Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters in hoofdronde EK te sterk voor Slovenië

Handbalsters in hoofdronde EK te sterk voor Slovenië

WENEN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben hun eerste wedstrijd in de hoofdronde van het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in de Wiener Stadthalle van Wenen met 26-22 te sterk voor Slovenië. Bij rust leidde Oranje met 14-10. De ploeg kende een inzinking meteen na rust (16-17) maar knokte zich alsnog overtuigend naar de noodzakelijke winst.

Zaterdag is het sterke Noorwegen de volgende tegenstander van Oranje, dat daarna nog Zwitserland en Denemarken treft. Nederland nam de overwinning op Duitsland in de eerste fase mee en heeft nu 4 punten uit twee duels. In de groep van zes, met ook Duitsland, plaatsen de beste twee landen zich voor de halve finales.

Oranje leidde na vijf minuten al met 4-0. Judith van der Helm en Angela Malestein scoorden ieder twee keer. Na achttien minuten had Slovenië het gat bijna gedicht: 8-7. Tjasa Stanko was de meest productieve speelster aan Sloveense kant met tot de rust vier doelpunten uit evenzoveel schotpogingen. Nederland liep tot de rust weer weg naar 14-10.

2-minutenstraf

De Oranje-vrouwen waren het na de rust even helemaal kwijt. Na een treffer van Dione Housheer (15-10) scoorden de Sloveense vrouwen liefst zes keer op rij waarmee ze voor het eerst op voorsprong kwamen. Bo van Wetering maakte weer gelijk, waarna Oranje profiteerde van een 2-minutenstraf voor de veel scorende Natasa Ljepoja: 18-17. Tien minuten later was de voorsprong weer comfortabel: 22-17, met dank ook aan het sterke optreden in het doel van Yara ten Holte. De in Amsterdam geboren Almeerse werd gekroond tot speelster van de wedstrijd.

Topschutter bij Oranje was Malestein met zes doelpunten. Zoë Sprengers maakte er vijf, Lois Abbingh vier. Abbingh had net als Malestein in het laatste groepsduel (43-23-overwinning op Oekraïne) rust gekregen.

Malestein sprak van een prima overwinning. "Al was het soms even rommelig. We zijn geen moment echt in paniek geraakt. Iedereen heeft staan beuken. Zo win je wedstrijden", vertelde ze bij Ziggo Sport. "Deze toernooiopzet is zwaar omdat je om de dag speelt. Het is belangrijk dat je soms speelsters rust kunt geven en dat iedereen fit is voor de komende wedstrijden."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

2 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

20 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

21 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

21 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

21 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

23 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

23 uur geleden