Handbalsters buigen in Golden League diep voor Noorwegen
HOLSTEBRO (ANP) - De handbalsters hebben in het Deense Holstebro in aanloop naar het EK ruim verloren van Noorwegen. De olympisch kampioen won met 33-21 in het oefenduel uit de Golden League.
Bij rust leidde het Nederlands team nog met 14-12, maar in de tweede helft nam Noorwegen de wedstrijd volledig in handen. De Noorse ploeg scoorde 21 keer, terwijl Oranje niet verder kwam dan zeven treffers.
Dione Housheer was topscorer bij Nederland met vijf doelpunten. Ze werd gekozen tot beste speelster van de ploeg. Inger Smits scoorde vier keer.
Positief gevoel
Bondscoach Henrik Signell van de handbalsters keek met een positief gevoel terug op de eerste helft, maar de teleurstelling over de afstraffing in de tweede helft overheerste. "We volgden ons plan in de eerste helft, we waren goed in de aanval en hadden een sterke, agressieve verdediging. We hadden echter een slechte start in de tweede helft, met vier doelpunten en een tijdstraf tegen in een korte tijd. Dat gaf het team wat onrust. De teleurstelling is er vooral omdat we het zover lieten komen", liet de bondscoach weten in een persbericht van de handbalbond.
Het Nederlands team speelt zondag nog tegen gastland Denemarken. Dat is de laatste oefenwedstrijd voordat het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland begint. Oranje treft op 29 november in Innsbruck IJsland als eerste tegenstander.
Signell heeft de selectie voor het EK al prijsgegeven. Opvallende afwezigen zijn Estavana Polman, Laura van der Heijden, Kelly Dulfer en Nikita van der Vliet.
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
2 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
3 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
11 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
12 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
23 uur geleden