Handbalster Van der Heijden vervangt Van Maurik in EK-selectie
ARNHEM (ANP) - Laura van der Heijden mag toch met de handbalsters mee naar het EK van de komende weken in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. De 289-voudig international vervangt in de selectie van bondscoach Henrik Signell de vorige week geblesseerd geraakte Alieke van Maurik. De 19-jarige rechteropbouwspeelster bleek niet op tijd te kunnen herstellen van de blessure die ze opliep in de Golden League-wedstrijd tegen Roemenië, meldt de handbalbond.
"Ik vind het heel erg voor Alieke, het is voor ons en ook voor haar een grote teleurstelling dat ze niet voldoende hersteld is om naar het EK af te reizen", stelt de vorige maand aangestelde Signell in een verklaring. "Gelukkig is ze nog jong en heeft ze een grote toekomst voor zich."
Signell liet Van der Heijden (34) vorige maand, net als onder anderen Estavana Polman, buiten zijn eerste selectie en passeerde het duo ook in zijn aanvankelijke EK-selectie van eerder deze maand. "Het is fijn dat Laura de plaats van Alieke kan en wil innemen en dat ze morgen met ons meereist naar Innsbruck. Dit laat ook zien hoe loyaal Laura is aan het team."
In Innsbruck speelt Oranje vrijdag de eerste groepswedstrijd van het EK, tegen IJsland. Andere tegenstanders in de groepsfase zijn Duitsland en Oekraïne.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
13 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
45 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
15 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
16 uur geleden