Handbalster Van der Heijden vervangt Van Maurik in EK-selectie
ARNHEM (ANP) - Laura van der Heijden mag toch met de handbalsters mee naar het EK van de komende weken in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. De 289-voudig international vervangt in de selectie van bondscoach Henrik Signell de vorige week geblesseerd geraakte Alieke van Maurik. De 19-jarige rechteropbouwspeelster bleek niet op tijd te kunnen herstellen van de blessure die ze opliep in de Golden League-wedstrijd tegen Roemenië, meldt de handbalbond.
"Ik vind het heel erg voor Alieke, het is voor ons en ook voor haar een grote teleurstelling dat ze niet voldoende hersteld is om naar het EK af te reizen", stelt de vorige maand aangestelde Signell in een verklaring. "Gelukkig is ze nog jong en heeft ze een grote toekomst voor zich."
Signell liet Van der Heijden (34) vorige maand, net als onder anderen Estavana Polman, buiten zijn eerste selectie en passeerde het duo ook in zijn aanvankelijke EK-selectie van eerder deze maand. "Het is fijn dat Laura de plaats van Alieke kan en wil innemen en dat ze morgen met ons meereist naar Innsbruck. Dit laat ook zien hoe loyaal Laura is aan het team."
In Innsbruck speelt Oranje vrijdag de eerste groepswedstrijd van het EK, tegen IJsland. Andere tegenstanders in de groepsfase zijn Duitsland en Oekraïne.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
55 minuten geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
1 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
19 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
19 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
23 uur geleden