Handbalster Sprengers mist Spelen door bovenbeenblessure
PARIJS (ANP) - Handbalster Zoë Sprengers mist door een bovenbeenblessure de Olympische Spelen van Parijs. De 24-jarige hoekspeelster liep de kwetsuur vrijdag op in de met 26-24 gewonnen uitzwaaiwedstrijd tegen Zuid-Korea. Bondscoach Per Johansson heeft Judith van der Helm opgeroepen als vervangster.
"Het is ontzettend zuur, twee dagen voor vertrek naar de Olympische Spelen. Op de MRI-scan was duidelijk te zien dat de spierscheur te groot was om mee te gaan", aldus Sprengers.
Johansson baalt van het wegvallen van Sprengers, speelster van Borussia Dortmund. "Het hele team is 'heartbroken' en leeft met Zoë mee in deze moeilijke tijd. Zoë heeft de laatste tijd een fantastische ontwikkeling doorgemaakt en zou een grote rol gaan spelen op de Olympische Spelen."
Nederland is op de Spelen ingedeeld in een groep met Angola, Frankrijk, Spanje, Brazilië en Hongarije. Op de vorige Spelen in Tokio waren de kwartfinales het eindstation.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden