Handbalster Van der Heijden stopt na zeventien jaar bij Oranje
ARNHEM (ANP) - Handbalster Laura van der Heijden heeft een punt gezet achter een lange en succesvolle interlandcarrière. Dat heeft de 34-jarige Amersfoortse bekendgemaakt via een persbericht van handbalbond NHV. Van der Heijden was zeventien jaar actief voor het Nederlands team en deed mee aan drie Olympische Spelen, zeven wereldkampioenschappen en zeven Europese kampioenschappen. Ze speelde bijna driehonderd interlands en won vijf medailles met Oranje, met als hoogtepunt de gouden plak op het WK van 2019.
"Ik heb een geweldige tijd gehad met de meiden, maar het is tijd om afscheid te nemen en me niet meer beschikbaar te stellen voor het Nederlandse team. Ik kijk ernaar uit weer nieuwe dingen te ondernemen die me gelukkig maken en ergens anders mijn energie en passie in te vinden", aldus Van der Heijden, die haar laatste wedstrijden speelde op het EK vorig jaar in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. Bondscoach Henrik Signell had haar aanvankelijk gepasseerd, maar ze kreeg alsnog een oproep om de geblesseerde Alieke van Maurik te vervangen.
Technisch directeur Jeroen Bijl had mooie woorden voor Van der Heijden. "Laura kan terugkijken op een fantastische carrière. Naast het winnen van prijzen heeft ze een grote bijdrage gehad in het op de kaart zetten van het Nederlandse handbal. Ze was niet alleen een buitengewoon goede handbalster, maar Laura had ook grote waarde als echte teamspeler, waar het team altijd van op aan kon."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
6 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
13 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
17 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
21 uur geleden