Handbalsters al zeker van kwartfinales WK en ook van plek op OKT
FREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn voor aanvang van de laatste wedstrijd in de hoofdronde tegen Spanje al zeker van een plek in de kwartfinale op het wereldkampioenschap in Zweden, Noorwegen en Denemarken. Doordat Tsjechië met 30-27 verloor van Brazilië, eindigt Oranje ongeacht het resultaat tegen Spanje bij de eerste twee in de groep. Nederland staat nu bovenaan met 8 punten.
Het Nederlands team is met het bereiken van de kwartfinales ook verzekerd van deelname aan het olympisch kwalificatietoernooi (OKT), waar een ticket voor de Olympische Spelen van Parijs kan worden bemachtigd. Gastland Frankrijk en Europees kampioen Noorwegen zijn al geplaatst voor de Spelen en die twee ploegen zijn op het WK ook door naar de kwartfinales. Zo komt een van de zes OKT-plekken die op het WK zijn te verdienen, in handen van Oranje.
De ploeg van bondscoach Per Johansson won alle vijf tot nog toe gespeelde wedstrijden op het WK en speelt vanaf 16.30 uur tegen Spanje in Frederikshavn. Inzet is groepswinst.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
11 uur geleden