Handbalsters buigen in Golden League diep voor Noorwegen
HOLSTEBRO (ANP) - De handbalsters hebben in het Deense Holstebro in aanloop naar het EK ruim verloren van Noorwegen. De olympisch kampioen won met 33-21 in het oefenduel uit de Golden League.
Bij rust leidde het Nederlands team nog met 14-12, maar in de tweede helft nam Noorwegen de wedstrijd volledig in handen. De Noorse ploeg scoorde 21 keer, terwijl Oranje niet verder kwam dan zeven treffers.
Dione Housheer was topscorer bij Nederland met vijf doelpunten. Ze werd gekozen tot beste speelster van de ploeg. Inger Smits scoorde vier keer.
Positief gevoel
Bondscoach Henrik Signell van de handbalsters keek met een positief gevoel terug op de eerste helft, maar de teleurstelling over de afstraffing in de tweede helft overheerste. "We volgden ons plan in de eerste helft, we waren goed in de aanval en hadden een sterke, agressieve verdediging. We hadden echter een slechte start in de tweede helft, met vier doelpunten en een tijdstraf tegen in een korte tijd. Dat gaf het team wat onrust. De teleurstelling is er vooral omdat we het zover lieten komen", liet de bondscoach weten in een persbericht van de handbalbond.
Het Nederlands team speelt zondag nog tegen gastland Denemarken. Dat is de laatste oefenwedstrijd voordat het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland begint. Oranje treft op 29 november in Innsbruck IJsland als eerste tegenstander.
Signell heeft de selectie voor het EK al prijsgegeven. Opvallende afwezigen zijn Estavana Polman, Laura van der Heijden, Kelly Dulfer en Nikita van der Vliet.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
4 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Cataloniƫ na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
10 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
13 uur geleden