Handbalsters dicht bij plaatsing Spelen na ruime zege op Tsjechië
TORREVIEJA (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn dicht bij plaatsing voor de Olympische Spelen. Oranje was op het olympisch kwalificatietoernooi in het Spaanse Torrevieja met duidelijke cijfers te sterk voor Tsjechië. Het werd 32-18. Bij rust was het al 18-6.
Oranje nam direct een ruime voorsprong en na zeven minuten vroeg de Tsjechische bondscoach al een time-out aan. "We moeten niet bang zijn en ons werk uitvoeren", zo sprak hij zijn ploeg toe. De Tsjechische speelsters waren zichtbaar onder de indruk in de beginfase. Pas bij 7-0 deden ze wat terug. In het restant was het geen moment spannend meer in het Spaanse sportpaleis, waar plukjes Oranje-fans zich hadden verzameld.
Angela Malestein en Bo van Wetering kwamen beiden tot zeven treffers. Dione Housheer tekende voor zes doelpunten. Keepster Yara ten Holte werd verkozen tot speelster van de wedstrijd met een stoppercentage van 45 procent.
Winst op Argentijnen
Na afloop nam Oranje al voorzichtig een voorschot op plaatsing voor de Spelen. De feestvierende speelsters wisten dat er de komende dagen een wonder moet gebeuren in Torrevieja, willen ze deze zomer niet deelnemen aan het olympische toernooi in Parijs.
Donderdag had Nederland al overtuigend gewonnen van Argentinië: 34-22. Mocht Spanje later op de avond (21.00 uur) ook van Argentinië winnen, dan is Oranje zeker van deelname aan de Spelen.
Spanje
Zondag treffen Nederland en Spanje elkaar, mogelijk slechts voor de groepswinst.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
20 minuten geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
2 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
7 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
1 dag geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
1 dag geleden