Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalsters beginnen EK met verrassende nederlaag tegen Servië

Handbalsters beginnen EK met verrassende nederlaag tegen Servië

KOLDING (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn met een domper begonnen aan het Europees kampioenschap in Denemarken. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade verloor in Kolding verrassend van Servië met 29-25. De wereldkampioen stortte in de tweede helft compleet in. Topschutter aan Nederlandse zijde was Danick Snelder met 5 treffers.

De eerste groepswedstrijd op het EK voor Oranje kende al een hobbelige aanloop. Door coronabesmettingen bij Servië werd het duel met een dag uitgesteld en was het ook zaterdag nog spannend of de wedstrijd kon doorgaan. De toernooileiding kon groen licht geven nadat alle speelsters van Servië bij een testronde op de vroege zaterdag negatief testten.

De eerste speelminuten in de lege Sydbank Arena waren wat onwennig, maar het Nederlands team pakte verrassend snel het ritme op en nam geleidelijk aan afstand van Servië, dat veel ruimte weggaf. De routiniers namen Oranje bij de hand. Dankzij treffers van Lois Abbingh, Snelder en Laura van der Heijden leidde Nederland met 15-9 bij rust. Servië kreeg een extra klap te verwerken door het uitvallen van Andrea Lekic, die haar knie verdraaide en per brancard de zaal uit moest. Lekic werd in 2013 gekozen tot beste speelster van de wereld.

Weinig rust

Het Nederlands team leek de draad weer op te pakken in de tweede helft en liep uit naar 22-16, maar toen stokte het ineens. De ploeg stapelde fout op fout en wist minutenlang niet te scoren. Servië daarentegen maakte zeven doelpunten op rij en stond plots met 23-22 voor. Oranje probeerde zich te herpakken, maar het lukte zelfs topschutter Lois Abbingh niet de ploeg aan te sporen. Vrijwel niets lukte meer en ondanks late treffers van jong talent Bo van Wetering was een pijnlijke nederlaag niet meer af te wenden.

De selectie van Mayonade is weinig rust gegund. Zondag is Kroatië alweer de volgende tegenstander. Nederland moet die tweede groepswedstrijd winnen om kans te houden op plaatsing voor de hoofdronde. De ploeg won twee jaar geleden nog brons op het EK en vier jaar geleden zelfs zilver.

Meer uit Sport

Motorcoureur Álex Márquez wint sprintrace in GP Valencia

VALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.

27 minuten geleden
Skiester Shiffrin zet zegereeks in wereldbeker weer in gang

LEVI (ANP/DPA) - Skivedette Mikaela Shiffrin heeft de eerste wereldbekerslalom van het seizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Amerikaanse boekte in het Finse Levi haar 102e zege in een wereldbekerwedstrijd, de eerste van dit seizoen. Shiffrin was vorig seizoen langdurig geblesseerd en miste toen de eindzege op de slalom, een onderdeel dat ze al meer dan een decennium beheerst.

2 uur geleden
Topbokser Parker onthutst na positieve dopingtest

WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.

5 uur geleden
Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

6 uur geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

12 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

12 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

13 uur geleden