Handbalsters beginnen WK met ruime zege op Puerto Rico
TORREVIEJA (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn het WK begonnen met een ruime zege op Puerto Rico. De titelverdediger onder leiding van bondscoach Monique Tijsterman won de eerste groepswedstrijd met 55-15.
Oranje neemt het zondag in de groep nog op tegen Oezbekistan en dinsdag is Zweden de tegenstander. Nederland is de regerend wereldkampioen. De handbalsters versloegen twee jaar geleden Spanje in de WK-finale in Japan.
Oranje ondervond in de jacht op titelprolongatie niet veel tegenstand van Puerto Rico. Hoewel de tegenstander op 1-0 kwam, liepen de handbalsters al snel uit naar 7-1 via treffers van onder meer Kelly Vollebregt en aanvoerster Danick Snelder, die haar 200e wedstrijd voor Oranje speelde. Bij rust was het verschil al zeventien treffers met 23-6 en had ook de ingevallen Estavana Polman gescoord.
Tweede helft
In de tweede helft liep Oranje snel veel verder uit en kregen alle speelsters van bondscoach Tijsterman speeltijd. De hoogste score van de Nederlandse handbalsters op een WK van 53-15 in 2011 tegen Australië werd in de slotfase uit de boeken gespeeld door de laatste treffers van Inger Smits en Zoë Sprengers.
Vollebregt en Bo van Wetering waren goed voor acht treffers. Snelder en Smits scoorden zeven keer en Sprenger maakte er zes.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
12 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
14 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
14 uur geleden