Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters groepswinnaar na moeizaam gelijkspel tegen Zweden

Handbalsters groepswinnaar na moeizaam gelijkspel tegen Zweden

TORREVIEJA (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben bij het wereldkampioenschap in Spanje voor het eerst puntenverlies geleden. Het team van bondscoach Monique Tijsterman kwam in Torrevieja niet verder dan een gelijkspel tegen Zweden: 31-31. Oranje had aan een gelijkspel genoeg voor de groepswinst, omdat het tegen Puerto Rico en Oezbekistan ruimere zeges behaalde dan Zweden en dus een beter doelsaldo heeft.

Zweden liep in de beginfase vrij vlot weg bij Nederland, dat zich pas tegen het einde van de eerste helft herpakte. Zweden had van de opgebouwde voorsprong bij rust nog maar één doelpunt over: 17-18.

In de tweede helft lag het initiatief meer bij het team van Tijsterman, dat bij 27-26 voor het eerst de leiding had. Zweden maakte in de slotminuut gelijk (31-31) en leek daarna ook nog op weg naar de overwinning. Keepster Tess Wester redde in de laatste seconde op een afstandsschot.

Debbie Bont was topscorer bij Oranje met zes doelpunten, gevolgd door Lois Abbingh en Dione Housheer met ieder vijf. De overige treffers kwamen op naam van Danick Snelder (vier), Laura van der Heijden (drie), Larissa Nusser (twee), Kelly Dulfer (twee), Merel Freriks (twee), Inger Smits (één) en Zoë Sprengers (één).

De onlangs van een blessure teruggekeerde Estavana Polman kwam dinsdag niet in actie.

De eerste drie landen uit de groep (Nederland, Zweden en Puerto Rico) gaan door naar de hoofdronde. In de hoofdronde spelen de teams uit de groepen A/B, C/D, E/F en G/H drie wedstrijden tegen elkaar. De behaalde punten in de poulefase tegen de doorstromende teams worden meegenomen. Voor Nederland zijn dat er 3. De beste twee landen per hoofdronde kwalificeren zich voor de kwartfinales.

Nederland, dat titelverdediger is bij het WK, treft in de hoofdronde Noorwegen, Roemenië en Kazachstan. Roemenië is donderdag om 15.30 uur de eerste opponent, gevolgd door de ontmoetingen met Kazachstan (zaterdag, 18.00 uur) en Noorwegen (maandag, 20.30 uur).

Meer uit Sport

Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

2 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

2 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

6 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

8 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden