Handbalsters hard onderuit tegen Noorwegen: 25-32
KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben opnieuw een nederlaag geleden op het EK in Denemarken. Noorwegen, de eerste tegenstander in de hoofdronde, was in Kolding veel te sterk en won met duidelijke cijfers: 32-25.
Het was al de derde keer dat de wereldkampioen verloor op dit EK. In de groepsfase boog Oranje voor Servië (29-25) en Kroatië (27-25). Om nog een kans te houden op de halve finales, moet de ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade komende maandag dik winnen van Duitsland. Daarna is ook nog een overwinning op Roemenië nodig.
Lois Abbingh kwam tot vier treffers. Haar eerste in de wedstrijd was haar 700e interlandgoal.
Noorwegen in vorm
Dat Noorwegen in vorm was, had de ploeg al in de groepsfase laten zien met drie overtuigende zeges. De zeldzame nederlaag die de ploeg een jaar geleden leed tegen Nederland op het WK in Japan, had geen sporen achter gelaten. Noorwegen domineerde als vanouds.
Toch was de openingsfase voor Oranje, dat de dekking goede op orde had en energiek speelde. Elke geblokte aanval werd met luid gejuich begeleid. Maar toen Noorwegen het tempo opvoerde, kwam de ploeg van Mayonnade al gauw in de problemen.
Snelle aanvallen
Met razendsnel uitgevoerde aanvallen liep de zevenvoudig Europees kampioen uit naar een voorsprong van 16-10 bij rust. Nederland slaagde er niet in de kansen zo efficiënt te benutten als de tegenstander. Laura van der Heijden was met drie goals het meest trefzeker in die fase.
Er sloop ook ergernis in de ploeg over beslissingen van de Griekse arbitrage, die veelal in het nadeel waren van Nederland. Het leidde tot straffen voor de speelsters van Oranje en drie rake strafworpen van de Noorse vedette Nora Mørk.
In de tweede helft denderde Noorwegen door en liep het steeds verder uit. Nederland kon met moeite aanklampen, maar bleef wel vechten voor iedere kans. De ploeg wist in de slotfase mede dankzij treffers van Larissa Nusser de achterstand nog tot een acceptabele marge van zeven doelpunten terug te brengen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
20 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
3 uur geleden