Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters in hoofdronde EK te sterk voor Slovenië

Handbalsters in hoofdronde EK te sterk voor Slovenië

WENEN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben hun eerste wedstrijd in de hoofdronde van het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in de Wiener Stadthalle van Wenen met 26-22 te sterk voor Slovenië. Bij rust leidde Oranje met 14-10. De ploeg kende een inzinking meteen na rust (16-17) maar knokte zich alsnog overtuigend naar de noodzakelijke winst.

Zaterdag is het sterke Noorwegen de volgende tegenstander van Oranje, dat daarna nog Zwitserland en Denemarken treft. Nederland nam de overwinning op Duitsland in de eerste fase mee en heeft nu 4 punten uit twee duels. In de groep van zes, met ook Duitsland, plaatsen de beste twee landen zich voor de halve finales.

Oranje leidde na vijf minuten al met 4-0. Judith van der Helm en Angela Malestein scoorden ieder twee keer. Na achttien minuten had Slovenië het gat bijna gedicht: 8-7. Tjasa Stanko was de meest productieve speelster aan Sloveense kant met tot de rust vier doelpunten uit evenzoveel schotpogingen. Nederland liep tot de rust weer weg naar 14-10.

2-minutenstraf

De Oranje-vrouwen waren het na de rust even helemaal kwijt. Na een treffer van Dione Housheer (15-10) scoorden de Sloveense vrouwen liefst zes keer op rij waarmee ze voor het eerst op voorsprong kwamen. Bo van Wetering maakte weer gelijk, waarna Oranje profiteerde van een 2-minutenstraf voor de veel scorende Natasa Ljepoja: 18-17. Tien minuten later was de voorsprong weer comfortabel: 22-17, met dank ook aan het sterke optreden in het doel van Yara ten Holte. De in Amsterdam geboren Almeerse werd gekroond tot speelster van de wedstrijd.

Topschutter bij Oranje was Malestein met zes doelpunten. Zoë Sprengers maakte er vijf, Lois Abbingh vier. Abbingh had net als Malestein in het laatste groepsduel (43-23-overwinning op Oekraïne) rust gekregen.

Malestein sprak van een prima overwinning. "Al was het soms even rommelig. We zijn geen moment echt in paniek geraakt. Iedereen heeft staan beuken. Zo win je wedstrijden", vertelde ze bij Ziggo Sport. "Deze toernooiopzet is zwaar omdat je om de dag speelt. Het is belangrijk dat je soms speelsters rust kunt geven en dat iedereen fit is voor de komende wedstrijden."

Meer uit Sport

Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

7 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

8 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

14 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

2 dagen geleden