Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters beginnen tegen gastland, wielrensters azen op goud

Handbalsters beginnen tegen gastland, wielrensters azen op goud

TOKIO (ANP) - De handbalsters beginnen zondag hun jacht op de olympische titel met een groepswedstrijd tegen gastland Japan. Het duel begint om 02.00 uur Nederlandse tijd en vormt daarmee de opening van de tweede dag van de Olympische Spelen voor de Nederlandse sporters.

Om 06.00 uur klinkt voor de wielrenster het startschot voor de wegwedstrijd, waarin de Nederlandse vrouwen de topfavorieten zijn. TeamNL staat aan de start met titelverdedigster Anna van der Breggen, Marianne Vos, Annemiek van Vleuten en Demi Vollering.

De turnsters gaan zich vanaf 08.00 uur proberen te plaatsen voor de landenwedstrijd, de meerkampfinale en de toestelfinales. Sanne Wevers is de titelverdediger op de balk.

Zwemmen

In het water van het Tokyo Aquatics Centre wordt gestreden om de eerste medailles. Om 04.45 uur zwemt de Nederlandse estafetteploeg de finale van de 4x100 meter vrij. Arno Kamminga komt in actie in de halve finales van de 100 meter schoolslag. Later op de dag zijn de series van onder meer de 100 meter rugslag, met onder anderen Kira Toussaint en Maaike de Waard.

Om 14.15 uur azen de hockeyers op eerherstel tegen Zuid-Afrika. De Nederlandse ploeg van bondscoach Max Caldas begon het toernooi teleurstellend; België bleek met 3-1 te sterk.

Verder komen de 3x3 basketballers twee keer in actie, maakt bokser Enrico Lacruz zijn opwachting en speelt het beachvolleybalduo Keizer/Meppelink de eerste groepswedstrijd. De Spelen beginnen ook voor kanovaarster Martina Wegman, schermer Bas Verwijlen en de Nederlandse zeilploeg. Tevens is het de beurt aan de roeiers, de dressuurruiters, het badmintonkoppel Tabeling/Piek en tennissters Kiki Bertens en Demi Schuurs.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

7 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

12 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

13 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

14 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

14 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

19 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden