Handbalsters hard onderuit tegen Noorwegen: 25-32
KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben opnieuw een nederlaag geleden op het EK in Denemarken. Noorwegen, de eerste tegenstander in de hoofdronde, was in Kolding veel te sterk en won met duidelijke cijfers: 32-25.
Het was al de derde keer dat de wereldkampioen verloor op dit EK. In de groepsfase boog Oranje voor Servië (29-25) en Kroatië (27-25). Om nog een kans te houden op de halve finales, moet de ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade komende maandag dik winnen van Duitsland. Daarna is ook nog een overwinning op Roemenië nodig.
Lois Abbingh kwam tot vier treffers. Haar eerste in de wedstrijd was haar 700e interlandgoal.
Noorwegen in vorm
Dat Noorwegen in vorm was, had de ploeg al in de groepsfase laten zien met drie overtuigende zeges. De zeldzame nederlaag die de ploeg een jaar geleden leed tegen Nederland op het WK in Japan, had geen sporen achter gelaten. Noorwegen domineerde als vanouds.
Toch was de openingsfase voor Oranje, dat de dekking goede op orde had en energiek speelde. Elke geblokte aanval werd met luid gejuich begeleid. Maar toen Noorwegen het tempo opvoerde, kwam de ploeg van Mayonnade al gauw in de problemen.
Snelle aanvallen
Met razendsnel uitgevoerde aanvallen liep de zevenvoudig Europees kampioen uit naar een voorsprong van 16-10 bij rust. Nederland slaagde er niet in de kansen zo efficiënt te benutten als de tegenstander. Laura van der Heijden was met drie goals het meest trefzeker in die fase.
Er sloop ook ergernis in de ploeg over beslissingen van de Griekse arbitrage, die veelal in het nadeel waren van Nederland. Het leidde tot straffen voor de speelsters van Oranje en drie rake strafworpen van de Noorse vedette Nora Mørk.
In de tweede helft denderde Noorwegen door en liep het steeds verder uit. Nederland kon met moeite aanklampen, maar bleef wel vechten voor iedere kans. De ploeg wist in de slotfase mede dankzij treffers van Larissa Nusser de achterstand nog tot een acceptabele marge van zeven doelpunten terug te brengen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).
4 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.
9 uur geledenFOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Russische atleten mogen weer deelnemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig opgeheven, zo laat het weten vanuit Lausanne.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.
11 uur geleden