Handbalsters in hoofdronde EK te sterk voor Slovenië
WENEN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben hun eerste wedstrijd in de hoofdronde van het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in de Wiener Stadthalle van Wenen met 26-22 te sterk voor Slovenië. Bij rust leidde Oranje met 14-10. De ploeg kende een inzinking meteen na rust (16-17) maar knokte zich alsnog overtuigend naar de noodzakelijke winst.
Zaterdag is het sterke Noorwegen de volgende tegenstander van Oranje, dat daarna nog Zwitserland en Denemarken treft. Nederland nam de overwinning op Duitsland in de eerste fase mee en heeft nu 4 punten uit twee duels. In de groep van zes, met ook Duitsland, plaatsen de beste twee landen zich voor de halve finales.
Oranje leidde na vijf minuten al met 4-0. Judith van der Helm en Angela Malestein scoorden ieder twee keer. Na achttien minuten had Slovenië het gat bijna gedicht: 8-7. Tjasa Stanko was de meest productieve speelster aan Sloveense kant met tot de rust vier doelpunten uit evenzoveel schotpogingen. Nederland liep tot de rust weer weg naar 14-10.
2-minutenstraf
De Oranje-vrouwen waren het na de rust even helemaal kwijt. Na een treffer van Dione Housheer (15-10) scoorden de Sloveense vrouwen liefst zes keer op rij waarmee ze voor het eerst op voorsprong kwamen. Bo van Wetering maakte weer gelijk, waarna Oranje profiteerde van een 2-minutenstraf voor de veel scorende Natasa Ljepoja: 18-17. Tien minuten later was de voorsprong weer comfortabel: 22-17, met dank ook aan het sterke optreden in het doel van Yara ten Holte. De in Amsterdam geboren Almeerse werd gekroond tot speelster van de wedstrijd.
Topschutter bij Oranje was Malestein met zes doelpunten. Zoë Sprengers maakte er vijf, Lois Abbingh vier. Abbingh had net als Malestein in het laatste groepsduel (43-23-overwinning op Oekraïne) rust gekregen.
Malestein sprak van een prima overwinning. "Al was het soms even rommelig. We zijn geen moment echt in paniek geraakt. Iedereen heeft staan beuken. Zo win je wedstrijden", vertelde ze bij Ziggo Sport. "Deze toernooiopzet is zwaar omdat je om de dag speelt. Het is belangrijk dat je soms speelsters rust kunt geven en dat iedereen fit is voor de komende wedstrijden."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
37 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
17 uur geleden