Handbalster Sprengers mist Spelen door bovenbeenblessure
PARIJS (ANP) - Handbalster Zoë Sprengers mist door een bovenbeenblessure de Olympische Spelen van Parijs. De 24-jarige hoekspeelster liep de kwetsuur vrijdag op in de met 26-24 gewonnen uitzwaaiwedstrijd tegen Zuid-Korea. Bondscoach Per Johansson heeft Judith van der Helm opgeroepen als vervangster.
"Het is ontzettend zuur, twee dagen voor vertrek naar de Olympische Spelen. Op de MRI-scan was duidelijk te zien dat de spierscheur te groot was om mee te gaan", aldus Sprengers.
Johansson baalt van het wegvallen van Sprengers, speelster van Borussia Dortmund. "Het hele team is 'heartbroken' en leeft met Zoë mee in deze moeilijke tijd. Zoë heeft de laatste tijd een fantastische ontwikkeling doorgemaakt en zou een grote rol gaan spelen op de Olympische Spelen."
Nederland is op de Spelen ingedeeld in een groep met Angola, Frankrijk, Spanje, Brazilië en Hongarije. Op de vorige Spelen in Tokio waren de kwartfinales het eindstation.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
22 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geleden