Handbalsters in hoofdronde EK te sterk voor Slovenië
WENEN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben hun eerste wedstrijd in de hoofdronde van het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in de Wiener Stadthalle van Wenen met 26-22 te sterk voor Slovenië. Bij rust leidde Oranje met 14-10. De ploeg kende een inzinking meteen na rust (16-17) maar knokte zich alsnog overtuigend naar de noodzakelijke winst.
Zaterdag is het sterke Noorwegen de volgende tegenstander van Oranje, dat daarna nog Zwitserland en Denemarken treft. Nederland nam de overwinning op Duitsland in de eerste fase mee en heeft nu 4 punten uit twee duels. In de groep van zes, met ook Duitsland, plaatsen de beste twee landen zich voor de halve finales.
Oranje leidde na vijf minuten al met 4-0. Judith van der Helm en Angela Malestein scoorden ieder twee keer. Na achttien minuten had Slovenië het gat bijna gedicht: 8-7. Tjasa Stanko was de meest productieve speelster aan Sloveense kant met tot de rust vier doelpunten uit evenzoveel schotpogingen. Nederland liep tot de rust weer weg naar 14-10.
2-minutenstraf
De Oranje-vrouwen waren het na de rust even helemaal kwijt. Na een treffer van Dione Housheer (15-10) scoorden de Sloveense vrouwen liefst zes keer op rij waarmee ze voor het eerst op voorsprong kwamen. Bo van Wetering maakte weer gelijk, waarna Oranje profiteerde van een 2-minutenstraf voor de veel scorende Natasa Ljepoja: 18-17. Tien minuten later was de voorsprong weer comfortabel: 22-17, met dank ook aan het sterke optreden in het doel van Yara ten Holte. De in Amsterdam geboren Almeerse werd gekroond tot speelster van de wedstrijd.
Topschutter bij Oranje was Malestein met zes doelpunten. Zoë Sprengers maakte er vijf, Lois Abbingh vier. Abbingh had net als Malestein in het laatste groepsduel (43-23-overwinning op Oekraïne) rust gekregen.
Malestein sprak van een prima overwinning. "Al was het soms even rommelig. We zijn geen moment echt in paniek geraakt. Iedereen heeft staan beuken. Zo win je wedstrijden", vertelde ze bij Ziggo Sport. "Deze toernooiopzet is zwaar omdat je om de dag speelt. Het is belangrijk dat je soms speelsters rust kunt geven en dat iedereen fit is voor de komende wedstrijden."
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
5 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden