Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Handbalster Smeets mist de knuffels bij Oranje

Handbalster Smeets mist de knuffels bij Oranje

ARNHEM (ANP) - Handbalster Martine Smeets heeft een vreemd weerzien beleefd met haar ploeggenoten van het Nederlands vrouwenteam. Negen maanden eerder omhelsden en knuffelden ze elkaar uitzinnig van vreugde na het behalen van de wereldtitel in Japan, deze week op Papendal moest het met een 'elleboogje' en zwaaien van afstand. "Het was heel fijn elkaar weer te zien, maar ook raar. Handbal is een contactsport, we zijn het helemaal niet gewend om afstand te houden. Maar ik snap natuurlijk dat we het risico op besmetting met het coronavirus zo klein mogelijk moeten houden’’, aldus de 30-jarige hoekspeelster.

Smeets is international sinds 2012 en maakte alle successen mee. "Alleen het EK van 2016 was ik er niet bij vanwege een knieblessure, maar bij het behalen van de andere medailles was ik erbij. Met natuurlijk die wereldtitel als ultieme bekroning." In een roes beleefde de Overijsselse de huldigingen bij terugkomst in Nederland en de verrassende uitverkiezing tot Sportploeg van het jaar, maar het duurde lang voordat ze zich werkelijk realiseerde wat voor grootse prestatie was geleverd. "Na het WK begonnen al heel snel weer de trainingen bij de club en moest ik me bij Metz melden. Maar toen in maart het virus uitbrak, zat ik zonder club. Metz had te veel buitenlandse spelers en de club zag geen ruimte om mijn contract te verlengen. Gelukkig kon ik vrij snel tekenen bij Bucuresti in Roemenië."

Bepaald geen flauwe transfer, want Bucuresti is absolute Europese top, een winnaar van de Champions League. "In eerste instantie was ik wat huiverig voor de grote verandering; ver van huis in een land dat ik niet ken. Maar het wende heel snel; het is een heel gaaf team en de sfeer is goed. Ik kon de kans om bij zo'n topploeg te spelen ook niet laten lopen.’’

Pas toen de verhuizing naar Roemenië beklonken was en corona de sport tot stilstand bracht, kon Smeets gaan genieten van die wereldtitel. "Toen kwam het besef en snapte ik waarom de ontlading zo groot was. Het was al vaak 'net niet' geweest en nu lukte het eindelijk. Maar voor mij is het nog niet over. Ik heb voor twee jaar getekend in Boekarest en ik wil zeker het EK meemaken en de Olympische Spelen, ook al is het afwachten of die toernooien ook echt doorgaan."

Smeets voegde zich deze week bij het team dat donderdag en zaterdag zijn eerste wedstrijden als wereldkampioen speelt tegen Duitsland. Bondscoach Emmanuel Mayonnade heeft slechts zeventien speelsters opgeroepen. Estavana Polman en Delaila Amega ontbreken. "Dat zijn niet de minsten, maar het is niet voor het eerst dat we voor een groot toernooi weer moeten ontdekken hoe we ervoor staan en er dan heel goed uitkomen.’’

Meer uit Sport

Tennisser Sinner meldt zich af voor masterstoernooi Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.

7 uur geleden
Arensman mist 'een paar procentjes' ten opzichte van vorige Tour

ALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.

9 uur geleden
Basketballer James speelt 24e NBA-seizoen voor Philadelphia 76ers

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.

10 uur geleden
Verstappen vierde in tweede vrije training in Boedapest

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.

11 uur geleden
Pogačar boekt op Alpe d'Huez vijfde ritzege Tour de France

ALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.

11 uur geleden
Tweede tijd Verstappen in eerste vrije training GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).

14 uur geleden
Tourpeloton onderweg naar Alpe d'Huez in voorlaatste bergetappe

GAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.

15 uur geleden