Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Van der Heijden vervangt Van Maurik in EK-selectie

Handbalster Van der Heijden vervangt Van Maurik in EK-selectie

ARNHEM (ANP) - Laura van der Heijden mag toch met de handbalsters mee naar het EK van de komende weken in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. De 289-voudig international vervangt in de selectie van bondscoach Henrik Signell de vorige week geblesseerd geraakte Alieke van Maurik. De 19-jarige rechteropbouwspeelster bleek niet op tijd te kunnen herstellen van de blessure die ze opliep in de Golden League-wedstrijd tegen Roemenië, meldt de handbalbond.

"Ik vind het heel erg voor Alieke, het is voor ons en ook voor haar een grote teleurstelling dat ze niet voldoende hersteld is om naar het EK af te reizen", stelt de vorige maand aangestelde Signell in een verklaring. "Gelukkig is ze nog jong en heeft ze een grote toekomst voor zich."

Signell liet Van der Heijden (34) vorige maand, net als onder anderen Estavana Polman, buiten zijn eerste selectie en passeerde het duo ook in zijn aanvankelijke EK-selectie van eerder deze maand. "Het is fijn dat Laura de plaats van Alieke kan en wil innemen en dat ze morgen met ons meereist naar Innsbruck. Dit laat ook zien hoe loyaal Laura is aan het team."

In Innsbruck speelt Oranje vrijdag de eerste groepswedstrijd van het EK, tegen IJsland. Andere tegenstanders in de groepsfase zijn Duitsland en Oekraïne.

Meer uit Sport

Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

1 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

3 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

4 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

6 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

22 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

23 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

1 dag geleden