Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters beginnen tegen gastland, wielrensters azen op goud

Handbalsters beginnen tegen gastland, wielrensters azen op goud

TOKIO (ANP) - De handbalsters beginnen zondag hun jacht op de olympische titel met een groepswedstrijd tegen gastland Japan. Het duel begint om 02.00 uur Nederlandse tijd en vormt daarmee de opening van de tweede dag van de Olympische Spelen voor de Nederlandse sporters.

Om 06.00 uur klinkt voor de wielrenster het startschot voor de wegwedstrijd, waarin de Nederlandse vrouwen de topfavorieten zijn. TeamNL staat aan de start met titelverdedigster Anna van der Breggen, Marianne Vos, Annemiek van Vleuten en Demi Vollering.

De turnsters gaan zich vanaf 08.00 uur proberen te plaatsen voor de landenwedstrijd, de meerkampfinale en de toestelfinales. Sanne Wevers is de titelverdediger op de balk.

Zwemmen

In het water van het Tokyo Aquatics Centre wordt gestreden om de eerste medailles. Om 04.45 uur zwemt de Nederlandse estafetteploeg de finale van de 4x100 meter vrij. Arno Kamminga komt in actie in de halve finales van de 100 meter schoolslag. Later op de dag zijn de series van onder meer de 100 meter rugslag, met onder anderen Kira Toussaint en Maaike de Waard.

Om 14.15 uur azen de hockeyers op eerherstel tegen Zuid-Afrika. De Nederlandse ploeg van bondscoach Max Caldas begon het toernooi teleurstellend; België bleek met 3-1 te sterk.

Verder komen de 3x3 basketballers twee keer in actie, maakt bokser Enrico Lacruz zijn opwachting en speelt het beachvolleybalduo Keizer/Meppelink de eerste groepswedstrijd. De Spelen beginnen ook voor kanovaarster Martina Wegman, schermer Bas Verwijlen en de Nederlandse zeilploeg. Tevens is het de beurt aan de roeiers, de dressuurruiters, het badmintonkoppel Tabeling/Piek en tennissters Kiki Bertens en Demi Schuurs.

Meer uit Sport

Bijna driekwart Nederlandse olympiërs naar openingsceremonie

MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.

11 minuten geleden
Beune wil niet te veel bezig zijn met goud op 3000 meter

MILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."

1 uur geleden
Chef de mission Verheijen niet bevreesd voor ICE-protest Milaan

MILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.

1 uur geleden
NOC*NSF 'alert' na uitbraak norovirus bij Finse ijshockeysters

MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.

3 uur geleden
Zilver Lavreysen op keirin, eindigt EK baanwielrennen zonder goud

KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.

5 uur geleden
Hockeysters verslaan China met 3-0 in Pro League

GUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.

5 uur geleden
Hockeyers verslaan Spanje na achterstand in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.

6 uur geleden