Handbalsters in hoofdronde EK te sterk voor Slovenië
WENEN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben hun eerste wedstrijd in de hoofdronde van het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in de Wiener Stadthalle van Wenen met 26-22 te sterk voor Slovenië. Bij rust leidde Oranje met 14-10. De ploeg kende een inzinking meteen na rust (16-17) maar knokte zich alsnog overtuigend naar de noodzakelijke winst.
Zaterdag is het sterke Noorwegen de volgende tegenstander van Oranje, dat daarna nog Zwitserland en Denemarken treft. Nederland nam de overwinning op Duitsland in de eerste fase mee en heeft nu 4 punten uit twee duels. In de groep van zes, met ook Duitsland, plaatsen de beste twee landen zich voor de halve finales.
Oranje leidde na vijf minuten al met 4-0. Judith van der Helm en Angela Malestein scoorden ieder twee keer. Na achttien minuten had Slovenië het gat bijna gedicht: 8-7. Tjasa Stanko was de meest productieve speelster aan Sloveense kant met tot de rust vier doelpunten uit evenzoveel schotpogingen. Nederland liep tot de rust weer weg naar 14-10.
2-minutenstraf
De Oranje-vrouwen waren het na de rust even helemaal kwijt. Na een treffer van Dione Housheer (15-10) scoorden de Sloveense vrouwen liefst zes keer op rij waarmee ze voor het eerst op voorsprong kwamen. Bo van Wetering maakte weer gelijk, waarna Oranje profiteerde van een 2-minutenstraf voor de veel scorende Natasa Ljepoja: 18-17. Tien minuten later was de voorsprong weer comfortabel: 22-17, met dank ook aan het sterke optreden in het doel van Yara ten Holte. De in Amsterdam geboren Almeerse werd gekroond tot speelster van de wedstrijd.
Topschutter bij Oranje was Malestein met zes doelpunten. Zoë Sprengers maakte er vijf, Lois Abbingh vier. Abbingh had net als Malestein in het laatste groepsduel (43-23-overwinning op Oekraïne) rust gekregen.
Malestein sprak van een prima overwinning. "Al was het soms even rommelig. We zijn geen moment echt in paniek geraakt. Iedereen heeft staan beuken. Zo win je wedstrijden", vertelde ze bij Ziggo Sport. "Deze toernooiopzet is zwaar omdat je om de dag speelt. Het is belangrijk dat je soms speelsters rust kunt geven en dat iedereen fit is voor de komende wedstrijden."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
46 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
19 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
20 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geleden