Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters hard onderuit tegen Noorwegen: 25-32

Handbalsters hard onderuit tegen Noorwegen: 25-32

KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben opnieuw een nederlaag geleden op het EK in Denemarken. Noorwegen, de eerste tegenstander in de hoofdronde, was in Kolding veel te sterk en won met duidelijke cijfers: 32-25.

Het was al de derde keer dat de wereldkampioen verloor op dit EK. In de groepsfase boog Oranje voor Servië (29-25) en Kroatië (27-25). Om nog een kans te houden op de halve finales, moet de ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade komende maandag dik winnen van Duitsland. Daarna is ook nog een overwinning op Roemenië nodig.

Lois Abbingh kwam tot vier treffers. Haar eerste in de wedstrijd was haar 700e interlandgoal.

Noorwegen in vorm

Dat Noorwegen in vorm was, had de ploeg al in de groepsfase laten zien met drie overtuigende zeges. De zeldzame nederlaag die de ploeg een jaar geleden leed tegen Nederland op het WK in Japan, had geen sporen achter gelaten. Noorwegen domineerde als vanouds.

Toch was de openingsfase voor Oranje, dat de dekking goede op orde had en energiek speelde. Elke geblokte aanval werd met luid gejuich begeleid. Maar toen Noorwegen het tempo opvoerde, kwam de ploeg van Mayonnade al gauw in de problemen.

Snelle aanvallen

Met razendsnel uitgevoerde aanvallen liep de zevenvoudig Europees kampioen uit naar een voorsprong van 16-10 bij rust. Nederland slaagde er niet in de kansen zo efficiënt te benutten als de tegenstander. Laura van der Heijden was met drie goals het meest trefzeker in die fase.

Er sloop ook ergernis in de ploeg over beslissingen van de Griekse arbitrage, die veelal in het nadeel waren van Nederland. Het leidde tot straffen voor de speelsters van Oranje en drie rake strafworpen van de Noorse vedette Nora Mørk.

In de tweede helft denderde Noorwegen door en liep het steeds verder uit. Nederland kon met moeite aanklampen, maar bleef wel vechten voor iedere kans. De ploeg wist in de slotfase mede dankzij treffers van Larissa Nusser de achterstand nog tot een acceptabele marge van zeven doelpunten terug te brengen.

Meer uit Sport

Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

54 minuten geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

54 minuten geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

2 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

5 uur geleden
NOC*NSF wil mislukte ploegenachtervolging 'goed evalueren'

MILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.

5 uur geleden
Cats hoopt na succesvolle Spelen op 'steun in de rug'

MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.

7 uur geleden
Chef de mission Verheijen: dit waren onze beste Spelen ooit

MILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.

7 uur geleden