Handbalsters boeken overtuigende zege op Duitsland op EK
INNSBRUCK (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland gewonnen. Na de zege vrijdag op IJsland (27-25) volgde in Innsbruck een overwinning op Duitsland: 29-22. Bij rust leidde Oranje met 15-14. De ploeg van bondscoach Henrik Signell speelde vooral een sterke tweede helft en maakte daarin het verschil. Topschutter in de ploeg was Dione Housheer met zeven treffers, Zoë Sprengers maakte er zes.
Met de tweede zege in de groepsfase is een plek in de hoofdronde al zeker. Oekraïne is dinsdag de derde en laatste tegenstander in de poule.
De nog maar kortgeleden aangestelde Zweedse bondscoach Signell voerde een verjonging door in het Nederlands team en liet enkele ervaren speelsters buiten de EK-selectie. Tegen IJsland liep het nog wat stroef en ook de wedstrijd tegen Duitsland liep in het begin niet lekker. Oranje kwam 10-5 achter en moest hard werken om terug te komen. Inger Smits zorgde er met een poeier voor dat Nederland de rust inging met een minimale voorsprong (15-14).
Tweede helft
Het team nam de vechtlust mee de tweede helft in, waarin het geleidelijk steeds beter begon te draaien in dekking en aanval. Sprengers onderscheidde zich met haar trefzekere optreden en Housheer ontpopte zich opnieuw als de grote gangmaker in de ploeg. De jonge Romée Maarschalkerweerd bracht halverwege de tweede helft de voorsprong op twee doelpunten verschil. Daarna ging het rap en vergrootte Oranje het gat uiteindelijk naar zeven treffers. Larissa Nüsser en Angela Malestein droegen met ieder vier doelpunten ook bij aan de score.
"We begonnen gestrest aan de wedstrijd, maar we kwamen goed terug", zei keepster Yara ten Holte kort na afloop bij Ziggo Sport. "We toonden de juiste spirit, we hebben gevochten als leeuwen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
17 uur geleden