Handbalster Van der Heijden stopt na zeventien jaar bij Oranje
ARNHEM (ANP) - Handbalster Laura van der Heijden heeft een punt gezet achter een lange en succesvolle interlandcarrière. Dat heeft de 34-jarige Amersfoortse bekendgemaakt via een persbericht van handbalbond NHV. Van der Heijden was zeventien jaar actief voor het Nederlands team en deed mee aan drie Olympische Spelen, zeven wereldkampioenschappen en zeven Europese kampioenschappen. Ze speelde bijna driehonderd interlands en won vijf medailles met Oranje, met als hoogtepunt de gouden plak op het WK van 2019.
"Ik heb een geweldige tijd gehad met de meiden, maar het is tijd om afscheid te nemen en me niet meer beschikbaar te stellen voor het Nederlandse team. Ik kijk ernaar uit weer nieuwe dingen te ondernemen die me gelukkig maken en ergens anders mijn energie en passie in te vinden", aldus Van der Heijden, die haar laatste wedstrijden speelde op het EK vorig jaar in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. Bondscoach Henrik Signell had haar aanvankelijk gepasseerd, maar ze kreeg alsnog een oproep om de geblesseerde Alieke van Maurik te vervangen.
Technisch directeur Jeroen Bijl had mooie woorden voor Van der Heijden. "Laura kan terugkijken op een fantastische carrière. Naast het winnen van prijzen heeft ze een grote bijdrage gehad in het op de kaart zetten van het Nederlandse handbal. Ze was niet alleen een buitengewoon goede handbalster, maar Laura had ook grote waarde als echte teamspeler, waar het team altijd van op aan kon."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
1 dag geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
1 dag geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
2 dagen geleden