Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters groepswinnaar op EK na monsterzege op Oekraïne

Handbalsters groepswinnaar op EK na monsterzege op Oekraïne

INNSBRUCK (ANP) - De Nederlandse handbalsters gaan na een monsterzege op Oekraïne als groepswinnaar door naar de hoofdronde op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. De vrouwen van Oranje wonnen in Innsbruck met liefst 43-23 van de Oost-Europese ploeg. Eerder in het toernooi won de ploeg van bondscoach Henrik Signell van IJsland (27-25) en Duitsland (29-22).

Signell koos voor jonge en betrekkelijk onervaren internationals in de derde groepswedstrijd. Oudgedienden als Lois Abbingh, Angela Malestein, Inger Smits en Dione Housheer kregen rust. Dat kon, omdat Nederland na de eerste twee groepszeges al zeker was van een plek in de hoofdronde. In die hoofdronde, waarvoor de ploeg naar Wenen verhuist, zijn onder meer olympisch kampioen Noorwegen en Denemarken tegenstander.

Nederland speelde een jaar geleden ook tegen Oekraïne op het WK. Toen won Oranje met 40-21. Op het EK kwam de scoreteller nog hoger uit. Bij rust stond Nederland al met 24-12 voor. In de tweede helft vielen de doelpunten nog makkelijker. Sarah Dekker was topscorer in de wedstrijd met negen treffers, Laura van der Heijden maakte er zeven, Merel Freriks noteerde zes goals.

Tempo

Oekraïne bood de eerste tien minuten nog goed partij, maar daarna ging het tempo omhoog bij Nederland en begon het scoren. Vooral Dekker onderscheidde zich. De 23-jarige West-Friezin vond vanaf de rechterhoek makkelijk het net, getuige haar zes goals voor rust. Kim Molenaar, op het laatste moment nog ingevlogen om de ploeg te versterken, liet zich ook gelden in de aanval. Ze maakte er vier in de eerste helft.

Na rust was van serieuze tegenstand geen sprake meer. Isa Ternede, ook EK-debutant, speelde frank en vrij en gooide er bijna achteloos vijf in. Ook Bo van Wetering was trefzeker in de linkerhoek met vijf rake worpen, terwijl Van der Heijden in haar 292e interland onvermoeibaar de ploeg ondersteunde en zelf ook veelvuldig scoorde.

Slovenië is donderdag de eerste tegenstander in de hoofdronde, waarin het Nederlands team 2 punten meeneemt uit de groepsfase.

Meer uit Sport

Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 3-6 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

12 minuten geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

2 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

7 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

15 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

1 dag geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

1 dag geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

1 dag geleden