Handbalster Snelder: niet rekenen, maar winnen
KUMAMOTO (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn na twee nederlagen achter elkaar nog steeds kansrijk voor de halve finales van het WK in Japan. "Een wonderbaarlijke situatie, maar het geeft aan hoe dicht de grote handballanden bij elkaar liggen. Het was nog nooit zo onvoorspelbaar", zegt aanvoerster Danick Snelder van Oranje.
Woensdag wacht het cruciale laatste duel in de hoofdronde tegen Zuid-Korea. Een derde nederlaag op rij kan de Nederlandse ploeg zich niet permitteren. Dan is het echt over en uit. Maar er bestaat een scenario dat zelfs bij een gelijkspel Oranje nog de laatste vier bereikt. "Ik heb die scenario's wel een beetje meegekregen, maar me er niet in verdiept. Ik hou niet van dat rekenwerk. Voor mij telt maar een ding en dat is dat we die wedstrijd moeten winnen", zegt Snelder.
De uitgangspositie na de groepsfase was nog zo florissant. Oranje nam door sterke overwinningen op Noorwegen en Servië 4 punten mee de hoofdronde in. Maar na de verliesbeurten tegen Duitsland en Denemarken heeft de ploeg het niet meer in eigen hand. Zelfs bij winst op Zuid-Korea is het afhankelijk van wat Noorwegen en Duitsland doen.
Mentale weerbaarheid
"We hebben ontzettend veel kansen gemist en kregen veel doelpunten tegen uit de snelle tegenaanval. Dat is wat er niet goed ging. Maar er gingen ook dingen wel goed en daar moeten we ons aan vasthouden", aldus de 29-jarige Zuid-Hollandse, een van de meest ervaren internationals. "We hebben veel kansen gecreëerd en onze dekking was meestal op orde. De tegenstander had toch wel moeite om ruimte te vinden. We zijn ook niet weggespeeld. Tegen zowel Duitsland als Denemarken stonden we op een bepaald moment met vijf goals achter, maar we zijn ervoor blijven vechten."
De mentale weerbaarheid van het team is groot, stelt Snelder. "We zijn absoluut niet uit het veld geslagen. Er is alle reden om te blijven geloven in onze eigen kracht. We hebben vaker tegen Zuid-Korea gespeeld, we moeten vooral opletten voor hun beweeglijkheid en snelle voetenwerk, maar er ligt een strijdplan klaar", aldus de cirkelspeelster, die lang sukkelde met een rugblessure, maar in Japan de fysieke belasting tot nog toe goed doorstaat.
De derde plaats die Nederland vorig jaar op het EK in Frankrijk behaalde, bleek tijdens het WK van grote waarde. Die woog ineens mee omdat gastland Japan de halve finales niet meer kan halen en leverde een plek op in het olympisch kwalificatietoernooi in maart 2020. Snelder: "Dat zie ik vooral als een leuke bijkomstigheid. Het is absoluut niet zo dat we nu achterover gaan leunen."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
11 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
14 uur geleden