Handbalsters groepswinnaar na moeizaam gelijkspel tegen Zweden
TORREVIEJA (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben bij het wereldkampioenschap in Spanje voor het eerst puntenverlies geleden. Het team van bondscoach Monique Tijsterman kwam in Torrevieja niet verder dan een gelijkspel tegen Zweden: 31-31. Oranje had aan een gelijkspel genoeg voor de groepswinst, omdat het tegen Puerto Rico en Oezbekistan ruimere zeges behaalde dan Zweden en dus een beter doelsaldo heeft.
Zweden liep in de beginfase vrij vlot weg bij Nederland, dat zich pas tegen het einde van de eerste helft herpakte. Zweden had van de opgebouwde voorsprong bij rust nog maar één doelpunt over: 17-18.
In de tweede helft lag het initiatief meer bij het team van Tijsterman, dat bij 27-26 voor het eerst de leiding had. Zweden maakte in de slotminuut gelijk (31-31) en leek daarna ook nog op weg naar de overwinning. Keepster Tess Wester redde in de laatste seconde op een afstandsschot.
Debbie Bont was topscorer bij Oranje met zes doelpunten, gevolgd door Lois Abbingh en Dione Housheer met ieder vijf. De overige treffers kwamen op naam van Danick Snelder (vier), Laura van der Heijden (drie), Larissa Nusser (twee), Kelly Dulfer (twee), Merel Freriks (twee), Inger Smits (één) en Zoë Sprengers (één).
De onlangs van een blessure teruggekeerde Estavana Polman kwam dinsdag niet in actie.
De eerste drie landen uit de groep (Nederland, Zweden en Puerto Rico) gaan door naar de hoofdronde. In de hoofdronde spelen de teams uit de groepen A/B, C/D, E/F en G/H drie wedstrijden tegen elkaar. De behaalde punten in de poulefase tegen de doorstromende teams worden meegenomen. Voor Nederland zijn dat er 3. De beste twee landen per hoofdronde kwalificeren zich voor de kwartfinales.
Nederland, dat titelverdediger is bij het WK, treft in de hoofdronde Noorwegen, Roemenië en Kazachstan. Roemenië is donderdag om 15.30 uur de eerste opponent, gevolgd door de ontmoetingen met Kazachstan (zaterdag, 18.00 uur) en Noorwegen (maandag, 20.30 uur).
Meer uit Sport
ZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.
5 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.
19 uur geleden