Handbalsters hard onderuit tegen Noorwegen: 25-32
KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben opnieuw een nederlaag geleden op het EK in Denemarken. Noorwegen, de eerste tegenstander in de hoofdronde, was in Kolding veel te sterk en won met duidelijke cijfers: 32-25.
Het was al de derde keer dat de wereldkampioen verloor op dit EK. In de groepsfase boog Oranje voor Servië (29-25) en Kroatië (27-25). Om nog een kans te houden op de halve finales, moet de ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade komende maandag dik winnen van Duitsland. Daarna is ook nog een overwinning op Roemenië nodig.
Lois Abbingh kwam tot vier treffers. Haar eerste in de wedstrijd was haar 700e interlandgoal.
Noorwegen in vorm
Dat Noorwegen in vorm was, had de ploeg al in de groepsfase laten zien met drie overtuigende zeges. De zeldzame nederlaag die de ploeg een jaar geleden leed tegen Nederland op het WK in Japan, had geen sporen achter gelaten. Noorwegen domineerde als vanouds.
Toch was de openingsfase voor Oranje, dat de dekking goede op orde had en energiek speelde. Elke geblokte aanval werd met luid gejuich begeleid. Maar toen Noorwegen het tempo opvoerde, kwam de ploeg van Mayonnade al gauw in de problemen.
Snelle aanvallen
Met razendsnel uitgevoerde aanvallen liep de zevenvoudig Europees kampioen uit naar een voorsprong van 16-10 bij rust. Nederland slaagde er niet in de kansen zo efficiënt te benutten als de tegenstander. Laura van der Heijden was met drie goals het meest trefzeker in die fase.
Er sloop ook ergernis in de ploeg over beslissingen van de Griekse arbitrage, die veelal in het nadeel waren van Nederland. Het leidde tot straffen voor de speelsters van Oranje en drie rake strafworpen van de Noorse vedette Nora Mørk.
In de tweede helft denderde Noorwegen door en liep het steeds verder uit. Nederland kon met moeite aanklampen, maar bleef wel vechten voor iedere kans. De ploeg wist in de slotfase mede dankzij treffers van Larissa Nusser de achterstand nog tot een acceptabele marge van zeven doelpunten terug te brengen.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
8 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
8 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
11 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
12 uur geleden