Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters buigen in Golden League diep voor Noorwegen

Handbalsters buigen in Golden League diep voor Noorwegen

HOLSTEBRO (ANP) - De handbalsters hebben in het Deense Holstebro in aanloop naar het EK ruim verloren van Noorwegen. De olympisch kampioen won met 33-21 in het oefenduel uit de Golden League.

Bij rust leidde het Nederlands team nog met 14-12, maar in de tweede helft nam Noorwegen de wedstrijd volledig in handen. De Noorse ploeg scoorde 21 keer, terwijl Oranje niet verder kwam dan zeven treffers.

Dione Housheer was topscorer bij Nederland met vijf doelpunten. Ze werd gekozen tot beste speelster van de ploeg. Inger Smits scoorde vier keer.

Positief gevoel

Bondscoach Henrik Signell van de handbalsters keek met een positief gevoel terug op de eerste helft, maar de teleurstelling over de afstraffing in de tweede helft overheerste. "We volgden ons plan in de eerste helft, we waren goed in de aanval en hadden een sterke, agressieve verdediging. We hadden echter een slechte start in de tweede helft, met vier doelpunten en een tijdstraf tegen in een korte tijd. Dat gaf het team wat onrust. De teleurstelling is er vooral omdat we het zover lieten komen", liet de bondscoach weten in een persbericht van de handbalbond.

Het Nederlands team speelt zondag nog tegen gastland Denemarken. Dat is de laatste oefenwedstrijd voordat het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland begint. Oranje treft op 29 november in Innsbruck IJsland als eerste tegenstander.

Signell heeft de selectie voor het EK al prijsgegeven. Opvallende afwezigen zijn Estavana Polman, Laura van der Heijden, Kelly Dulfer en Nikita van der Vliet.

Meer uit Sport

Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

20 minuten geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

1 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

1 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

1 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

1 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

2 uur geleden
Pogacar wint zijn derde Ronde van Vlaanderen, Van der Poel tweede

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.

2 uur geleden