Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters buigen in Golden League diep voor Noorwegen

Handbalsters buigen in Golden League diep voor Noorwegen

HOLSTEBRO (ANP) - De handbalsters hebben in het Deense Holstebro in aanloop naar het EK ruim verloren van Noorwegen. De olympisch kampioen won met 33-21 in het oefenduel uit de Golden League.

Bij rust leidde het Nederlands team nog met 14-12, maar in de tweede helft nam Noorwegen de wedstrijd volledig in handen. De Noorse ploeg scoorde 21 keer, terwijl Oranje niet verder kwam dan zeven treffers.

Dione Housheer was topscorer bij Nederland met vijf doelpunten. Ze werd gekozen tot beste speelster van de ploeg. Inger Smits scoorde vier keer.

Positief gevoel

Bondscoach Henrik Signell van de handbalsters keek met een positief gevoel terug op de eerste helft, maar de teleurstelling over de afstraffing in de tweede helft overheerste. "We volgden ons plan in de eerste helft, we waren goed in de aanval en hadden een sterke, agressieve verdediging. We hadden echter een slechte start in de tweede helft, met vier doelpunten en een tijdstraf tegen in een korte tijd. Dat gaf het team wat onrust. De teleurstelling is er vooral omdat we het zover lieten komen", liet de bondscoach weten in een persbericht van de handbalbond.

Het Nederlands team speelt zondag nog tegen gastland Denemarken. Dat is de laatste oefenwedstrijd voordat het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland begint. Oranje treft op 29 november in Innsbruck IJsland als eerste tegenstander.

Signell heeft de selectie voor het EK al prijsgegeven. Opvallende afwezigen zijn Estavana Polman, Laura van der Heijden, Kelly Dulfer en Nikita van der Vliet.

Meer uit Sport

Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

52 minuten geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

58 minuten geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

3 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

4 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

4 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

4 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

8 uur geleden