Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters beginnen WK met ruime zege op Puerto Rico

Handbalsters beginnen WK met ruime zege op Puerto Rico

TORREVIEJA (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn het WK begonnen met een ruime zege op Puerto Rico. De titelverdediger onder leiding van bondscoach Monique Tijsterman won de eerste groepswedstrijd met 55-15.

Oranje neemt het zondag in de groep nog op tegen Oezbekistan en dinsdag is Zweden de tegenstander. Nederland is de regerend wereldkampioen. De handbalsters versloegen twee jaar geleden Spanje in de WK-finale in Japan.

Oranje ondervond in de jacht op titelprolongatie niet veel tegenstand van Puerto Rico. Hoewel de tegenstander op 1-0 kwam, liepen de handbalsters al snel uit naar 7-1 via treffers van onder meer Kelly Vollebregt en aanvoerster Danick Snelder, die haar 200e wedstrijd voor Oranje speelde. Bij rust was het verschil al zeventien treffers met 23-6 en had ook de ingevallen Estavana Polman gescoord.

Tweede helft

In de tweede helft liep Oranje snel veel verder uit en kregen alle speelsters van bondscoach Tijsterman speeltijd. De hoogste score van de Nederlandse handbalsters op een WK van 53-15 in 2011 tegen Australië werd in de slotfase uit de boeken gespeeld door de laatste treffers van Inger Smits en Zoë Sprengers.

Vollebregt en Bo van Wetering waren goed voor acht treffers. Snelder en Smits scoorden zeven keer en Sprenger maakte er zes.

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

37 minuten geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

2 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

4 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

5 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

7 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

11 uur geleden