Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters dicht bij plaatsing Spelen na ruime zege op Tsjechië

Handbalsters dicht bij plaatsing Spelen na ruime zege op Tsjechië

TORREVIEJA (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn dicht bij plaatsing voor de Olympische Spelen. Oranje was op het olympisch kwalificatietoernooi in het Spaanse Torrevieja met duidelijke cijfers te sterk voor Tsjechië. Het werd 32-18. Bij rust was het al 18-6.

Oranje nam direct een ruime voorsprong en na zeven minuten vroeg de Tsjechische bondscoach al een time-out aan. "We moeten niet bang zijn en ons werk uitvoeren", zo sprak hij zijn ploeg toe. De Tsjechische speelsters waren zichtbaar onder de indruk in de beginfase. Pas bij 7-0 deden ze wat terug. In het restant was het geen moment spannend meer in het Spaanse sportpaleis, waar plukjes Oranje-fans zich hadden verzameld.

Angela Malestein en Bo van Wetering kwamen beiden tot zeven treffers. Dione Housheer tekende voor zes doelpunten. Keepster Yara ten Holte werd verkozen tot speelster van de wedstrijd met een stoppercentage van 45 procent.

Winst op Argentijnen

Na afloop nam Oranje al voorzichtig een voorschot op plaatsing voor de Spelen. De feestvierende speelsters wisten dat er de komende dagen een wonder moet gebeuren in Torrevieja, willen ze deze zomer niet deelnemen aan het olympische toernooi in Parijs.

Donderdag had Nederland al overtuigend gewonnen van Argentinië: 34-22. Mocht Spanje later op de avond (21.00 uur) ook van Argentinië winnen, dan is Oranje zeker van deelname aan de Spelen.

Spanje

Zondag treffen Nederland en Spanje elkaar, mogelijk slechts voor de groepswinst.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

11 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

12 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

18 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

18 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

22 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden