Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters boeken overtuigende zege op Duitsland op EK

Handbalsters boeken overtuigende zege op Duitsland op EK

INNSBRUCK (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland gewonnen. Na de zege vrijdag op IJsland (27-25) volgde in Innsbruck een overwinning op Duitsland: 29-22. Bij rust leidde Oranje met 15-14. De ploeg van bondscoach Henrik Signell speelde vooral een sterke tweede helft en maakte daarin het verschil. Topschutter in de ploeg was Dione Housheer met zeven treffers, Zoë Sprengers maakte er zes.

Met de tweede zege in de groepsfase is een plek in de hoofdronde al zeker. Oekraïne is dinsdag de derde en laatste tegenstander in de poule.

De nog maar kortgeleden aangestelde Zweedse bondscoach Signell voerde een verjonging door in het Nederlands team en liet enkele ervaren speelsters buiten de EK-selectie. Tegen IJsland liep het nog wat stroef en ook de wedstrijd tegen Duitsland liep in het begin niet lekker. Oranje kwam 10-5 achter en moest hard werken om terug te komen. Inger Smits zorgde er met een poeier voor dat Nederland de rust inging met een minimale voorsprong (15-14).

Tweede helft

Het team nam de vechtlust mee de tweede helft in, waarin het geleidelijk steeds beter begon te draaien in dekking en aanval. Sprengers onderscheidde zich met haar trefzekere optreden en Housheer ontpopte zich opnieuw als de grote gangmaker in de ploeg. De jonge Romée Maarschalkerweerd bracht halverwege de tweede helft de voorsprong op twee doelpunten verschil. Daarna ging het rap en vergrootte Oranje het gat uiteindelijk naar zeven treffers. Larissa Nüsser en Angela Malestein droegen met ieder vier doelpunten ook bij aan de score.

"We begonnen gestrest aan de wedstrijd, maar we kwamen goed terug", zei keepster Yara ten Holte kort na afloop bij Ziggo Sport. "We toonden de juiste spirit, we hebben gevochten als leeuwen."

Meer uit Sport

Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

17 minuten geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

35 minuten geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

1 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

2 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

4 uur geleden
Griekspoor niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.

8 uur geleden
Handballers definitief uitgeschakeld voor hoofdronde EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.

15 uur geleden