagen in de eerste twee groepswedstrijden in ieder geval niet aankomen. Mayonnade was juist heel tevreden over de voorbereiding, ook al mist hij de geblesseerde sterspeelster Estavana Polman en kon zijn team vanwege de coronapandemie geen fatsoenlijke oefenwedstrijd spelen. "We hebben nu twee keer verloren, dus is het makkelijk om te zeggen dat we Estavana missen, maar in de voorbereiding was mijn gevoel goed. Er zijn ook genoeg speelsters in dit team die het spel kunnen maken. Ik had deze slechte optredens niet verwacht.’’
Foute keuzes
Aanvoerster Danick Snelder wil het niet erger maken dan het is. "De stemming is wel eens beter geweest en we hebben het laten liggen tegen Servië en Kroatië; we maakten de foute keuzes op beslissende momenten. Veel stomme fouten. Maar het gaat mij te ver om te zeggen dat we verschrikkelijk slecht hebben gespeeld", aldus Snelder. "We kunnen ons vastklampen aan de goede periodes. Daarom moeten we nu niet te veel blijven hangen in de teleurstelling, maar elkaar opzwepen en gereedmaken voor Hongarije."
Mayonnade kan dat alleen maar beamen. "Op alle vlakken is het verkeerd gegaan: mentaal, tactisch en technisch. Er is niet één oorzaak aan te wijzen. Alles zal beter moeten, zowel aanvallend als defensief. Ik weet dat we het kunnen. Hongarije is een taaie tegenstander, maar we kennen de ploeg goed. Danick heeft in Hongarije gespeeld, Laura van der Heijden ook en Angela Malestein speelt er nog. Ik ga zeker nog met deze meiden ons strijdplan bespreken."
Het Nederlands team behaalde op het vorige EK in Frankrijk brons en veroverde op het EK van 2016 in Zweden zilver. Het hoogtepunt was vorig jaar de wereldtitel in Japan.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
9 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
14 uur geleden