Handbalsters beginnen tegen gastland, wielrensters azen op goud
TOKIO (ANP) - De handbalsters beginnen zondag hun jacht op de olympische titel met een groepswedstrijd tegen gastland Japan. Het duel begint om 02.00 uur Nederlandse tijd en vormt daarmee de opening van de tweede dag van de Olympische Spelen voor de Nederlandse sporters.
Om 06.00 uur klinkt voor de wielrenster het startschot voor de wegwedstrijd, waarin de Nederlandse vrouwen de topfavorieten zijn. TeamNL staat aan de start met titelverdedigster Anna van der Breggen, Marianne Vos, Annemiek van Vleuten en Demi Vollering.
De turnsters gaan zich vanaf 08.00 uur proberen te plaatsen voor de landenwedstrijd, de meerkampfinale en de toestelfinales. Sanne Wevers is de titelverdediger op de balk.
Zwemmen
In het water van het Tokyo Aquatics Centre wordt gestreden om de eerste medailles. Om 04.45 uur zwemt de Nederlandse estafetteploeg de finale van de 4x100 meter vrij. Arno Kamminga komt in actie in de halve finales van de 100 meter schoolslag. Later op de dag zijn de series van onder meer de 100 meter rugslag, met onder anderen Kira Toussaint en Maaike de Waard.
Om 14.15 uur azen de hockeyers op eerherstel tegen Zuid-Afrika. De Nederlandse ploeg van bondscoach Max Caldas begon het toernooi teleurstellend; België bleek met 3-1 te sterk.
Verder komen de 3x3 basketballers twee keer in actie, maakt bokser Enrico Lacruz zijn opwachting en speelt het beachvolleybalduo Keizer/Meppelink de eerste groepswedstrijd. De Spelen beginnen ook voor kanovaarster Martina Wegman, schermer Bas Verwijlen en de Nederlandse zeilploeg. Tevens is het de beurt aan de roeiers, de dressuurruiters, het badmintonkoppel Tabeling/Piek en tennissters Kiki Bertens en Demi Schuurs.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
3 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
4 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
10 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
23 uur geleden