Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters groepswinnaar op EK na monsterzege op Oekraïne

Handbalsters groepswinnaar op EK na monsterzege op Oekraïne

INNSBRUCK (ANP) - De Nederlandse handbalsters gaan na een monsterzege op Oekraïne als groepswinnaar door naar de hoofdronde op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. De vrouwen van Oranje wonnen in Innsbruck met liefst 43-23 van de Oost-Europese ploeg. Eerder in het toernooi won de ploeg van bondscoach Henrik Signell van IJsland (27-25) en Duitsland (29-22).

Signell koos voor jonge en betrekkelijk onervaren internationals in de derde groepswedstrijd. Oudgedienden als Lois Abbingh, Angela Malestein, Inger Smits en Dione Housheer kregen rust. Dat kon, omdat Nederland na de eerste twee groepszeges al zeker was van een plek in de hoofdronde. In die hoofdronde, waarvoor de ploeg naar Wenen verhuist, zijn onder meer olympisch kampioen Noorwegen en Denemarken tegenstander.

Nederland speelde een jaar geleden ook tegen Oekraïne op het WK. Toen won Oranje met 40-21. Op het EK kwam de scoreteller nog hoger uit. Bij rust stond Nederland al met 24-12 voor. In de tweede helft vielen de doelpunten nog makkelijker. Sarah Dekker was topscorer in de wedstrijd met negen treffers, Laura van der Heijden maakte er zeven, Merel Freriks noteerde zes goals.

Tempo

Oekraïne bood de eerste tien minuten nog goed partij, maar daarna ging het tempo omhoog bij Nederland en begon het scoren. Vooral Dekker onderscheidde zich. De 23-jarige West-Friezin vond vanaf de rechterhoek makkelijk het net, getuige haar zes goals voor rust. Kim Molenaar, op het laatste moment nog ingevlogen om de ploeg te versterken, liet zich ook gelden in de aanval. Ze maakte er vier in de eerste helft.

Na rust was van serieuze tegenstand geen sprake meer. Isa Ternede, ook EK-debutant, speelde frank en vrij en gooide er bijna achteloos vijf in. Ook Bo van Wetering was trefzeker in de linkerhoek met vijf rake worpen, terwijl Van der Heijden in haar 292e interland onvermoeibaar de ploeg ondersteunde en zelf ook veelvuldig scoorde.

Slovenië is donderdag de eerste tegenstander in de hoofdronde, waarin het Nederlands team 2 punten meeneemt uit de groepsfase.

Meer uit Sport

Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

11 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

11 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

12 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

12 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

14 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

16 uur geleden