Handbalsters boeken overtuigende zege op Duitsland op EK
INNSBRUCK (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland gewonnen. Na de zege vrijdag op IJsland (27-25) volgde in Innsbruck een overwinning op Duitsland: 29-22. Bij rust leidde Oranje met 15-14. De ploeg van bondscoach Henrik Signell speelde vooral een sterke tweede helft en maakte daarin het verschil. Topschutter in de ploeg was Dione Housheer met zeven treffers, Zoë Sprengers maakte er zes.
Met de tweede zege in de groepsfase is een plek in de hoofdronde al zeker. Oekraïne is dinsdag de derde en laatste tegenstander in de poule.
De nog maar kortgeleden aangestelde Zweedse bondscoach Signell voerde een verjonging door in het Nederlands team en liet enkele ervaren speelsters buiten de EK-selectie. Tegen IJsland liep het nog wat stroef en ook de wedstrijd tegen Duitsland liep in het begin niet lekker. Oranje kwam 10-5 achter en moest hard werken om terug te komen. Inger Smits zorgde er met een poeier voor dat Nederland de rust inging met een minimale voorsprong (15-14).
Tweede helft
Het team nam de vechtlust mee de tweede helft in, waarin het geleidelijk steeds beter begon te draaien in dekking en aanval. Sprengers onderscheidde zich met haar trefzekere optreden en Housheer ontpopte zich opnieuw als de grote gangmaker in de ploeg. De jonge Romée Maarschalkerweerd bracht halverwege de tweede helft de voorsprong op twee doelpunten verschil. Daarna ging het rap en vergrootte Oranje het gat uiteindelijk naar zeven treffers. Larissa Nüsser en Angela Malestein droegen met ieder vier doelpunten ook bij aan de score.
"We begonnen gestrest aan de wedstrijd, maar we kwamen goed terug", zei keepster Yara ten Holte kort na afloop bij Ziggo Sport. "We toonden de juiste spirit, we hebben gevochten als leeuwen."
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
49 minuten geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
2 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
2 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
4 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
8 uur geleden