Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Smeets naar Franse club van Mayonnade

Handbalster Smeets naar Franse club van Mayonnade

METZ (ANP) - Handbalster Martine Smeets stapt over van de Noorse club Molde HK naar Metz in Frankrijk. De 29-jarige hoekspeelster komt bij de Franse club te werken onder Emmanuel Mayonnade, die tevens bondscoach is van Oranje. De Nederlandse handbalsters veroverden afgelopen maand, met Smeets in de gelederen, in Japan de wereldtitel.

Metz had behoefte aan een linkerhoekspeelster omdat de Française Manon Houette door een zware blessure lang aan de kant staat. "Het is altijd lastig om in deze fase van het seizoen een goede vervangster te vinden", aldus Mayonnade. "We zijn dus heel blij dat het ons gelukt is om Martine te halen." Smeets maakt in ieder geval het seizoen af bij Metz, de kampioen van Frankrijk die zich in de Champions League heeft geplaatst voor de kwartfinales.

Smeets werkte bij Molde onder trainster Helle Thomsen, de voorgangster van Mayonnade bij Oranje. De handbalster uit Geesteren werd drie keer kampioen met Dalfsen en vierde in Duitsland successen met Thüringer en Bietigheim.

Meer uit Sport

Veldrijder Nieuwenhuis derde in Superprestige Gullegem

GULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.

4 minuten geleden
Schulting op NK shorttrack derde op 1000 meter, titel Velzeboer

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.

1 uur geleden
Skiester Rast draagt zege op aan slachtoffers Crans-Montana

KRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.

1 uur geleden
Swiatek: tennissters hebben geen 'Battle of the Sexes' nodig

SYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.

5 uur geleden
Basketballer Post met Warriors hard onderuit tegen Oklahoma City

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.

7 uur geleden
Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

16 uur geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

20 uur geleden