Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Van der Heijden stopt na zeventien jaar bij Oranje

Handbalster Van der Heijden stopt na zeventien jaar bij Oranje

ARNHEM (ANP) - Handbalster Laura van der Heijden heeft een punt gezet achter een lange en succesvolle interlandcarrière. Dat heeft de 34-jarige Amersfoortse bekendgemaakt via een persbericht van handbalbond NHV. Van der Heijden was zeventien jaar actief voor het Nederlands team en deed mee aan drie Olympische Spelen, zeven wereldkampioenschappen en zeven Europese kampioenschappen. Ze speelde bijna driehonderd interlands en won vijf medailles met Oranje, met als hoogtepunt de gouden plak op het WK van 2019.

"Ik heb een geweldige tijd gehad met de meiden, maar het is tijd om afscheid te nemen en me niet meer beschikbaar te stellen voor het Nederlandse team. Ik kijk ernaar uit weer nieuwe dingen te ondernemen die me gelukkig maken en ergens anders mijn energie en passie in te vinden", aldus Van der Heijden, die haar laatste wedstrijden speelde op het EK vorig jaar in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. Bondscoach Henrik Signell had haar aanvankelijk gepasseerd, maar ze kreeg alsnog een oproep om de geblesseerde Alieke van Maurik te vervangen.

Technisch directeur Jeroen Bijl had mooie woorden voor Van der Heijden. "Laura kan terugkijken op een fantastische carrière. Naast het winnen van prijzen heeft ze een grote bijdrage gehad in het op de kaart zetten van het Nederlandse handbal. Ze was niet alleen een buitengewoon goede handbalster, maar Laura had ook grote waarde als echte teamspeler, waar het team altijd van op aan kon."

Meer uit Sport

Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

39 minuten geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

1 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

1 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

2 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

3 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

11 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in tweede vrije training Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.

11 uur geleden