Handbalster Van der Heijden vervangt Van Maurik in EK-selectie
ARNHEM (ANP) - Laura van der Heijden mag toch met de handbalsters mee naar het EK van de komende weken in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. De 289-voudig international vervangt in de selectie van bondscoach Henrik Signell de vorige week geblesseerd geraakte Alieke van Maurik. De 19-jarige rechteropbouwspeelster bleek niet op tijd te kunnen herstellen van de blessure die ze opliep in de Golden League-wedstrijd tegen Roemenië, meldt de handbalbond.
"Ik vind het heel erg voor Alieke, het is voor ons en ook voor haar een grote teleurstelling dat ze niet voldoende hersteld is om naar het EK af te reizen", stelt de vorige maand aangestelde Signell in een verklaring. "Gelukkig is ze nog jong en heeft ze een grote toekomst voor zich."
Signell liet Van der Heijden (34) vorige maand, net als onder anderen Estavana Polman, buiten zijn eerste selectie en passeerde het duo ook in zijn aanvankelijke EK-selectie van eerder deze maand. "Het is fijn dat Laura de plaats van Alieke kan en wil innemen en dat ze morgen met ons meereist naar Innsbruck. Dit laat ook zien hoe loyaal Laura is aan het team."
In Innsbruck speelt Oranje vrijdag de eerste groepswedstrijd van het EK, tegen IJsland. Andere tegenstanders in de groepsfase zijn Duitsland en Oekraïne.
Meer uit Sport
SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
3 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
6 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
23 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geleden